Wakie ... zamawiałeś budzenie ?   Ileż to razy mieliśmy problem ze wstawaniem ? Czy to rano, czy w ciągu dnia. Zawsze pojawia się ten sam znajomy schemat. Jeszcze chwila, mówimy sobie. Co bardziej ekstremalni wyłączają budzik i przewracają się na drugi bok :P Efekty tego można łatwo przewidzieć. 

   Co bardziej zapobiegawczy maja albo kilka alarmów ustawionych jeden po drugim albo budzik ustawiony poza zasięgiem reki. Tak wiec by budzik wyłączyć, trzeba wyjść z łózka. Z reguły rozwiązanie działa.


   Każdy chyba był raz obudzony przez telefon. Czy to z oferta powiększenia penisa, czy z super oferta od dostawcy mobilnego, który ma nam do zaoferowania doskonalą acz jednorazową ofertę tylko dla Ciebie. Albo z banku tylko by poinformować ile to masz pieniędzy. Nawet jeśli na kilka min przed pójściem spać sprawdzałeś stan konta.

   Takie metody budzenia są najbardziej irytujące. I chyba z takim założeniem przyszedł twórca Wakie. Cala ideologia programu to ustawienie sobie godziny o której chcemy być obudzeni i tyle. Zakładając że ktoś po drugiej stronie telefonu także ma aplikacje ( w chwili pisania wykonano ponad 30 milionów bodzeń! ) masz szanse by być obudzonym. Może być to ktokolwiek z całego świata. Zostaniesz obudzony grzecznie i przez zupełnie nieznajoma osobę. Cała rozmowa może trwać maksymalnie 1 min. Po 50 sekundach od ustanowienia połączenia, usłyszysz sygnał ostrzegający przed zakończeniem rozmowy. Po kolejnych 10 sekundach rozmowa zostanie automatycznie przerwana.

   Twój nr tel nigdy nie jest wyświetlany dla osoby która budzisz. Tak samo ma się w druga stronę. Ty także nigdy nie zobaczysz nr telefonu osoby, która budzisz. W kwestii bezpieczeństwa oraz komfortu użytkownika pozostaje jeszcze jedna kwestia do omówienia. Internet jak wiemy daleki jest od doskonałości. niemal w każdym miejscu możemy natrafić na ślady osób których jedynym celem jest obrażanie innych. Wszczynanie zadymy, pyskówek i ogólne sianie fermentu. Najlepszym określeniem dla takiego osobnika jest słowo troll internetowy. Jakkolwiek słowo to ostatnio zostało spłycone przez każdego kto używa takiego określenia dla innych, którzy nie zgadzają się z jego opinią.

   Niestety aplikacja ta nie jest idealnym miejscem i także tutaj będziemy mogli natrafić na próby obrażania innych przez troli. Jednak w chwili zakończenia rozmowy mamy możliwość zgłoszenia połączenia. Tyczy się to także drugiej strony.

Kliknij aby powiększyć.


Kliknij aby powiększyć.    Na pewno dużą zaletą programu jest jego intuicyjność i łatwość obsługi. Po programie poruszamy się przesuwając w lewo lub w prawo. Nie ma tutaj nadmiaru opcji wiec i początkujący użytkownicy z łatwością się odnajdą w programie. Całość przewija się łatwo i bez najmniejszych problemów.

Kliknij aby powiększyć. Kliknij aby powiększyć. 


   W najnowszej wersji programu możemy oprócz dzwonienia by kogoś obudzić, mamy także możliwość powiedzieć miłe słowo na dobranoc, pocieszyć kogoś czy pomoc w nauce języka Angielskiego.


Kliknij aby powiększyć. 

   Istnieje także powoli rozwijana funkcja społecznościowa. Można zacząć rozmowę na dowolny temat i dzielić się z innymi użytkownikami swoimi opiniami. Lub możemy odpowiadać w tematach innych osób. Twórcy zauważyli iż zwykle udostępnienie innym możliwości rozmów, pozwala zwiększyć i to znacząco popularność.

Kliknij aby powiększyć. 

   Minusy ? Na pewno są. Używałem aplikacji na systemie Android oraz na Windows Phone. Nie wiem, czy jest to wina urządzeń mobilnych czy samej aplikacji. Ale podczas działania ( w trakcie działania program wyszukiwał osób które można obudzić ) w czasie około 20 min, wsiąkło mi 20% baterii na Androidzie i 17% na Windows Phone. Jestem jednak w stanie wierzyć iż to raczej aplikacja sama w sobie. Bo nic innego mi nie zjadało baterii. A lubię utrzymywać porządek i wiedzieć co mam uruchomione.

   Kolejnym minusem może być ograniczona liczba krajów w jakich aplikacja będzie działać z wykorzystaniem maksymalnych usług. W chwili pisania było to 80 krajów. Ale widząc rosnąca popularność programu, należy przypuszczać że twórcy rozwiną skrzydła i to nie będzie już minusem ;)

   Wspomnieć należy o jednym znaczącym fakcie, który wymusza używanie aplikacji do konkretnych miejsc. A mianowicie wykonywanie połączeń odbywa się przy użyciu połączenia internetowego. Nie jest używany do rozmów nasz plan od operatora komórkowego. A połączenie internetowe. Nadmienić należy iż połączenie internetowe musi być w  z miarę szybkim łączem. Mówimy tutaj o minimum 512 kb/s ( jakkolwiek twórcy nie wspominają dokładnie. ) Testowane na prędkości wiele razy szybszej niż minimum wspomniane prze zemnie.

   Nadmienić muszę iż usługa 3G / 4G nie jest idealna do wykonywania takiego typu połączeń; w celu obudzenia kogoś. Nawet jeśli mieszkamy / znajdujemy się w miejscu gdzie 4G pokazuje nam się ciągle, może się zdarzyć iż w trakcie połączenia utracimy nasz internet mobilny. Takie niestety są uroki i z tym trzeba się liczyć. Także i sieci otwarte, oferowane przez coraz większą liczbę kawiarenek, i miejsc z fast foodami nie nadaje się do wykonywania połączeń. Większość połączeń jest blokowana ( zwykły Facebook ) i także nie będziemy mogli nawiązać udanego budzenia.


   Pomimo kilku niedogodności i czasami kilku procent baterii zjedzonej w mgnieniu oka, muszę powiedzieć że program jest doskonały. Sama idea jest ... można śmiało powiedzieć odkrywcza w swojej prostocie.

 •  Cena - Darmowy

 •  Dostępne platformy - Android, iOS, Windows Phone

Drukarki z serii HP ENVY 4500. Wstępna konfiguracja.
  Pisałem ostatnio o moim wyborze drukarki działającej w sicie bezprzewodowej. Dzisiaj postaram się przybliżyć wstępną konfiguracje naszej drukarki. 

  Postaram się także pokazać na przykładzie obrazków, który guzik odpowiada za jaką funkcje. 

   Z uwagi na fakt, iż drukarki z serii 4500 są do siebie podobne, będę się opierał tylko na jednym modelu. Ustawienia i ogólne pola wyboru za bardzo zbliżone w modelach tej serii, wiec nie powinniśmy mieć problemu z odnalezieniem się w ustawieniach. 


Główny panel sterowania drukarki. 
 1. Przycisk zasilania. Służy do włączania i wyłączania drukarki. 
 2. Przycisk 'domowy' pozwala nam na powrót do strony głównej drukarki, który to ukazuje się po włączeniu jej.
 3. Przycisk w górę. Pozwala nam na poruszanie się po menu o pole wyżej ( lub po wielokrotnym wciśnięciu do przejścia na pierwsze miejsce ) oraz by ustalić liczbę kopii. 
 4. Wskaźnik stanu połączenia w sieci bezprzewodowej. Jeśli świeci się na niebiesko, oznacza to połączenie z siecią. 
 5. Przycisk 'Sieć bezprzewodowa' który to po wciśnięciu pozwoli nam na sprawdzenie stanu połączenia oraz udostępni nam menu z opcjami. Wciśniecie i przytrzymanie wskaźnika tak długo, aż zacznie nam migać kontrolka ( punkt 4. ) pozwoli nam uruchomić tryb Wi-Fi Protected Setup ( WPS . )  - O tym trybie i konfiguracji drukarki przy wykorzystaniu tego trybu będę pisał więcej w innym poście.
 6. Przycisk ePrint. Po wciśnięciu tego przycisku zobaczymy menu 'Ustawienia usług WWW' gdzie możemy zmienić adres e-mail naszej drukarki oraz możemy zmienić ustawienia usługi ePrint. 
 7. Przycisk cofnięcia. Pozwala nam na powrót do poprzedniego menu / pola wyboru. 
 8. Przycisk wyboru który to zmienia się w zależności od opcji lub tego co jest akuratnie wyświetlane. 
 9. Po kliknięciu tego przycisku ... a zresztą sami się przekonacie :P
 10. Przycisk w dół. Pozwala nam na poruszanie się po menu o pole niżej ( lub po wielokrotnym wciśnięciu do przejścia na ostatnie miejsce ) oraz by ustalić liczbę kopii. 
 11. Pomoc. Po wciśnięciu w chwili wybierania ustawień, pozwoli nam na zapoznanie się z dowolnymi opcjami. Pomocne gdy nie wiemy co zrobić. Gdy na wyświetlaczu widzimy główne menu, możemy zobaczyć wszystkie dostępne opcje. 


Przycisk zasilania. 1. Sygnał wskaźnika - nie świeci. Oznacza to iż zasilanie drukarki nie jest włączone. 
 2. Sygnał wskaźnika - przygaszony. Jeśli widzimy przycisk zasilania w takiej pozycji, wskazuje nam to na fakt drukarki będącej w trybie uśpiena. Drukarka automatycznie przejdzie w tryb uśpienia ( wystarczy wysłać jakiekolwiek zadanie by samoczynnie się włączyła ) po 5 min od ostatniego zadania. Można to zmienić w opcjach.
 3. Sygnał - szybko miga. Oznacza to iż wystąpił błąd podczas ostatniego zadania. Sprawdź informacje na wyświetlaczu drukarki bądź komunikaty systemowe.
 4. Sygnał - Miga. Drukarka właśnie inicjuje włączanie lub wyłączanie.
 5. Sygnał - świeci nieprzerwanie. Drukarka jest gotowa do użycia. Oznaczać to może także iż w tej chwili nasze urządzenie wykonuje operacje drukowania / skanowania / kopiowania.Ikonka stanu połączenia bezprzewodowego.
 1. Sygnał wskaźnika - nie świeci. Oznacza brak komunikacji bezprzewodowej w naszym urządzeniu. Naciśnij przycisk by przejść do menu konfiguracyjnego komunikacji bezprzewodowej. Za pomocą menu komunikacji bezprzewodowej włącz drukowanie bezprzewodowe.
 2. Sygnał wskaźnika - miga powoli. Trwa nawiązywanie połączenia z siecią bezprzewodowa. Sygnał ten może także oznaczać iż urządzenie nie może ustanowić pełnego połączenia z siecią bezprzewodową. Jeśli mamy taki status od dłuższego czasu należy sprawdzić czy sieć bezprzewodowa działa poprawnie oraz czy urządzenie jest w zasięgu sieci. Czasami przesuniecie o dosłownie metr może rozwiązać problem. 
 3. Sygnał wskaźnika - miga szybko. Błąd sieci bezprzewodowej. Sprawdź komunikaty na wyświetlaczu głównym drukarki.
 4. Sygnał wskaźnika - świeci. Nawiązano stabilne połączenie i można drukować bezprzewodowo.


Konfiguracja komunikacji bezprzewodowej. 

   Na panelu kontrolnym drukarki naciśnij przycisk 'Sieć bezprzewodowa' aby wyświetlony został status połączenia bezprzewodowego  wraz z opcjami. W przypadku kiedy drukarka będzie połączona z siecią bezprzewodowa, wskaźnik połączenia będzie nam się świecił na niebiesko przez cały czas. Na wyświetlaczu urządzenia powinniśmy zobaczyć 'Connected' wraz z adresem IP naszej drukarki. 
   
   Jeśli połączenie bezprzewodowe nie zostało ustanowione, bądź jest wyłączone, wskaźnik nie będzie świecił na na wyświetlaczu zobaczymy stosowny komunikat. W przypadku gdyby urządzenie nie mogło ustanowić połączenia z siecią bezprzewodowa, nasz wskaźnik będzie migał. Na ekranie głównym zobaczymy informacje dotyczące łączenia lub o niepowodzeniu połączenia. 
Kliknij aby powiększyć.