Jak grać ... Kozacy ?   Nie jest to poradnik mojego autorstwa. Został mi podesłany przez osobę, która to utworzyła także poradnik do Borderlands

   Osobiście nie spotkałem się z tą grą, jednak po gameplayach muszę powiedzieć, iż jako fan strategii i rts'ów muszę czym prędzej zobaczyć cóż to takiego. 

    Gra podobno  także ma problemy z poprawnym wyświetlaniem kolorów w systemie Windows 7. Na końcu poradnika będziecie mogli znaleźć plik, dzięki któremu będzie możliwe granie. Kozak, kozacy ... szaleństwo ;)

1.) Zainstaluj grę ( dotyczy całej serii Kozaków - Europejskie boje - Powrót na wojnę  - Sztuka wojny. )
2.) Dołącz lub utwórz sieć, w której będziesz grał. 
3.) Pobierz dodatek, usprawniający granie ( na końcu poradnika. )
4.) Grę uruchamiaj poprzez  klikniecie w 'dmcr.bat'.
5.) Po uruchomieniu gry, wybierz opcje 'Gra Wieloosobowa'.
6.) W nowym oknie wybieramy nazwę usera, która to nazwa będzie nas reprezentowała podczas rozgrywki.
7.) W nowym oknie wybieramy opcje 'TCP/IP LAN' aby rozegrać bitwę.
8.) Tutaj wybieramy czy chcemy dolaczyc do utworzonej rozgrywki, czy chcemy utworzyć własną, z własnoręcznie wybrana mapą i regułami.
9.) Gdyby utworzony serwer nie pojawiał nam się na liście utworzonych serwerów, możemy wybrać opcje 'Direct TCP/IP' aby wpisać adres IP osoby hostującej rozgrywkę.
Rozwiązanie problemu z kolorami.

   Użytkownicy systemu Windows 7 niejednokrotnie skarżyli się na problemy z kolorami w grze. Pobranie tego pliku i przekopiowanie go bezpośrednio do katalogu instalacyjnego z gra ( WAŻNE! w katalogu musi się znajdować plik 'dmcr.exe' ) a następnie uruchamianie gry poprzez klikniecie w  'dmcr.bat' pozwoli na uruchomienie gry i rozwiązanie problemu z kolorami.
a.) Uwaga 1. Uruchomienie tego pliku 'dmcr.bat'   spowoduje wyłączenie systemowego eksploratora ( znikną okienka ) ale nic ponadto. Kiedy skończymy grać, wystarczy kliknąć CTRL+ALT+DEL a następnie w Menadżerze zadań wybrać należy zakładkę Aplikacje -> nowe zadanie i wpisać:
- explorer.exe
b.) Nazwę pliku 'dmcr.bat' możemy zmienić na taką, jaka nam odpowiada. Nazwa pliku nie wpływa  na jakość gry ;) 

2 komentarze :