Hamachi na Android i iOS!

   To się musiało stać, prawda ? Najlepsze narzędzie oparte na technologii VPN w końcu wylądowało na dwie najpopularniejsze platformy mobilne.  Mowa naturalnie o zielonym robociku i nadgryzionym jabłku. 

   Zanim jednak polecisz do sklepu google lub apple, jedno małe ale ... Hamachi nie jest dostępne jako osobna aplikacja do systemów mobilnych. Czy to źle, czy nie, niechaj już fan boje i cala reszta się o to wykłóca.

   Hamachi zrobiło wszystko, to co robiło do tej pory, i zrobiło to dobrze. Aby moc używać tegoż na ulubionym tablecie  czy komórce, będziemy musieli skonfigurować istniejące połączenie VPN. Co nie jest trudnym zadaniem, jeśli tylko nie używasz komórki lub tabletu do czytania/grania/przeglądania fejsa. Wiec od czego zacząć i dokąd zmierzać ?    Przygodę z Hamachi, zacznij od zalogowania się na stronie https://preview.logmein.com . Po zalogowaniu się ( załóż konto jeśli nie masz! ) przejdź do sekcji 'Networks'. Tutaj wybierasz z kolei opcje 'Add Client' a na nowej stronie wybierasz 'Add mobile client'. Kolejna strona, to miejsce gdzie możesz nadać nazwę nowemu klientowi, oraz możesz wybrać do jakiej sieci będzie dołączony automatycznie ( pamiętaj, aby sieci były utworzone na stronie, nie poprzez klienta! )

   Po zakończeniu wstępnej konfiguracji, będziemy mogli wysłać sobie pliki konfiguracyjne na wybrany system mobilny 'Send configuration via email to:' i po podaniu adresu  e mail ( najlepiej, aby to był adres na jakim rejestrowaliśmy konto ) możemy wybrać by wysłano nam pliki konfiguracyjne. Odpowiednio 'Send iOS' lub 'Send Other'.

   Po odebraniu wiadomości e mail, w sekcji 'Device configuration' mamy własną konfiguracje dla wybranego przez nas połączenia. Oto przykłady.

Dla Androida:

Oraz odpowiednio dla iOS:


    Po skonfigurowaniu połączenia na Androidzie, aby konfigurowanie połączenia przebiegło pomyślnie,  musimy w przeglądarce wpisać adres IP do wybranego przez nas peera w sieci, lub wysłać polecenie ping.
Lub wykonać jakikolwiek podobny zabieg, tak aby dane pakietowe zostały wysłane. 

I to wszystko. Nasze Hamachi działa na platformie mobilnej.