Jak grać ... Project Nomads ?   Project Nomads ...  Gra do której często wracam. Nie wiem, cz dzieje się tak za sprawą grafiki, która nawet dzisiaj potrafi zachwycić swoim rozmachem. Czy może jest to 'wina' fabuły opowiedzianej w grze. A może dzieje się tak za sprawą połączenia elementów RPG, RTS i ekonomii z FPS'em ? 

   Tak czy inaczej od czasu jej zakupienia, gości ona u mnie często na dysku. I wiem, iż za każdym razem chwile spędzone w grze będą ciekawe. Zdarza się iż czasami utknę w jakimś momencie, i bez powrotu o godzinę wstecz z graniem, raczej nie ma szans na ruszenie na przód. Ale i tak gra się tak znakomicie, ze takie potknięcia sa wybaczalne jak najbardziej.
Prawie jak latająca forteca. 

1.) Zainstaluj grę a następnie pobierz i zainstaluj patch 1.2 .  
2.) Dołącz lub  utwórz sieć w której będziesz grać w grę. 
3.) Przejdź do katalogu instalacyjnego z grą. Następnie wejdź do '/Project Nomads\Run\bin\win32\'.
4.) Teraz w zależności od tego czy:
a.) będziesz hostował grę w sieci LAN, uruchamiasz 'launchhost.exe'. Powinno pojawić się okienko: w którym to ustawiasz :

- TCP/IP Adress - adres programu który używacie do grania. Jeśli program nie pobrał adresu IP, oznaczać to może iż używany przez Ciebie program nie jest na gorze w połączeniach sieciowych. Zmień to!
- Character -  Wybierasz postać jaką będziesz kierował w grze. 
- Level - mapa, na której będziesz toczyć rozwałkę ;)

b)  będziesz dołączał do gry, uruchom 'launchclient.exe'. Powinno pojawić się okienko jak na obrazku:

 w którym to ustawiasz:
-  Server TCP/IP Adress - adres IP osoby która uruchomiła serwer do gry. Domyślnie jest to adres osoby, która utworzyła sieć w wybranym przez Was programie. 
-   Character -   Wybierasz postać jaką będziesz kierował w grze.

   Teraz tylko wystarczy się połączyć i możecie grać ;) Możliwe jest także, aby grać z osobami używającymi systemu Linux, jeśli my używamy Windows. Więcej na ten temat tutaj.