Serwer FTP ... czyli jak szybko udostepniac pliki.

 

   Udostępniasz pliki. Ale czasami jest tak, iż niektórzy nie grają uczciwie. Coś tam udostępnią, na przysłowiowe 'masz i się odwal' a Ty dajesz tony bajtów, aby inni byli zadowoleni. Chciałbyś to zmienić i zastanawiasz się jak. Oto rozwiązanie które  prosi abyś przeczytał.


   Z racji faktu, iż tracker sieci torrent na hamachi jest ciągle w powijakach (udostępnianie plików za pomocą sieci torrent) , ciągłe błędy i problemy, to rozwiązanie (serwer ftp) jak na razie wydaje się szybkie do konfiguracji, nie wymagające dużego nakładu sil i energii. A co najważniejsze, dające satysfakcje i pełną kontrole nad udostępnionymi zasobami.


   Pamiętaj, iż porady zawarte tutaj dotyczą programu Hamachi. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś uruchomił serwer FTP na wybranym przez Ciebie programie klienckim VPN. Może to być Wippien, Comodo Unite czy jakikolwiek wybrany przez Ciebie. Zasada będzie ciągle ta sama, tylko program się zmieni ;)


   Istnieje także poradnik opisujący udostępnianie plików w systemie Windows, znajdujący się w linku poniżej:

Udostępnianie plikówTEORIA ... czyli ke pasa 'Serwer FTP' ?


Cytat z wolnej encyklopedii, mówi nam że 'Serwer FTP' to:


" program umożliwiający wymianę plików z odległymi komputerami za pośrednictwem protokołu FTP, często wyposażony w mechanizmy zarządzania zasobami oraz transferem."


    Jakkolwiek brzmi to groźnie, cala filozofia sprowadzi się do pobraniu programu, który to będzie sprawował funkcje serwera FTP, do programu - klient FTP oraz do paru/parunastu kliknięć myszka.   Zabawę zaczniemy od pobrania 2 programów. Pierwszy ( 1 ) to nasz program, który będzie naszym serwerem FTP. Drugi ( 2 ) z programów to nasz klient FTP, za pomocą którego przekonamy się, czy wszystko działa poprawnie oraz będziemy mogli swobodnie pobierać udostępnione pliki.


1.  Naszym programem, który będzie działał jako serwer FTP, wybrany został 'Cerberus FTP Server'. Pomimo anglojęzycznego menu, pokazane będzie na obrazkach, jak poprawnie skonfigurować dla pojedynczego usera - dla większości będzie to wyglądało podobnie, dlatego tez uznaliśmy, iż nie będzie potrzebne aby się powtarzać. Jeśli jednak będziesz miał trudności z udostępnianiem dla wielu userów, napisz w komentarzach, a stosowne informacje oraz porady zostaną utworzone na Twoja prośbę - oraz jak to uruchomić. Program do pobrania za darmo ze strony:

http://www.cerberusftp.com/

2. Naszym programem, który będzie działał jako program/klient FTP, obrany został 'FileZilla' (strona została przetłumaczona na prośby z komentarzy) Program wyróżnia się nie tylko darmowa wersja i możliwością uruchamiania na wielu platformach systemowych - ale to pewnie największa z wielu zalet - ale także funkcjonalnością i możliwością wielu opcji. Jakkolwiek w naszym przypadku podstawowe możliwości zupełnie nam wystarcza. Program do pobrania za darmo ze strony:

http://filezilla-project.org/download.php?type=client

   Zaznaczam, że mamy do czynienia z wersja dla systemu 'Windows'. Mamy także do wyboru wersje instalacyjna lub spakowana *.zip. Wersja nie ma znaczenia. Działa każda i to nam wystarczy.UWAGA   Teraz następuje ważna chwila, gdyż musimy się upewnić co do kilku istotnych czynników. Jeśli posiadamy programy 'firewall' upewniamy się, ze Hamachi jest dodane do listy wyjątków. Musimy mieć pewność że możemy pingować własny adres ip z Hamachi. Aby to wykonać, przechodzimy do:


Start => Uruchom 


wpisujemy ping 5.x.x.x* i wciskamy Enter


   * 5.x.x.x to nasz adres IP Hamachi. Dokonujemy tego przy WŁĄCZONYM Hamachi. Jeśli odpowiedz jest pozytywna, możemy iść dalej. Jeśli nie, konfiguracja naszego firewalla. Tak samo postępujemy z routerem, jeśli posiadamy takowy, a pingi nie działają.


Przydatne mogą być poradniki o pingach oraz wstępna konfiguracja routera:

Sprawdzanie pingow - Request Timed Out

Router. Problemy i konfiguracjaPierwsze uruchomienie, czyli konfiguracja Cerberus FTP Server   Po zainstalowaniu programu Cerberus, uruchamiamy Hamachi, czekamy aż się zaloguje i będzie pokazywało nasz adres IP i dopiero teraz włączamy naszego Cerberusa. Po uruchomieniu pokazuje nam się okienko, gdzie nasz interesuje jedno, zaznaczone na obrazku:


Image and video hosting by TinyPic


   To co zaznaczone, to nasz adres Ip z Hamachi. Jak widać, Cerberus sam wyszukał dostępne adresy w naszym systemie i domyślnie wybrał wszystkie. Z racji interesowania się tylko Hamachi, pozostałe odznaczamy, tak aby było zaznaczone tylko to IP z Hamachi, czyli:


Image and video hosting by TinyPic


   Skoro to mamy ustawione, przystępujemy do konfiguracji naszego serwera. Co będziemy ustawiali ? Upewnimy się, że nasz serwer nie będzie rozłączał połączenia z osobami po pewnym czasie, co jest domyślne, ustawimy wiadomość powitalna oraz kilka drobniejszych, nieistotnych dla usera, ale ważnych dla nas ustawień.


   W ciągle włączonym Cerberusie, przechodzimy do menu:


Configuration => Server ManagerTutaj, w zakładce 'General' upewniamy się, że mamy ustawione jak na obrazku:


Image and video hosting by TinyPic   Teraz przechodzimy do zakładki 'Messages' i ustawiamy wybrane przez nasz informacje.  W polu 'Welcome message' wpisujemy wiadomość, jaka pojawi się każdemu po zalogowaniu. Pole 'Googbye ...' odpowiedzialne jest za wiadomość pożegnalną.  Pole 'Max ...' informuje usera, który chce się podłączyć o fakcie przekroczenia maksymalnej ilości połączeń. Natomiast ostatnie, czyli 'Login ...' o tym, że dana osoba nie może się podłączyć do naszego serwera. Tutaj także możemy wpisać ew. powód nieudanego połączenia się. Wszystko pokazuje obrazek:


Image and video hosting by TinyPic   Skoro to mamy za sobą, kolejnym krokiem będzie ustanowienie rangi osób, uprawnionych do łączenia się z naszym serwerem. Odbywa się to poprzez klikniecie w menu:


Configuration => User Manager   Tutaj w okienku pokazanym na dole, dodajemy usera. Dokonujemy tego poprzez klikniecie w 'New'. Teraz nadajemy nazwę naszemu userowi, a po kliknięciu dwa razy w pole 'Password' ustanawiamy dla danego usera hasło. Hasło można później poprzez chat przesłać danej osobie. Poprzez klikniecie w '...'  które znajduje się pod 'Virtual Root directory for : (nazwa_usera)'  dodajemy jakie pliki/katalogi będą udostępniane. Tutaj istnieje możliwość ustawienia czy dana osoba będzie mogła wykonywać następujące operacje z plikami/katalogami:


-  pobierać ( Download )

- przesyłać ( Upload )

- zmieniać nazwę ( Rename )

- usuwać ( Remove )

- tworzyć katalogi ( Create ... )

- widziec pliki/foldery ukryte ( Display ... )


poprzez klikniecie w 'Add to Root'. I to my ustawiamy, jakie ma przywileje dana osoba.


Image and video hosting by TinyPic


   Kiedy i to mamy za sobą, kolej teraz na dodawanie adresów Ip Hamachi, jakie będą się z naszym serwerem łączyły.  To odbywa się poprzez menu:


Configuration => IP Manager   Tutaj dodajemy adres IP Hamachi. Raczej wątpliwe, aby w danej sieci były osoby z adresami w kolejności, dla przykładu:


5.58.98.41 - 5.58.98.42 - 5.58.98.43dlatego też, podamy adres IP ten sam w polu od adresu i do adresu. To nam pozwoli zapanować nad ruchem i nie będzie sprawiało kłopotów. Odpowiednie okienko wygląda następująco:


Image and video hosting by TinyPic


Zaznaczamy pole:

'Assing a range ...'


i w pole:


'IP from ...'


wpisujemy adres ip Hamachi. Przykładowym adresem IP będzie:


5.58.92.44i takie tez pole wpisujemy w oba pola. Czyli będzie to wyglądało następująco:


Image and video hosting by TinyPic


po czym zaznaczamy 'Allows addresses listed ...' co pozwoli danej z wybranym adresem IP na łączenie się z serwerem. Po tym klikamy na 'Add' i to już wszystko co mamy do wykonania.


TESTY ... czyli pierwsze uruchomienie.


   Po upewnieniu się, że wszystko jest jak należny, po przeanalizowaniu wszystkiego, jak to jest zaznaczone jak ma być i jak to jest pokazane na obrazkach, czas na probe generalną. Do tego, aby sprawdzić czy serwer nam działa, doskonale nadaje się własny adres IP Hamachi. W tym celu dodajemy własny adres IP z Hamachi, dodajemy usera, ustanawiamy hasło dla usera, dodajemy jakiś katalog, tak aby zobaczyć, czy uda nam sie wyświetlić udostępnione zasoby i wpisujemy w przeglądarkę:


ftp://5.x.x.xczyli nasz adres IP. Skutkiem tego powinno pokazać się okienko, z prośba o podanie loginu i hasła. Nie działa ? Upewnij się że Hamachi jest włączone i zalogowane do sieci - pokazuje się adres IP. Upewnij się że serwer Cerberus jest włączony. Włączasz go w menu:


File => Start server   I upewnij się że działa na adresie IP Hamachi. Twoim adresie, jak to jest pokazane na początku. Informacja o tym powinna wyglądać podobnie do tej na obrazku:


Image and video hosting by TinyPic


FileZilla ... czyli inaczej niż przez przeglądarkę   Po pobraniu FileZilla i instalacji/wypakowaniu programu, uruchamiamy ja i w oknie jakie nam się pokarze, czyli:

Image and video hosting by TinyPic


w polach:


'Serwer'

- wpisujemy adres IP Hamachi czyli '5.x.x.x' lub 'ftp://5.x.x.x' czyli nasz adres IP Hamachi, jako że jest to próbny rozruch.

W polu:


'Nazwa użytkownika'

- pisujemy nazwę tymczasowego usera, jakiego dodaliśmy do próbnego odpalenia naszego serwera, a w polu:


'Hasło'

- hasło jakie jest przypisane przykładowemu userowi.


   Po tej operacji pozostaje nam wcisnąć 'Enter' lub kombinacje klawiszy 'CTRL + R' w celu połączenia się z serwerem. Pokazuje nam się przewijające się szybko okienko logowania, włącznie z informacja powitalna, jaka ustawiliśmy w naszym Cerberusie. Teraz w zależności, jaki układ okna w FileZilla wybraliśmy, widzimy nasz udostępniony katalog/plik i możemy wykonywać operacje, ustawione przez nas.Kilka informacji na koniec1. Przy ustawianiu Cerberus FTP upewnij się że:

a) Hamachi jest włączone i zalogowane poprawnie do sieci - pokazany adres ip


2. Przy występowaniu programów tylu 'firewall' upewnij się że Hamachi jak i serwer ftp/klient ftp są dodane do wyjątków przepuszczanych przez używany przez Ciebie program.


3. Pingowanie własnego adresu ip hamachi jest także niezbędne. Jeśli tak się nie dzieje, włącz Hamachi ponownie - możliwe że będziesz musiał uruchomić kompa ponownie - i wtedy dokonaj ponownego pingowania.

a) każda osoba w sieci z Tobą także musi Cie móc pingować. Jeśli zdarzy się, że większość Cie pinguje, a parę osób nie, wina może leżeć po stronie tych osób.


3. Zachowaj umiar w nadawaniu osobom uprawnień co do tworzenia/usuwania/zmieniania nazwy katalogów i plików. Może się zdarzyć że przyjdzie 'element' który za dobra zabawę uzna pousuwanie wszystkiego co Ty udostępniłeś.

4. Przy nadaniu uprawnień o uploadowaniu, czyli to że ktoś może coś do Ciebie wysyłać, pamiętaj że istnieje ryzyko iż ktoś Ci wyśle świadomie lub nie zainfekowany plik/katalog. Także i to miej na uwadze. 

Błąd podczas laczenia z silnikiem - Hamachi
Zainstalowałeś właśnie Hamachi v.2. Pierwsze uruchomienie i widzisz błąd:Image and video hosting by TinyPic

Dzieje się tak, w przypadku błędnego dodania do usług systemu następującej usługi:"LogMeIn Hamachi 2.0 Tunneling Engine"To właśnie ta usługa odpowiada za poprawne zainicjowanie i uruchomienie Hamachi.
Rozwiązania   Pierwszym i najprostszym rozwiązaniem jest  ponowne zainstalowanie Hamachi. Po skończonej instalacji, nie uruchamiaj programu. Zamknij instalator i ponownie uruchom komputer.   Po ponownym uruchomieniu komputera sprawdź, czy Hamachi działa. Aby mieć pewność, że usługa została uruchomiona, przejdź do menadżera zadań i sprawdź czy w procesach działa: "hamachi-2.exe"jak to jest pokazane na obrazku:Image and video hosting by TinyPic   Jeśli taka usługa działa, możesz bez problemów uruchomić Hamachi.   Jeśli natomiast taka usługa w procesach się nie pokazuje, musisz dokonać edycji usług systemowych, które to są uruchamiane przy starcie systemu, lub podczas wykonywania specjalnych zadań.   Aby tego dokonać, wykonaj następujące czynności.Start -> UruchomWpisz:"services.msc"   Po tym, powinieneś zobaczyć nowe okienko nazwane "Usługi" właśnie. Tutaj Twoim zadaniem jest znalezienie usługi pokazanej na obrazku:Image and video hosting by TinyPic

   Zauważ że na obrazku obok 'Automatyczny' powinien widnieć stan usługi, czyli w tym przypadku "Uruchomiono" ... Tak się nie dzieje, wiec trzeba to naprawić. Klikasz prawym na naszej usłudze i wybierasz:


"Wlasciwosci"   W nowym okienku, upewniasz się że jest ustawione jak na obrazku poniżej:Image and video hosting by TinyPic
   Zauważ że na obrazku zaznaczone jest na czerwono, iż nasza usługa jest zatrzymana. Poznać to można po tym, że usługa może zostać uruchomiona poprzez klikniecie w "Uruchom" w polu "Stan usługi". Kliknij w "Uruchom" i powinno się pojawić okienko ( na chwile ) inicjujące uruchamianie usługi Hamachi.  Po tym, powinna pokazać nam się informacja że stan usługi -> uruchomiony.   Teraz możesz zamknąć okienko z Usługami systemowymi. Kolejnym ważnym krokiem jest ponowne uruchomienie komputera, tak aby usługa i jej stan uruchamiania został zapisany. Po tym kroku, po zalogowaniu się do systemu, aby się upewnić, że nasza usługa działa, przejdź ponownie do menadżera zadań i sprawdź czy proces:"hamachi-2.exe"jest uruchomiony. Teraz możesz uruchamiać Hamachi bez przeszkód.Znane błędy   W przypadku, kiedy po zastosowaniu tego i po ponownym uruchomieniu komputera, w procesach nie będzie wymaganego:"hamachi-2.exe"może to oznaczać, że podczas zamykania systemu, zmiany nie zostały zapisane. Powodem może być błąd systemu, a może to być program, który monitoruje wszelkie zmiany w systemie. Program jak:- antywirus z funkcja ochrony rejestru- program typu antyspyware także z funkcja ochrony rejestru- programy pomagające w poprawnym odinstalowywaniu innych programów ( Ashampoo Uninstaler / Free Uninstaller / Revo Uninstaller / inne )   W takim przypadku musisz sprawdzić, czy dany program nie działa podczas uruchamiania Hamachi, podczas instalacji Hamachi i upewnić się, że nie ingeruje on w proces związany z instalacja lub uruchamianiem Hamachi. Często wystarczy tylko na czas instalacji i uruchamiania, zamknąć dany program, tak aby nie kolidował. Można także dany program skonfigurować tak, aby uznawał wszystko co z Hamachi związane, za zaufane.   Jeśli pomimo to, dalej będą problemy z Hamachi, a masz któryś z tych ww. programów zainstalowanych i działających, usuń ( poprzez dodaj usuń programy ) , uruchom ponownie komputer i teraz uruchom instalacje Hamachi. Powinno działać.   Jeśli nie jesteś pewien, jakie programy masz uruchomione ze startem systemu, dokonaj skanu systemu za pomocą programu 'Hijack This'. Po dokonaniu skanowania, możesz zobaczyć pełna listę programów uruchamianych podczas startu systemu. Tutaj także możesz usunąć podejrzane programy, a po wykonaniu tej operacji nie zapomnij uruchomić komputera ponownie ;)

Nie udało się .... czyli problemy z kartą sieciową Hamachi

Cykl o karcie sieciowej hamachi ... czyli:

1) Nie udało się połączyć z karta sieciowa

2) Nie udało się skonfigurować karty sieciowejNie udało się połączyć z kartą sieciową
   Komunikat taki otrzymujesz w momencie, kiedy system, lub jego część - jak oprogramowanie które ma za zadanie chronić integralność systemu (antyspyware z funkcją skanowania rejestru w czasie rzeczywistym/antywirusy z taką samą opcją) - nie pozwalają aby 'Hamachi.exe' miało dostęp do sterownika wirtualnego, jaki to znajduje się w połączeniach sieciowych. 


    Niespotykanie rzadziej dzieje się tak, kiedy to system nie umie sam włączyć tego sterownika. 
Rozwiązania ... 
 • Wyłączenie ogniomurka. nawet jeśli jest to tylko systemowy - w windowsie. Uruchom komputer i sprawdź ponownie
 • Otwórz menadżer zadań -> połączenie sieciowe hamachi - włącz sterownik ręcznie ...
Image and video hosting by TinyPic


... a teraz uruchom hamachi i zobacz czy włącza się poprawnie. Jeśli tak się nie dzieje, oznacza to że wina leży po stronie otoczenia 'Menadżera urządzeń'. Oznacza to, że nie działa poprawnie uruchamianie sterowników do urządzeń. Aby przekonać się, co jest nie tak z naszym menadżerem, uruchom komputer w trybie awaryjnym. Po uruchomieniu, przejdź do menadżera, i teraz po kolei włączaj każde urządzenie. Dokonuj tego tak długo aż znajdziesz rozwiązanie.

 • Przejdź do połączeń sieciowych, i sprawdź czy połączenie hamachi widnieje jako 'Hamachi', a nie dla przykładu 'połączenie lokalne x'. Jeśli tak się dzieje, czyli jeśli połączenie sieciowe hamachi widnieje pod inna nazwą, zmień nazwę na 'Hamachi' i uruchom nasz program. Upewnij się że połączenie to jest aktywne. 

 • Kliknij w 'Start' => 'Uruchom' i wpisz 'services.msc'. Upewnij się że usługa 'Połączenia sieciowe' działa. Jeśli by się zdażyło, że usługa ta nie działała podczas instalacji hamachi, możliwe, że połączenie hamachi nie będzie widoczne w zakładce  'Połączenia sieciowe'. Jeśli tak się dzieje, rozwiązania tego problemu szukaj na końcu tego poradnika. 

 • Będąc ciągle w usługach, upewnij się także, że usługa 'Klient DHCP' działa także. 

 • Artykuł z bazy Microsoftu, podany w linku poniżej, także może być pomocny.

  Jak rozwiązywać problemy z brakującymi ikonami połączeń sieciowych w systemach Windows Server 2003 i Windows XP  •  Rozwiązaniem, które może przynieść pożądane skutki, jest pobranie i uruchomienie programu 'WinSock fix'. Program ten pomoże nam 'oczyścić linie tcp/ip' w przypadku, gdyby ta ostatnia była uszkodzona w skutek 'złej ingerencji' w rejestr. Do pobrania tutaj:

   fix XP internet connectivity
      Jeśli to nie pomaga, musisz dokonać reinstalacji systemu windows. Niestety ale Hamachi (wersja 1.x)  jest niebywale wyczulone na poprawne działanie Windows'a jak i jego poszczególnych komponentów. A każdy program, który kontroluje/broni dostępu/inne w rejestr, ważne usługi systemowe etc. jest potencjalnym sprawca błędów Hamachi.   ROZWIĄZANIE - BRAK POŁĄCZENIA HAMACHI W POŁĄCZENIACH SIECIOWYCH


      Jeśli masz zainstalowane Hamachi a pomimo tego połączenia Hamachi nie ma w menu 'Połączenia sieciowe', wykonaj co następuje w rejestrze systemu:


   • Szukaj za wartością 'HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet###\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002bE10318}' dla Hamachi.

   • Powinieneś znaleźć 4'znakowy klucz o nazwie 'ProduktWartości="Hamachi Network Interface'

   • Spisz wartość 'NetCfgInstanceId'

   • Teraz w adresie rejestru 'HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\\Connection'

   • Tworzysz nowy klucz o nazwie takiej samej jak wartość, jaka zapisywałeś przed chwilą.

   • Uruchamiasz Hamachi
   Nie udało się skonfigurować karty sieciowej
      Taką informacje otrzymujesz w momencie kiedy oprogramowanie typu firewall blokuje połączenie z Wirtualnym sterownikiem Hamachi. Podczas instalacji, Hamachi dodaje wirtualny sterownik do połączeń sieciowych. Sterownik ten jest kontrolowany poprzez Hamachi kiedy jest uruchomione.


      Właśnie 'komunikacja' czyli nawiązywanie połączenia z serwerem pośredniczącym/komunikacja z peerami (granie/udostępnianie plików) jest kontrolowane i przesyłane przez ten sterownik właśnie. 


      Podczas uruchamiania Hamachi, windows udostępnia temu połączeniu 'wolną drogę' do internetu, przyznaje mu adres, wymagany do łączenia z internetem i przesyła kilka 'małych paczek' tak aby połączenie z netem było możliwe do ustanowienia.


      Dlatego właśnie otrzymujesz taki komunikat.  Windows nie mógł ustawić adresu IP dla połączenia sieciowego Hamachi a w związku z tym, że to nasze połączenie nie uzyskało tych naszych 'małych paczek' oraz nie mogło ich wysłać   CZYLI POŁĄCZENIA NIE MA
   Rozwiązania


   1. Oprogramowanie typu 'Firewall' blokuje całą wymianę pakietów, jaka to odbywa się za pośrednictwem naszego wirtualnego sterownika. Firewall właśnie musi przepuszczać połączenia z/do tego sterownika.


      Aby to uczynić, dodaj do zaufanych/dodaj regule dla '5.0.0.1'. Jest to adres dla wirtualnego serwera DHCP, który to jest emulowany za pośrednictwem 'Hamachi.exe'.  Zdarza się także, iż niektóre firewalle maja tendencje do 'zacinania się' jeśli muszą monitorować sterowniki sieciowe, które to sterowniki są często włączane i wyłączane, jak to jest ze sterownikiem Hamachi.


     Pamiętaj także, że wyłączenie firewalla nie zawsze 'kompletnie' go wyłącza. Może się zdarzyć, że będziesz musiał uruchomić komputer ponownie, tak aby ten ww. był kompletnie zdezaktywowany.
   Właśnie opisane tutaj zdarzenia są najczęstszym powodem występowania tego błędu.


   2. Połączenie sieciowe Hamachi jest ustawione w tryb 'statycznego adresu IP' czyli jeden adres IP jest mu przypisany na stale, a nie jak to ma mieć miejsce, ma uzyskiwać adres IP automatycznie.


   Image and video hosting by TinyPic
      Aby temu zapobiec, kliknij prawym na połączeniu Hamachi => Właściwości => Protokół TCP/IP. Wybierasz właściwości i zaznaczasz jak na obrazku widać 'Uzyskaj adres IP automatycznie.'


   3.  W usługach systemu, usługa 'Klient DHCP' nie działa poprawnie. Aby przekonać się w jakiej sytuacji znajduje się ta usługa, przechodzimy do:


   - Start => Uruchom


   - services.msc


   - wyszukujemy usługi 'Klient DHCP' klikamy prawym i wybieramy 'Uruchom ponownie.' 


   Teraz uruchamiamy dla pewności komputer i sprawdzamy efekt, poprzez włączenie Hamachi. 


   4. W połączeniach sieciowych może znajdować się inny sterownik ( klient VPN ) który może kolidować z naszym Hamachi. Jeśli jesteś taką osobą, która ma więcej niż jeden klient VPN zainstalowany w komputerze, spróbuj pozostałe sterowniki tychże powyłączać. Jeśli to nic nie daje, spróbuj odinstalować te VPN'y i wtedy przekonaj się czy Hamachi działa. 


   5. Niektóre osoby twierdziły, na rożnych forach, że odłączenie usługi 'Harmonogram pakietów QoS' w połączeniu sieciowym Hamachi pozwala także na pozbycie  się tego problemu. Aby to wykonać, przejdź do 'Połączenia sieciowe' w 'Panelu sterowania' i kliknij prawym na połączeniu Hamachi. Pokaże się okienko:


   Image and video hosting by TinyPic


   I tutaj chyba wiec co masz uczynić :)


   6. Tak jak w poprzednim błędzie, tutaj także możesz pobrać i uruchomić program WinSock fix.