Jak grać ... Saints Row 2 ?   Pamiętacie jeszcze Saints Row: The Third ? Z wielkim szumem wdarła się w moje laski i pozostała tam na dobre. Mało tego! Przyłapałem się, że parokrotnie instalowałem grę, w celu siania rozpierduchy. Dla zabawy i odstresowania się. 

   Sądziłem, że to tylko jedna wersja tej gry. A  jak się wielce myliłem, kiedy zobaczyłem na wystawce grę do kupienia, słowa nie opiszą. 

   Po rozegraniu kilkunastu godz. spędzonych tylko na szwendaniu się, dłubaniu w nosie ( tak własnym jak i cudzym  ) oraz na poodpadaniu kazdej możliwej grupie zbirów, postanowiłem rozglądnąć się za rozgrywka w sieci. 

   Specjalnie długo to nie trwało, i po chwili razem z ludem spragnionym rozwałki na całego, graliśmy przeciwko zero-jedynkowym przeciwnikom. I było ziomaliście. 


Nie taki święty, jak o sobie mówi. 

1.) Dołącz lub utwórz sieć w której będziesz grał. 
2.) Uruchom grę i wybierz:
a.) 'CO OP' aby rozegrać rozgrywkę ze znajomym we dwóch. Następnie wybierz 'LAN Play' aby rozgrywka odbywała się za pośrednictwem programów VPN. Tutaj odpowiednio możemy wybrać opcje 'Find Game' aby wyszukać istniejącą już grę, lub poprzez opcje 'New Game' możemy założyć własny serwer do gry. Włączy się rozgrywka i będziemy mogli oczekiwać na współpracownika w zbrodni. Kiedy tylko znajomy się pojawi, ukaże nam się okienko informujące o prośbie do dołączenia się do Nas. 
b.)  'Multiplayer' aby rozegrać zabawę w większym gronie znajomych. Podobnie jak w podpunkcie a.) wybieramy już istniejącą rozgrywkę lub tworzymy własną. Tutaj jednak, podczas tworzenia własnej rozgrywki mamy większe pole do popisu przy wyborze trybów zabawy. Doskonałym wprowadzeniem będzie szybki tutorial do poszczególnych trybów rozgrywki. 
3.) Upewnij się że rozbiłeś każdy możliwy samochód w okolicy.  

Jak grać ... Call of Duty 2 ?

   Jest to jeden z wielu poradników, podesłanych mi w ciągu ostatnich tyg. Niestety jak to bywa, nie miałem czasu aby poradniki udostępniać je na blogu. Z góry tez przepraszam osoby, które te poradniki mi podesłały, za nie publikowanie ich w miarę, jak poradniki były nadsyłane. 

   Dzięki także za Wasze wsparcie i rozmowy, jakie przeprowadzaliśmy za pośrednictwem Skype ( jeśli masz jakieś pytania odnośnie poradników, szukaj mnie na Skype; mój nick to - szametu ) czy poprzez email. Wiele  z tego co mi powiedzieliście, na pewno znajdzie zastosowanie w przyszłych poradnikach tworzonych przeze mnie. 

   Moja pierwsza odsłona serii Call of Duty. Po tej, przyszła pora na cześć pierwszą, później Modern Warfare i tak się potoczyło. Powiedzieć muszę, iż zupełnie odszedłem od serii Medal of Honor ( mały romans z MoH 2k10 ) właśnie dzięki CoD'owi. 


A Ty ? Jesteś Soap'em czy może Ghostem ? 

1.) Dołącz lub utwórz siec w której będziesz grał w grę. 
2.) Zainstaluj grę, a  następnie pobierz i zainstaluj patch 1.3 .
3.) Uruchom grę multiplayer. 
4.) W grze, po wybraniu profilu wybierz odpowiednio:
a.) 'Join Game' aby dołączyć do utworzonego serwera do gry.  Ważne! Upewnij się że w zakładce 'Source' widnieje opcja 'Local'. Jeśli tak nie jest, wybierz odpowiednią opcję, w przeciwnym razie gra pobierze listę serwerów z sieci.
b.) 'Start New  Server' aby utworzyć  własny serwer w sieci. Możesz tutaj ustawić własne opcje.
5.) Graj i upewnij się że nikt nie opuści pola bitwy niezwyciężony. 

Porty i protokoły.

   Do poprawnego grania, gra wymaga przepuszczonych portów w routerze ( protokoły podane zostały w  nawiasach. )

  • 28960 (TCP/IP )
  • 20500, 20510, 28960 ( UDP )

Jak grać ... Need For Speed Most Wanted ?


   Ostatni z zagubionych poradników, jaki będzie opublikowany. Mam nadzieje :P 

   Jak dla mnie, gra która zamykała serie nielegalnych wyścigów. Późniejsze tytuły już nie dostarczały tych emocji, co MW właśnie. Carbon był za bardzo przekombinowany. A o reszcie wole zapomnieć :D

   Czy mowa o tuningowaniu, czy ucieczce przed glinami, czy same wyścigi ... MW miało to wszystko razem połączone w doskonalą całość. W listopadzie miałem chwile wolna, a że znajomi także zbijali bąki, postanowiliśmy że pogramy sobie i zobaczymy kto jest mistrzem kolka i ucieczek. 

Okazało się że ... to nie bylem ja ;d Co nie ukrywam, było powodem do frustracji i obrażenia się na cały świat. 

Ale później dali mi wygrać parę razy, więc było po problemie. 


Mistrz kierownicy ucieka. Zawsze.

1.) Utwórz lub dołącz do sieci w której będziesz grał.
2.) Zainstaluj grę, a następnie pobierz i zainstaluj patch 1.3 .
3.) Pobierz ten programik a zawartość archiwum przekopiuj do katalogu instalacyjnego z gra ( tam gdzie plik 'speed.exe' .)
4.) Będąc w katalogu z grą, otwórz ( za pomocą notatnika np. ) plik 'server.cfg' i upewnij się że wprowadzisz zmiany, jak podane poniżej:
##------------------------------------------------------------------------
## DO NOT CHANGE ANYTHING BELOW HERE
##------------------------------------------------------------------------

TRUST=255.255.255.255

TRUST_MATCH=%%bind("7.32.171.135")
ACCOUNT=1
MASTER=1
SLAVE=1
REDIR=1

#
# This line allows the server to determine on what interface to listen for
# connections. It can be any publicly routable IP address (this is the case
# even if the host is on a LAN that is isolated from the Internet). There is
# no communication attempted with the IP address listed here.
#

ADDR=%%bind("7.32.171.135") 

Zwróć uwagę na 'TRUST_MATCH=%%bind("7.32.171.135")' oraz na 'ADDR=%%bind("7.32.171.135")' gdzie w nawiasie podany masz adres IP. Adres ten wziąłem z mojego programu Wippien, gdyż to za jego pomocą będę grał z innymi. Jeśli używasz Hamachi, wpiszesz adres IP z Hamachi, jeśli Comodo Unite, adres IP z Comodo Unite, itp itd. 
5.) Zapisz zmiany w pliku 'server'cfg' .
6.) Uruchom plik 'MW Hamachi' i wybierz język gry ( ważna uwaga. Każdy musi mieć taki sam język z gra. ) 
7.) Wybierasz odpowiednio czy chcesz dolaczyc do istniejącej gry 'Join Server' czy może chcesz założyć własną rozgrywkę w sieci 'Host Server' .
8.) Gra się uruchomi i w menu głównym gry wybierasz opcje 'Lan play'.
9.) Tutaj zgodnie z wybrana opcją z punktu 7.) wybierasz swoja role w grze i po ustawieniu wszystkiego jak należy, grasz. 


Porty & protokoły. 

   Aby gra działała poprawnie, należy w routerze ustawić odpowiednie porty ( protokoły w nawiasach. )

  • 80, 13505, 30900-30999 ( TCP/IP )
  • 3658 ( UDP )

Jak grać ... Resident Evil 5 ?

   Znalazłem kolejny poradnik w archiwum mojego blogu. I tak na prawdę, mam nadzieję że w momencie, w którym znajdę zapodziane gdzieś 'NFS Most Wanted' będę mógł w spokoju zaprzestać przetrzepywania archiwum z nieopublikowanymi postami, w nadziei że znajdę jeszcze jakiś poradnik :P

   Skończyłem właśnie ponad 5 godz. rozgrywkę w sieci ze znajomymi w Resident Evil 5. Jak zwykle, grało się kapitalnie. Niestety jak to bywa, przyplątał się niemilec, który zepsuł zabawę i tyle z tego było. 

Postanowiliśmy przenieść się na LAN, by dalej rozprawiać się z nieumarłymi, którzy myślą tylko o muskach. Co człowieka zastanawia ... skoro taki już w końcu musk dostanie do jedzenia, po cholerę myśli o kolejnym ? Czyżby ilość musków, jakie zjada, świadczyła o wzroście jego inteligencji ? :DMartwe a jednak żywe ... czy żywe  jak martwe ?

1.)  Dołącz do sieci w której będziesz grał lub utwórz takową.
2.) Pobierz i wypakuj TeknoGods_Beta12 . ( Archiwum może być wypakowane w dowolnym miejscu. )
3.) W zależności, poprzez jaki program będziesz grał w grę, musisz ustawić odpowiednie wartości w pliku rejestru, dostarczonym w archiwum. Pomijając już fakt, iż wybrany przez ciebie program vpn, musi być jedynym zainstalowanym na komputerze, w poradniku  wideo jak przekierować porty w routerze znajdziecie informacje, jak znaleźć nazwę waszego połączenia programu vpn.
Jeśli dla przykładu używacie Hamachi, musicie się upewnić, że Wasze połączenie nazywa się Hamachi. Jak tego dokonać, dowiecie się z poradnika wideo. Jeśli jednak Wasze połączenie Hamachi nosi inna nazwę, dla przykładu 'myvpnworld' musicie taka nazwę wprowadzić w odpowiednim pliku rejestru, w archiwum.  
W archiwum znajdują się pliki dla wybranych programów, jednak sami musicie znaleźć, jak nazywa się wasze połączenie programu, jaki używacie i zmienić te dane. Zmiany wprowadzamy poprzez klikniecie prawym przyciskiem na wybranym pliku *.reg i wybranie 'Edytuj'. Przykładowe dane dla wybranego połączenia:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Software\Microsoft\XLive]
"ConnectionOverride"="Tunngle"

Jeśli używamy Hamachi do łączenia, a nasze połączenie Hamachi, nazywa się właśnie Hamachi, zamiast "Tunngle" wpiszemy ... dokładnie tak. Będzie to "Hamachi" . Po zmianie, tak powinien wyglądać nasz plik:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Software\Microsoft\XLive]
"ConnectionOverride"="Hamachi"

Kiedy już zmiany zostały dokonane, dodajemy wartość do rejestru.

4.) Uruchom grę.
5.) Teraz zminimalizuj grę i uruchom nasz program 'DLLLoad' znajdujący się w wypakowanym przez nasz archiwum.
6.) Po uruchomieniu gry, klikamy w 'Start' . 
Teraz ważne, aby upewnić się, że nasza gra wykorzystuje wskazany przez nas program ( pamiętacie edycje plików rejestru, gdzie wybieraliśmy nazwę połączenia ? to ten moment, gdzie upewnimy się, że wszystko jest ustawione poprawnie. )  
7.) Na klawiaturze klikamy przycisk 'HOME' co a w nowym oknie wybieramy opcje 'Ustawienia' .
8.)  Wybieramy 'Informacje o sieci' i upewniamy się że w opcji 'Karta sieciowa' widnieje nazwa naszego połączenia, jakie ustawiliśmy w pliku rejestru. Dla większej pewności, w opcji 'Lokalny adres IP' powinien znajdować się adres IP naszego programu ( Hamachi, Tunngle, inny. )
Jeśli nic takiego nie ma miejsca, oznacza to że źle wpisałeś nazwę połączenia. Wróć do punktu 3.) i upewnij się, że wszystko jest tak, jak być powinno. 

 Jeśli chcesz się połączyć z serwerem gry.  
9.) Kiedy wszytko jest już ustawione, klikamy w 'GRAJ' a następnie w 'Dołącz do gry' .
10.) Tutaj upewniamy się, że w 'Wybór sieci' ustawione jest na 'LAN' po czym klikamy w 'Szybka gra' aby rozpocząć wyszukiwanie istniejących serwerów do gry, lub poprzez klikniecie w 'Gra niestandardowa' możemy ustawić własne kryteria co do wyszukiwanych serwerów gry.
11.) Po znalezieniu serwera/serwerów gry, klikamy na klawiaturze klawisz F12. Powinniśmy usłyszeć potwierdzenie ( w języku angielskim -> odsłuchaj odgłos ) i wtedy możemy z powodzeniem łączyć się z wybranym przez nas serwerem. 

Jeśli chcesz hostować serwer gry.
12.) Wybieramy nowa grę lub kontynuujemy poprzednia rozgrywkę z głównego menu gry. Ponownie, jak w kroku 11.) wciskamy klawisz F12 i czekamy na potwierdzenie. Kiedy tylko usłyszymy potwierdzenie,  wybieramy w 'Wybór sieci' na 'LAN' i upewniamy się że w opcji ''UST. Kooperacji' mamy zaznaczone na 'Bez ograniczeń' tak aby można było dolaczyc się do naszego serwera. Uruchamiamy grę i cieszymy się rozgrywka.


Ekstra info.

   Jeśli masz problemy z dołączaniem się do rozgrywki, zrestartuj ( host ) grę ( zacznij rozdział od początku ) lub dojdź do punktu kontrolnego.

   Gra aby działała poprawnie, musi mieć odblokowane porty ( protokoły w nawiasach. )

  • 5223 ( TCP/IP )
  • 5223, 3478, 3479, 3658 ( UDP )