Jak grać ... Kozacy ?   Nie jest to poradnik mojego autorstwa. Został mi podesłany przez osobę, która to utworzyła także poradnik do Borderlands

   Osobiście nie spotkałem się z tą grą, jednak po gameplayach muszę powiedzieć, iż jako fan strategii i rts'ów muszę czym prędzej zobaczyć cóż to takiego. 

    Gra podobno  także ma problemy z poprawnym wyświetlaniem kolorów w systemie Windows 7. Na końcu poradnika będziecie mogli znaleźć plik, dzięki któremu będzie możliwe granie. Kozak, kozacy ... szaleństwo ;)

1.) Zainstaluj grę ( dotyczy całej serii Kozaków - Europejskie boje - Powrót na wojnę  - Sztuka wojny. )
2.) Dołącz lub utwórz sieć, w której będziesz grał. 
3.) Pobierz dodatek, usprawniający granie ( na końcu poradnika. )
4.) Grę uruchamiaj poprzez  klikniecie w 'dmcr.bat'.
5.) Po uruchomieniu gry, wybierz opcje 'Gra Wieloosobowa'.
6.) W nowym oknie wybieramy nazwę usera, która to nazwa będzie nas reprezentowała podczas rozgrywki.
7.) W nowym oknie wybieramy opcje 'TCP/IP LAN' aby rozegrać bitwę.
8.) Tutaj wybieramy czy chcemy dolaczyc do utworzonej rozgrywki, czy chcemy utworzyć własną, z własnoręcznie wybrana mapą i regułami.
9.) Gdyby utworzony serwer nie pojawiał nam się na liście utworzonych serwerów, możemy wybrać opcje 'Direct TCP/IP' aby wpisać adres IP osoby hostującej rozgrywkę.
Rozwiązanie problemu z kolorami.

   Użytkownicy systemu Windows 7 niejednokrotnie skarżyli się na problemy z kolorami w grze. Pobranie tego pliku i przekopiowanie go bezpośrednio do katalogu instalacyjnego z gra ( WAŻNE! w katalogu musi się znajdować plik 'dmcr.exe' ) a następnie uruchamianie gry poprzez klikniecie w  'dmcr.bat' pozwoli na uruchomienie gry i rozwiązanie problemu z kolorami.
a.) Uwaga 1. Uruchomienie tego pliku 'dmcr.bat'   spowoduje wyłączenie systemowego eksploratora ( znikną okienka ) ale nic ponadto. Kiedy skończymy grać, wystarczy kliknąć CTRL+ALT+DEL a następnie w Menadżerze zadań wybrać należy zakładkę Aplikacje -> nowe zadanie i wpisać:
- explorer.exe
b.) Nazwę pliku 'dmcr.bat' możemy zmienić na taką, jaka nam odpowiada. Nazwa pliku nie wpływa  na jakość gry ;) 

Jak grać ... Diablo 1 ? ver. 2

   W moim poprzednim poradniku, gdzie opisałem, jak grac w Diablo I przy pomocy programu TCP-Com.

   Z racji iż ten poradnik, jest bardzo podobny, będę się odwoływał do tegoż właśnie często tutaj. Nowe starcie ze starym wrogiem. 

1.) Pobierz i zainstaluj w katalogu z gra, dodatek Diablo Hellfire Awakening
a.) Pamiętaj iż dodatek 'Hellfire' nie jest wymagany.
b.) Jak podane w poprzednim poradniku pobierz i zainstaluj łatkę 1.9
2.) Dołącz lub utwórz sieć w której będziesz grał.
3.) Grę uruchamiamy poprzez klikniecie w 'Awake'. 
4.) W grze wybieramy 'Multiplayer'.
5.) Tutaj wybieramy nową opcję, czyli 'Local Area Network (UDP)'.
6.) Postępujemy dalej, zgodnie z poradnikiem od punktu 6.) 

Jak grać ... Demigod ?


   
   Ten poradnik w głowie 'wisiał' już dawno. Niestety jak to zwykle bywa, zapomniałem kompletnie. Nie tłumacząc się zbytnio ( nie zwykłem i tyle ) szybko o grze. 

   Połączenie strategi, elementów RPG i gry akcji. Czyż można chcieć czegoś więcej od gry ? A dodajmy do tego ładną i szczegółową grafikę i klimatyczne, epickie wręcz starcia a otrzymamy jedną z oryginalniejszych i grywalnych do dziś dnia grę. 

   Z racji, iż podstawowa wersja gry, pozwala tylko na rozgrywki online, poniżej podany będzie także i link do patcha. 

   Słowo wyjaśnienia. Przez wzgląd na Was ( nie będę zapewniał iż ja nic z tego nie mam, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie twierdził inaczej, a ja nie mam zamiaru szczepić języka na bezsensowną dyskusję ) umieszczam pliki na chomikuj.pl Otrzymałem wiele próśb o to ( najczęściej podajecie nieumiejętność znalezienia patchy, dodatków etc. ) aby właśnie tam zamieszczać pliki wymagane w grze. Jednak, możecie od razu zapomnieć, bym umieszczał tam wszelkiego rodzaju lan fixy, latki na pirackie wersje gry etc. Nie i koniec. A jakiekolwiek próby nakłonienia mnie, do zmiany zdania kończą się tylko w jeden sposób - banem na liście kontaktów. Bóg wojny może być tylko jeden. Teraz Ty możesz wybrać który. 

1.) Utwórz lub dołącz do sieci, w której będziesz grał. 
2.) Zainstaluj grę, a po uruchomieniu pobierz dostępną łatkę do gry.
a.) Opcjonalnie pobierz łatkę z chomikuj.pl ( latka dodaje możliwość grania w sieci lan jak i nowych bogów do gry. )
3.) Po zainstalowaniu poprawki, uruchamiamy grę.
4.) Przechodzimy do 'Multiplayer' gdzie wybieramy 'Local Area Network'.
5.) Jeśli serwer do gry już istnieje, zobaczymy go na liście, a do wybranej przez nas gry możemy dolaczyc poprzez klikniecie w 'Join'.
6.) Jeśli jednak jesteśmy osobą, która tworzy serwer do gry,  wybierz 'Host Game' i możesz od razu utworzyć serwer, lub poprzez wybranie odpowiednich ustawień, wybrać najbardziej Ci odpowiadające ( mapa, rodzaje bogów w starciach, mody. ) Jeśli używasz niestandardowych portów, w opcji 'Auto Port' możesz ustawić wybrany przez Ciebie port.
7.) Starcie tytanów niechaj się rozpocznie. 


Końcowe przydatne  informacje.

   Jeśli masz problemy z portami, poradnik w języku angielskim może okazać się przydatnym. Także nie zapomnij zapoznać się z  działem z modami do gry , pamiętaj jednak, iż mody mogą okazać się niestabilne w czasie działania gry. Ważne także, aby takie same mody były zainstalowane tak po stronie  serwera jak i klienta gry.