Jak grać ... Doom 3 CO - OP ?


   Podesłano mi link do strony z poradnikiem do gry Doom 3. Z początku sądziłem, iż ktoś chce  abym i ja napisał podobny poradnik. Jednak zagłębiając się dalej w mejla przeczytałem, iż osoba ta prosi o przetłumaczenie tego poradnika tak aby mogła sobie zagrać z kolegami. 

   Niecodzienna to prośba, jakkolwiek nie stanowi to najmniejszego problemu. Może poza gra, o którą starałem się ponad  tydz. 

   Dlatego tez bardzo proszę. Na specjalne życzenie, przetłumaczony poradnik z linka powyżej. 

   Próbowałem grac także i bez moda i gra działała bez jakichkolwiek problemów. Wybór pozostawiam Wam. 
We are dooom 3.

1.) Dołącz lub utwórz siec w której będziesz grał. 
2.) Zainstaluj grę, a następnie pobierz i zainstaluj patch 1.3.1 . ( Każda osoba grająca na podstawie tego poradnika, czyli gra + mod, musi mieć zainstalowany ten patch. )
3.) Po poprawnej instalacji patcha, pobierz archiwum a jego zawartość wypakuj bezpośrednio ( pliki i katalogi z archiwum )  do katalogu 'lms4' który to katalog znajduje się w folderze instalacyjnym gry.  ( Tak samo jak z poradnikiem, każdy kto chce grac, musi mieć ten mod pobrany i wypakowany do odpowiedniego miejsca. )
4.) Grę uruchamiasz poprzez plik 'LMS4.bat' który to plik znajduje się w katalogu ... dokładnie. W katalogu 'lms4' w folderze z grą. 
5.) Kiedy uruchomi się nam okno główne ( zwróć uwagę na zmienione menu gry ) wybieramy opcję 'Multiplayer'.
6.) Tutaj wybieramy odpowiednio 'Join Game' aby dolaczyc do gry. Upewniamy się także  że mamy zaznaczoną opcje 'LAN' tak aby  gra wykrywała nam serwery do gry w sieci LAN. Opcja 'Create Game' pomoże nam utworzyć własny serwer do gry. Upewniamy się że w opcji 'Server  Type' zaznaczone mamy 'LAN' tak aby gra została utworzona w sieci LAN.
7.) Ustaw to co pozostało ( w przypadku dołączenia jak i tworzenia własnego serwera ) i graj ze znajomymi. W końcu ;d 

6 komentarzy :

 1. Mam problem kiedy wchodzę w zakładkę multiplayer ---> Create game ---> i mam tylko opcję deadmatch a ja chce co-op jak to naprawić lub włączyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. patch + archiwum + uruchomienie gry poprzez 'LMS4.bat' zrobione ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam wszystko poprawnie zainstalowane mod działa mogę w chodzić na różne servery i potrafię już zrobić server niestety server robi mi się na IP z PC a ja chcę z hamachi
  żeby moi koledzy grali ze mną z góry dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 4. pierwszy post na tym blogu traktuje o konfiguracji kompa i hamachi do grania. poczytaj a gra bedzie wybierala twoj adres hamachi.

  na moim kanale yt jest wideo poradnik jak skonfigurowac kompa tak by uzywal poprawnego adresu ( w twoim przypadku hamachi )

  OdpowiedzUsuń
 5. Już skonfigurowałem wszystko działa ale następny problem włączyłem server wczoraj grałem z kolegom ponad 6 lokacji przeszliśmy wyłączyłem server na drugi dzień włączyłem i znowu od 1 mapy powiedz co trzeba wpisać żeby włączyło poprawną mapę.

  OdpowiedzUsuń
 6. tego niestety nie wiem. moze jest problem z zapisaniem gry ? moze niech kolega sproboje i zobczycie jak wyglada sprawa.

  az tak daleko i takich problemow nie miale, i nie wiem jak to ugryzc ;/

  OdpowiedzUsuń