Jak grać ... Resident Evil 5 ?

   Znalazłem kolejny poradnik w archiwum mojego blogu. I tak na prawdę, mam nadzieję że w momencie, w którym znajdę zapodziane gdzieś 'NFS Most Wanted' będę mógł w spokoju zaprzestać przetrzepywania archiwum z nieopublikowanymi postami, w nadziei że znajdę jeszcze jakiś poradnik :P

   Skończyłem właśnie ponad 5 godz. rozgrywkę w sieci ze znajomymi w Resident Evil 5. Jak zwykle, grało się kapitalnie. Niestety jak to bywa, przyplątał się niemilec, który zepsuł zabawę i tyle z tego było. 

Postanowiliśmy przenieść się na LAN, by dalej rozprawiać się z nieumarłymi, którzy myślą tylko o muskach. Co człowieka zastanawia ... skoro taki już w końcu musk dostanie do jedzenia, po cholerę myśli o kolejnym ? Czyżby ilość musków, jakie zjada, świadczyła o wzroście jego inteligencji ? :DMartwe a jednak żywe ... czy żywe  jak martwe ?

1.)  Dołącz do sieci w której będziesz grał lub utwórz takową.
2.) Pobierz i wypakuj TeknoGods_Beta12 . ( Archiwum może być wypakowane w dowolnym miejscu. )
3.) W zależności, poprzez jaki program będziesz grał w grę, musisz ustawić odpowiednie wartości w pliku rejestru, dostarczonym w archiwum. Pomijając już fakt, iż wybrany przez ciebie program vpn, musi być jedynym zainstalowanym na komputerze, w poradniku  wideo jak przekierować porty w routerze znajdziecie informacje, jak znaleźć nazwę waszego połączenia programu vpn.
Jeśli dla przykładu używacie Hamachi, musicie się upewnić, że Wasze połączenie nazywa się Hamachi. Jak tego dokonać, dowiecie się z poradnika wideo. Jeśli jednak Wasze połączenie Hamachi nosi inna nazwę, dla przykładu 'myvpnworld' musicie taka nazwę wprowadzić w odpowiednim pliku rejestru, w archiwum.  
W archiwum znajdują się pliki dla wybranych programów, jednak sami musicie znaleźć, jak nazywa się wasze połączenie programu, jaki używacie i zmienić te dane. Zmiany wprowadzamy poprzez klikniecie prawym przyciskiem na wybranym pliku *.reg i wybranie 'Edytuj'. Przykładowe dane dla wybranego połączenia:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Software\Microsoft\XLive]
"ConnectionOverride"="Tunngle"

Jeśli używamy Hamachi do łączenia, a nasze połączenie Hamachi, nazywa się właśnie Hamachi, zamiast "Tunngle" wpiszemy ... dokładnie tak. Będzie to "Hamachi" . Po zmianie, tak powinien wyglądać nasz plik:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Software\Microsoft\XLive]
"ConnectionOverride"="Hamachi"

Kiedy już zmiany zostały dokonane, dodajemy wartość do rejestru.

4.) Uruchom grę.
5.) Teraz zminimalizuj grę i uruchom nasz program 'DLLLoad' znajdujący się w wypakowanym przez nasz archiwum.
6.) Po uruchomieniu gry, klikamy w 'Start' . 
Teraz ważne, aby upewnić się, że nasza gra wykorzystuje wskazany przez nas program ( pamiętacie edycje plików rejestru, gdzie wybieraliśmy nazwę połączenia ? to ten moment, gdzie upewnimy się, że wszystko jest ustawione poprawnie. )  
7.) Na klawiaturze klikamy przycisk 'HOME' co a w nowym oknie wybieramy opcje 'Ustawienia' .
8.)  Wybieramy 'Informacje o sieci' i upewniamy się że w opcji 'Karta sieciowa' widnieje nazwa naszego połączenia, jakie ustawiliśmy w pliku rejestru. Dla większej pewności, w opcji 'Lokalny adres IP' powinien znajdować się adres IP naszego programu ( Hamachi, Tunngle, inny. )
Jeśli nic takiego nie ma miejsca, oznacza to że źle wpisałeś nazwę połączenia. Wróć do punktu 3.) i upewnij się, że wszystko jest tak, jak być powinno. 

 Jeśli chcesz się połączyć z serwerem gry.  
9.) Kiedy wszytko jest już ustawione, klikamy w 'GRAJ' a następnie w 'Dołącz do gry' .
10.) Tutaj upewniamy się, że w 'Wybór sieci' ustawione jest na 'LAN' po czym klikamy w 'Szybka gra' aby rozpocząć wyszukiwanie istniejących serwerów do gry, lub poprzez klikniecie w 'Gra niestandardowa' możemy ustawić własne kryteria co do wyszukiwanych serwerów gry.
11.) Po znalezieniu serwera/serwerów gry, klikamy na klawiaturze klawisz F12. Powinniśmy usłyszeć potwierdzenie ( w języku angielskim -> odsłuchaj odgłos ) i wtedy możemy z powodzeniem łączyć się z wybranym przez nas serwerem. 

Jeśli chcesz hostować serwer gry.
12.) Wybieramy nowa grę lub kontynuujemy poprzednia rozgrywkę z głównego menu gry. Ponownie, jak w kroku 11.) wciskamy klawisz F12 i czekamy na potwierdzenie. Kiedy tylko usłyszymy potwierdzenie,  wybieramy w 'Wybór sieci' na 'LAN' i upewniamy się że w opcji ''UST. Kooperacji' mamy zaznaczone na 'Bez ograniczeń' tak aby można było dolaczyc się do naszego serwera. Uruchamiamy grę i cieszymy się rozgrywka.


Ekstra info.

   Jeśli masz problemy z dołączaniem się do rozgrywki, zrestartuj ( host ) grę ( zacznij rozdział od początku ) lub dojdź do punktu kontrolnego.

   Gra aby działała poprawnie, musi mieć odblokowane porty ( protokoły w nawiasach. )

  • 5223 ( TCP/IP )
  • 5223, 3478, 3479, 3658 ( UDP )

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz