Hamachi - pierwsze kroki. Część trzecia.
  W pierwszym cyklu pierwszych kroków dla Hamachi pisałem między innymi o rodzajach sieci jakie można utworzyć w Hamachi czy podstawach klienta Hamachi.

   W drugiej części pierwszych kroków, pisałem czym tak na prawdę są subskrypcje LogMeIn, jakie są rodzaje subskrypcji i podstawy zabezpieczeń.

   Tym razem postaram sie przyblizyc proces instalacji Hamachi jako klienta nie powiazanego z kontem LogMeIn, jako klienta powiazanego z kontem, a takze jak tworzyc link instalacyjny do programu, ktory to pozwoli miedzy innymi wybrac ilosc opcji dla nowego peera w sieci wraz z domyslna siecia, do jakiej bedzie automatycznie dolaczony. 

Instalowanie LogMeIn Hamachi

Wymagania systemowe dla Hamachi

Klient Hamachi:

- System operacyjny Windows : Windows xp, Windows 2000, Windows 2003, Windows Vista, Windows 2008 lub Windows 7.

- System operacyjny Mac: Mac OS 10.4 ( Tiger ), 10.05 ( Leopard), 10.6 ( Snow Leopard ) lub 10.7 ( Lion ) oparty na procesorach Intel.


- Połączenie internetowe.

- Brak specjalnych wymagam sprzętowych.

- Hamachi można także zainstalować jako program konsolowy dla rożnych dystrybucji Linux. Więcej - LogMeIn Labs


Jak zainstalować Klienta ( Hamachi ) na komputerze lokalnym.

   Postępuj zgodnie ze wskazówkami, by pobrać i zainstalować Hamachi na komputerze lokalnym. Klient zostanie także powiązany z kontem LogMeIn.


UWAGA - Musisz być zalogowany na konto LogMeIn, by móc powiązać z danym kontem nowego klienta Hamachi.


1. Będąc zalogowanym na koncie LogMeIn, przejdź do sekcji 'My Networks' i kliknij w 'Add Client'. Wyświetli Ci się nowa strona 'Add Client'.

2. Wybierz 'Install LogMeIn Hamachi on this computer' i kliknij w 'Continue'.

3. Wybierz 'Install LogMeIn Hamachi'. Zostanie uruchomiony instalator.

4. Zainstaluj Hamachi.

Zainstalowany klient na komputerze lokalnym, jest powiązany z kontem LogMeIn. Będziesz mógł zarządzać tym klientem z poziomu konta.
Zdalna instalacja klienta na komputerze.

   Postępuj zgodnie ze wskazówkami, byś mógł utworzyć i wysłać link instalacyjny, aby odbiorca mógł użyć go w celu pobrania i zainstalowania klienta Hamachi. Klient zostanie powiązany z kontem LogMeIn.

UWAGA - Musisz być zalogowany na koncie LogMeIn, tak by klient był powiązany z danym kontem. ( inaczej mówiąc, z jakiego konta utworzysz link instalacyjny, z takim kontem zostanie powiązany każdy nowy klient. szametu. )


Wszystkie ustawienia domyślne, ustawiane są w 'Configuration' > 'Client Defaults' będą ustawione dla każdego nowego klienta/klientów.


1. Na stronie konta LogMeIn, przełącz się na  'Networks' i wybierz 'Deployment'.

2. Kliknij w 'Add New Link'. Zostanie wyświetlona nowa strona 'Deploy LogMeIn Hamachi to remote computer(s) (Step 1 of 2)'.

3. W polu 'Description' możesz opisać nazwę nowo tworzonego linku. ( Przydatne jeśli tworzymy więcej niż jeden link. )

4. W polu 'Maximum number of remote installations' wybierz maksymalna liczbę komputerów, które będą mogły użyć tego linku, w celu zainstalowania klienta Hamachi. Dla przykładu możesz utworzyć oddzielny link dla jednej osoby ( kolega/koleżanka ) i oddzielny dla znajomych z klasy.

5. W polu 'Expiration' wybierasz po jakim czasie link przestanie być aktywny.( Ze względów bezpieczeństwa, dobrze ustalić jak najkrótszy czas. Warto o tym pamiętać, jeśli jesteś administratorem sieci. szametu. )

6. Wybierz 'Network(s)' aby wybrać do jakiej sieci klient zostanie automatycznie przyłączony po instalacji.

7. Kliknij w 'Continue'. Zostanie wyświetlona strona 'Deploy LogMeIn Hamachi to remote computer(s)'

8. Wyślij link do wybranych przez Ciebie osób:

- kliknij w 'Copy' aby link został zapisany do systemowego schowka, tak byś mógł później zapisać go np. w wiadomości email.

- kliknij w 'Send' w celu otworzenia domyślnego klienta email. Link będzie domyślnie umieszczony w wiadomości email.

- kliknij w 'Test' aby zobaczyć jakie informacje zobaczy osoby które otrzymują ten link.


Link zostanie wysłany do odbiorcy/odbiorców.

   Odbiorca musi kliknąć w otrzymany link, by pobrać i zainstalować klienta Hamachi na wybranym przez siebie komputerze. Po zainstalowaniu, klient może być użyty by łączyć się z sieciami oraz by mógł tworzyć nowe sieci.Instalacja Hamachi tylko jako klienta.

   Postępuj zgodnie z informacjami, zawartymi poniżej, aby pobrać i zainstalować Hamachi, bez powiązania go z kontem LogMeIn.

UWAGA - Nie loguj się na konto LogMeIn.

1. Przejdź na stronę LogMeIn Hamachi.

2. Kliknij w 'Try it free'.

3. Nie twórz konta LogMeIn.

4. Kliknij w 'Download now'. Zostanie uruchomiony instalator Hamachi.

5. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.Jak aktualizować klienta Hamachi ?


Klient Hamachi może być aktualizowany bezpośrednio z poziomu programu.

   Domyślnie, klient Hamachi pobiera dostępną aktualizacje za każdym razem, kiedy ponownie uruchomisz program ( nie system operacyjny! szametu. ) Powinieneś pobierać aktualizacje ręcznie, jeśli Twój klient nie jest ustawiony, by pobierał aktualizacje automatycznie.


Poniższe kroki należy przeprowadzić w ustawieniach klienta.

- Aby sprawdzić, czy klient jest ustawiony w trybie automatycznej aktualizacji, przejdź do menu 'System' > 'Preferencje' > 'Ustawienia' i upewnij się że opcja 'Aktualizacje automatyczne' są zaznaczone.

- Aby pobrać aktualizacje ręcznie, kliknij w menu 'Pomoc' > 'Sprawdź czy są dostępne nowe wersje'.

Evovle - Pierwsze wrazenia [Wideoporadnik]   Od czasu zamieszczenia przeze mnie pierwszego poradnika o Evovle, ciągle dostawałem od Was mejle, prywatne wiadomości na gg lub skype, abym przybliżył Wam najwazniejjsze funkcje,e opcje i moje spostrzeżenia. 

   Po wielu męczarniach z systemem ( po zaktualizowaniu 7 do najnowszej wersji - SP1 - system zaczął się wywalać. Przy próbie przywrócenia obrazu Acronis True Image utraciłem całe partycje, włącznie z partycją backup, do tego doszedł firewall Comodo który nie chciał działać na 7, wiec musiałem kupić nowa wersje systemu ... mogę tak długo ;p ) w końcu nagrałem filmik, gdzie postarałem się Wam przybliżyć wszystkie te zagadnienia, o które prosiliście. Miłego oglądania ;)Evolve - krótko i (nie)na temat.