Hamachi 2.x i brak połączenia z internetem.
   Ostatnimi czasy coraz więcej osób uskarża się na problemy związane z Hamachi 2.x i brakiem połączenia z internetem. 

   W większości przypadków, wina leży po stronie konfiguracji komputera. Czy może wypadało by powiedzieć, braku konfiguracji komputera. 

   Okazuje się jednak, iż jest rozwiązanie. Które jednak nie zawsze będzie skutkowało. Nie oszukujmy się. Jeśli ktoś nie skonfigurował poprawnie komputera, tak by współpracował z Hamachi bezkonfliktowo, raczej mało prawdopodobne, by to rozwiązanie pomogło  mu. 

   Po pierwsze, należy się zaopatrzyć w najnowsza wersje programu Hamachi. Kiedy tylko ten krok mamy za sobą, należy uruchomić program, i poczekać aż trn się zaloguje do sieci. 

   Teraz przechodzimy odpowiednio do menu 'System' > 'Preferencje'. Tutaj przechodzimy do zakładki 'Ustawienia' i wybieramy 'Ustawienia zaawansowane'.


Kliknij aby powiększyć.


   Tutaj, wyszukujemy opcji 'Tryb protokołu IP' i wybieramy 'Tylko IPv6'.  Po dokonaniu zmian w programie, zamykamy go. Wyłączamy zasilanie i włączamy ponownie. Czasami zmiany zapisane zostaną dopiero po ponownym uruchomieniu komputera.

Kliknij aby powiększyć.


   Więcej informacji dla osób korzystających z Windows XP ( Internet Protocol Version 6 (IPv6) ). Dla osób używających sytemu Linux, następująca komenda musi zostać wpisana i wykonana w konsoli:

hamachi set-ip-mode ipv6

   Wartości dla tej komendy to:

ipv6, ipv4, both 

Jak grać ... Vietcong 2 ?
   Ostatnio nie mogłem się oderwać od tytułów takich jak PayDay: The HeistDayZ czy w końcu ukochane i wyczekane Guild Wars 2. Grałem i grałem i pewnie końca by nie było długo jeszcze :P

   W końcu jednak przyszła zamówiona gra 'Vietcong 2'. I mogłem się zabrać  za coś innego ... za nadrabianie zaległości na blogu. 

Tak wiem wiem, nie ładnie oj nie ładnie. 

Wyzwoliciel czy wyzwolony ? Sam zdecydujesz po czyjej stronie staniesz. 


1.) Dołącz lub utwórz sieć w której będziesz grać. 
2.) Zainstaluj grę, a następnie pobierz i zainstaluj patch 1.0  wraz z patchem 1.1 .
3.)  Po pomyślnej instalacji, możesz uruchomić grę i wybrać tryb 'Multiplayer'. 
4.)  Jeśli tworzysz własny serwer do gry, wybierz odpowiednio 'Host a server' i zakładkę 'Server IP'. Wpisujesz tutaj adres IP, jaki uzyskałeś w programie ( ten, który używasz do grania - Hamachi, Wippien czy inny. ) Osoby używające Tunngle będą musiały użyć opcji 'Server Port' by wpisać port, jaki mają ustawiony w programie. Domyślnie jest to 11155. 
5.)  Teraz wystarczy tylko wybrać opcje 'Host server' i możemy grać, jak  tylko dołączą się inni gracze. 
6.) Jeśli jesteś graczem, który chce się dołączyć do utworzonego już serwera, wybierasz odpowiednio 'Multiplayer' a następnie 'Join a Game'. Tutaj klikasz w zakładkę 'LAN' i dołączasz do wybranego przez Ciebie serwera. 


Mała uwaga. 

   Istnieje możliwość utworzenia serwera dedykowanego do gry. Jeśli zdecydujemy się na utworzenie serwera dedykowanego, przechodzimy do katalogu z zainstalowana gra i uruchamiamy aplikacje 'vc2ded'