Tunngle - problemy z rozpoznaniem połączenia.

   Chciałeś sobie zagrać poprzez Tunngle w starszą już ( czas na rynku gier płynie szybko i czasami coś co było fajne parę lat temu, dzisiaj już super nie jest ) i pomimo postępowania z poradnikiem opisującym dokładnie jak skonfigurować komputer i Tunngle do grania w dalszym ciągu nie masz możliwości by pograć.

   Gra zwyczajnie nie chce odnaleźć sterownika Tunngle.  Przyczyn może być wiele, tak jak i dróg prowadzących do rozwiązania tego problemu.   Kiedy inne rozwiązania nie skutkują, a rozwiązania siłowe nie wchodzą w rachubę, kiedy kurz już upadł i straciliśmy ochotę do dalszej walki z przeciwnościami, nadchodzi rozwiązanie.   Tunngle Adapter Helper Tool, bo tak nazywa się nasz wybawca, to niewielkie narzędzie, które pozwoli nam na bezstresowe rozwiązanie problemu z niewidzialnym dla gier połączeniem Tunngle.

   Wystarczy pobrać i wypakować archiwum i możemy przystąpić do zabawy. Przy probie uruchomienia możemy zobaczyć dwa okienka z błędami. Są to:


   Okienko informujące o tym, iż Tunngle nie zostało uruchomione. Drugim okienkiem z błędem jest :

Kliknij aby  powiększyć.

   Tutaj uzyskujemy informacje mówiącą nam o tym iż albo Tunngle działa w trybie off lline lub połączenie Tunngle nie jest ustawione w systemie jako pierwsze.

   Kiedy już uporamy się z rozwiązaniem problemów i program uruchomi się prawidłowo, powita nas okienko:

Kliknij aby powiększyć.


   Teraz kolejnymi krokami będzie dla nas odpowiednio:


1.) Wciśniecie jednocześnie klawiszy > Ctrl + Shift + d. Spowoduje to wyłączenie wszystkich połączeń sieciowych.

   Uwaga - po trym kroku utracisz połączenie z internetem. w następnym kroku połączysz się ponownie.

2.) Uruchomienie gry, wybranie rozgrywki w sieci LAN, i upewnienie się, że gra prawidłowo rozpoznała połączenie Tunngle.  

3.)  Kiedy tylko warunek podany w punkcie 2.) zostanie spełniony, możemy ponownie połączyć się z adapterami sieciowymi, poprzez wciśniecie klawiszy Ctrl + Shift + e. Po uzyskaniu przez Tunngle na nowo połączenia ( także połączenie z internetem ) usłyszymy dźwięk. 

4.) Według autora możemy poczekać chwilę ( zależnie od czynników czas wynosi od 30 sek do 2 min max. ) aby Tunngle 'dla wszelkiej pewności' się ponownie połączyło i możemy zacząć grać. 

Prioretyzowanie połączeń sieciowych.

   Wielu z Was pisze do mnie ciągle dopytując się czy warto tak na prawdę bawić się w ustawianie pozycji poszczególnych połączeń .

   Moja odpowiedz brzmi ciągle i niezmiennie - TAK. Skoro Microsoft wprowadził taką opcję w systemie Windows, oznacza to iż musi mieć jakieś znaczenie.  Jednak wielu się do tego nie stosuje, lub po jakimś czasie, po kilkakrotnym instalowaniu - usuwania - instalowaniu ponownym programu do grania, zapomina iż ponownie trzeba upewnić się, że wybrany przez nas program jest z najwyższym priorytetem.

   Dotyczy to także osób, które instalują inne programy VPN. Czysta ciekawość, lub może świadoma zmiana na inny, lepszy model. Tak czy inaczej, musimy mieć na uwadze iż Windows doskonały nie jest. I lubi sobie zmieniać według własnego uznania. Nie zawsze bez wiedzy użyszkodnika. 

   Tak miałem ostatnio, kiedy bawiłem się nowym produktem. Zainstalowałem, uruchomiłem, pobawiłem się. Ale przypomniało mi się, że muszę napisać poradnik do gry ( Commandos ) i jeszcze muszę zainstalować Windows Virtual PC ( wymagane do emulatora Microsoft Windows ;/ ) i jeszcze program do grania ... Kiedy się zorientowałem, miałem 7, słownie siedem połączeń w systemie. Nazbierało się, ale poustawiałem sobie wszystko tak jak powinno być i do grania ...

... okazało się, ze po uruchomieniu ( wymagane po zmianie priorytetów w połączeniach ) system zmienił i owszem. Ale nie tak jak ja ustawiłem, tylko według własnego widzimisię. Musiałem powywalać połączenia których nie używam, by system łaskawie zostawił to które ja chce. 

   Jest jednak pewne małe narzędzie, dzięki któremu będziemy wiedzieli zawsze, które z naszych połączeń jest aktualnie jako pierwsze. Jest jednak małe ale:

1.) Będziemy musieli wiedzieć dokładnie, jaki mamy adres IP w programie jaki używamy. 
2.) Wybrany przez nas program będzie musiał być jedynym, jaki będziemy używali. Pozostałe będziemy musieli odinstalować. 

   Jeśli te warunki spełniliśmy, wystarczy pobrać i uruchomić mpserver . Teraz zawsze będziemy wiedzieli, czy nasze połączenie jest poprawnie skonfigurowane. W razie jakichkolwiek wątpliwości, będziemy wiedzieli co należy zrobić. A to już kolejny krok do sukcesu w graniu bez przeszkód.


Przykładowy obrazek z działania programu. 

Kliknij aby powiększyć.

Jak grać ... Inversion ?   Druga z trzech gier, do konkursu w którym można wygrać Dungeon Defenders. Autorem tego poradnika jest Król Maciuś Pierwszy.

   Mam nadzieje że poradnik przyda się wielu osobom grającym lub próbującym zagrać w grę. Powodzenia ;)

Były zabawy czasem, teraz mamy zabawy grawitacją. 


1.) Zainstaluj grę i uruchom ja raz jako administrator. 
2.) Utwórz nowe konto na Gamespy.
3.) Uruchom STEAM.
4.) Utwórz siec lub dolacz do sieci w której będziesz grał.
5.) Uruchom grę.
6.) W menu głównym wybierz 'Party Settings'.
7.) W menu 'Network' wybierz 'System Link' tak by tylko osoby z sieci w której się znajdujesz ( Hamachi, Tunngle lub inny program ) mogli znajdować Twoje rozgrywki i odwrotnie. Jeśli chcesz dołączać do światowych rozgrywek, lub chcesz by ludzie z całego świata odnajdowali Twoje rozgrywki, wybierz opcje 'Online'.
8.) Jeśli wybrałeś opcje 'Online' wpisz dane, jakich użyłeś przy tworzeniu konta na Gamespy.
9.) Zaproś znajomych poprzez menu 'Players playing Inversion'.
10.) Dołącz lub utwórz własną rozgrywkę i graj.