Narzędzie do rozwiazywania problemow - Tunngle
   Może się zdarzyć iż podczas używania Tunngle napotkasz na problemy. Czasami trudno jest prześledzić dokładną drogę dzięki której moglibyśmy sami naprawić błędy. Czasami po prostu nie pamiętamy czy coś było nie tak. A czasami błąd powstał zupełnie przypadkowo, np. kiedy chcieliśmy uruchomić Tunngle po raz pierwszy.

   Co bardzo istotne musimy pamiętać o istnieniu poradnika, dzięki któremu poprawnie skonfigurujemy nasz komputer oraz oprogramowanie dodatkowe zainstalowane na kompie. Poradnik ten znajduje się pod linkiem -> Konfiguracja komputera i Tunngle do instalacji, używania i grania. Warto się z nim zapoznać przed dalsza zabawa z Tunngle, gdyż dzięki niemu możemy uniknąć niespodziewanych błędów.

   Jednak błędów czasami nie sposób uniknąć. Wynikają one z wielu, często niezależnych od nas czynników. I tutaj właśnie przychodzi nam z pomocą narzędzie opracowane przez twórców Tunngle, czyli Tunngle Community Troubleshooter.

WAŻNE
   Po pobraniu, program należy wypakować archiwum do wybranego katalogu. Pamiętaj także, by dla zachowania bezpieczeństwa, wykonać punkt przywracania w systemie.

   Program dokona serii prób oraz  sprawdzeń jak miedzy innymi sprawdzi przekierowanie portow i zaproponuje nam, jeśli nie mamy większej wiedzy o tym, automatyczna probe przekierowania portów, co pokazane jest na obrazku poniżej:

Kliknij aby powiększyć.
   Jak widać na obrazku możemy wybrać automatyczne przekierowanie portów, opcja 'UPnP' lub możemy tego dokonać samoczynnie poprzez wybranie opcji 'Manual Port Forward'. W przypadku wybrania opcji 'UPnP' zostanie wyświetlona informacja o porcie wraz z możliwością wybrania portu.

   Także co przydatne, narzędzie może dla nas ustawić w systemie, aby gry dla Windows wybierały połączenie Tunngle jako domyśle. Przydatne jeśli mamy zamiar grac np. w HALO 2.

   Końcowy etap działania programu to informacja, która mówi nam iż MUSIMY uruchomić kompa przed uruchomieniem Tunngle. Jest to WYMAGANE aby zmiany wprowadzone w systemie zostały zapisane. Narzędzie to tworzy także plik log z którego dowiemy się dokładnie jakie operacje zostały przeprowadzone, oraz co istotne, w którym monecie zmiany w systemie nie zostały zatwierdzone.

   Link do pobrania narzędzia:

Tunngle Community Troubleshooter