Problem z instalacją i usuwaniem programów.


   Wielokrotnie zdarza się, iż podczas instalacji programu Hamachi lub jakiegokolwiek innego programu, jaki używamy do grania, system Windows informuje nas o niemożliwości zainstalowania lub odinstalowania programu.

   Niestety - nauczeni czegoś, czego działania nie rozumiecie - zabieracie się za narzędzia do czyszczenia rejestru, co w Waszym mniemaniu jest rozwiązaniem wszelkich problemów.

   Po tym zabiegu okazuje się, że problem dalej istnieje, idziecie wiec dalej, usuwając już tym razem ręcznie, wszystkie wpisy w systemie ( pliki/katalogi ) które odnoszą się do Hamachi.

   Oczywiście nie trzeba być specjalnie wybitnym inaczej, aby domyśleć się że grzebanie w rejestrze to najprostsza droga do rozwalenia sobie systemu w drobne strzępy. Jest jednak na to lekarstwo - na problemy z instalacją lub od instalowaniem programu ( bez względu czy są problemy z Hamachi, Comodo Unite czy innym programem ) które pozwoli w sposób szybki i bezstresowy rozwiązać problem.

   Pomoc Techniczna Microsoft ( dokładniej Problem z instalacją i usuwaniem programów ) pozwala na bezproblemowe rozwiązanie błędów. Możemy miedzy innymi:

  • Usunąć zły klucz rejestru w 64-bitowych systemach operacyjnych.
  • Uszkodzone klucze rejestru systemu Windows sterujące danymi uaktualniania (stosowania poprawek).
  • Rozwiązać problemy uniemożliwiające zainstalowanie nowych programów.
  • Rozwiązać problemy uniemożliwiające zainstalowanie nowych programów.

   Wystarczy pobrać MicrosoftFixit ( UWAGA! Wymagane połączenie z internetem ) lub jeśli w danej chwili nie macie połączenia z internetem, lub jeśli komputer na którym będziecie dokonywali napraw, nie jest połączony, wystarczy pobrać Microsoft FIX portable ( archiwum, po wypakowaniu wystarczy uruchomić 'Launch Fix it'.)

   Teraz tylko postępujemy ze wskazówkami ukazującymi się na ekranie a po zakończeniu, uruchamiamy ponownie komputer.

   Zapoznaj się także z innym poradnikiem, który omawia rozwiązanie problemu z instalacja Hamachi -> tutaj.