Nie udało się .... czyli problemy z kartą sieciową Hamachi

Cykl o karcie sieciowej hamachi ... czyli:

1) Nie udało się połączyć z karta sieciowa

2) Nie udało się skonfigurować karty sieciowejNie udało się połączyć z kartą sieciową
   Komunikat taki otrzymujesz w momencie, kiedy system, lub jego część - jak oprogramowanie które ma za zadanie chronić integralność systemu (antyspyware z funkcją skanowania rejestru w czasie rzeczywistym/antywirusy z taką samą opcją) - nie pozwalają aby 'Hamachi.exe' miało dostęp do sterownika wirtualnego, jaki to znajduje się w połączeniach sieciowych. 


    Niespotykanie rzadziej dzieje się tak, kiedy to system nie umie sam włączyć tego sterownika. 
Rozwiązania ... 
 • Wyłączenie ogniomurka. nawet jeśli jest to tylko systemowy - w windowsie. Uruchom komputer i sprawdź ponownie
 • Otwórz menadżer zadań -> połączenie sieciowe hamachi - włącz sterownik ręcznie ...
Image and video hosting by TinyPic


... a teraz uruchom hamachi i zobacz czy włącza się poprawnie. Jeśli tak się nie dzieje, oznacza to że wina leży po stronie otoczenia 'Menadżera urządzeń'. Oznacza to, że nie działa poprawnie uruchamianie sterowników do urządzeń. Aby przekonać się, co jest nie tak z naszym menadżerem, uruchom komputer w trybie awaryjnym. Po uruchomieniu, przejdź do menadżera, i teraz po kolei włączaj każde urządzenie. Dokonuj tego tak długo aż znajdziesz rozwiązanie.

 • Przejdź do połączeń sieciowych, i sprawdź czy połączenie hamachi widnieje jako 'Hamachi', a nie dla przykładu 'połączenie lokalne x'. Jeśli tak się dzieje, czyli jeśli połączenie sieciowe hamachi widnieje pod inna nazwą, zmień nazwę na 'Hamachi' i uruchom nasz program. Upewnij się że połączenie to jest aktywne. 

 • Kliknij w 'Start' => 'Uruchom' i wpisz 'services.msc'. Upewnij się że usługa 'Połączenia sieciowe' działa. Jeśli by się zdażyło, że usługa ta nie działała podczas instalacji hamachi, możliwe, że połączenie hamachi nie będzie widoczne w zakładce  'Połączenia sieciowe'. Jeśli tak się dzieje, rozwiązania tego problemu szukaj na końcu tego poradnika. 

 • Będąc ciągle w usługach, upewnij się także, że usługa 'Klient DHCP' działa także. 

 • Artykuł z bazy Microsoftu, podany w linku poniżej, także może być pomocny.

  Jak rozwiązywać problemy z brakującymi ikonami połączeń sieciowych w systemach Windows Server 2003 i Windows XP  •  Rozwiązaniem, które może przynieść pożądane skutki, jest pobranie i uruchomienie programu 'WinSock fix'. Program ten pomoże nam 'oczyścić linie tcp/ip' w przypadku, gdyby ta ostatnia była uszkodzona w skutek 'złej ingerencji' w rejestr. Do pobrania tutaj:

   fix XP internet connectivity
      Jeśli to nie pomaga, musisz dokonać reinstalacji systemu windows. Niestety ale Hamachi (wersja 1.x)  jest niebywale wyczulone na poprawne działanie Windows'a jak i jego poszczególnych komponentów. A każdy program, który kontroluje/broni dostępu/inne w rejestr, ważne usługi systemowe etc. jest potencjalnym sprawca błędów Hamachi.   ROZWIĄZANIE - BRAK POŁĄCZENIA HAMACHI W POŁĄCZENIACH SIECIOWYCH


      Jeśli masz zainstalowane Hamachi a pomimo tego połączenia Hamachi nie ma w menu 'Połączenia sieciowe', wykonaj co następuje w rejestrze systemu:


   • Szukaj za wartością 'HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet###\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002bE10318}' dla Hamachi.

   • Powinieneś znaleźć 4'znakowy klucz o nazwie 'ProduktWartości="Hamachi Network Interface'

   • Spisz wartość 'NetCfgInstanceId'

   • Teraz w adresie rejestru 'HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\\Connection'

   • Tworzysz nowy klucz o nazwie takiej samej jak wartość, jaka zapisywałeś przed chwilą.

   • Uruchamiasz Hamachi
   Nie udało się skonfigurować karty sieciowej
      Taką informacje otrzymujesz w momencie kiedy oprogramowanie typu firewall blokuje połączenie z Wirtualnym sterownikiem Hamachi. Podczas instalacji, Hamachi dodaje wirtualny sterownik do połączeń sieciowych. Sterownik ten jest kontrolowany poprzez Hamachi kiedy jest uruchomione.


      Właśnie 'komunikacja' czyli nawiązywanie połączenia z serwerem pośredniczącym/komunikacja z peerami (granie/udostępnianie plików) jest kontrolowane i przesyłane przez ten sterownik właśnie. 


      Podczas uruchamiania Hamachi, windows udostępnia temu połączeniu 'wolną drogę' do internetu, przyznaje mu adres, wymagany do łączenia z internetem i przesyła kilka 'małych paczek' tak aby połączenie z netem było możliwe do ustanowienia.


      Dlatego właśnie otrzymujesz taki komunikat.  Windows nie mógł ustawić adresu IP dla połączenia sieciowego Hamachi a w związku z tym, że to nasze połączenie nie uzyskało tych naszych 'małych paczek' oraz nie mogło ich wysłać   CZYLI POŁĄCZENIA NIE MA
   Rozwiązania


   1. Oprogramowanie typu 'Firewall' blokuje całą wymianę pakietów, jaka to odbywa się za pośrednictwem naszego wirtualnego sterownika. Firewall właśnie musi przepuszczać połączenia z/do tego sterownika.


      Aby to uczynić, dodaj do zaufanych/dodaj regule dla '5.0.0.1'. Jest to adres dla wirtualnego serwera DHCP, który to jest emulowany za pośrednictwem 'Hamachi.exe'.  Zdarza się także, iż niektóre firewalle maja tendencje do 'zacinania się' jeśli muszą monitorować sterowniki sieciowe, które to sterowniki są często włączane i wyłączane, jak to jest ze sterownikiem Hamachi.


     Pamiętaj także, że wyłączenie firewalla nie zawsze 'kompletnie' go wyłącza. Może się zdarzyć, że będziesz musiał uruchomić komputer ponownie, tak aby ten ww. był kompletnie zdezaktywowany.
   Właśnie opisane tutaj zdarzenia są najczęstszym powodem występowania tego błędu.


   2. Połączenie sieciowe Hamachi jest ustawione w tryb 'statycznego adresu IP' czyli jeden adres IP jest mu przypisany na stale, a nie jak to ma mieć miejsce, ma uzyskiwać adres IP automatycznie.


   Image and video hosting by TinyPic
      Aby temu zapobiec, kliknij prawym na połączeniu Hamachi => Właściwości => Protokół TCP/IP. Wybierasz właściwości i zaznaczasz jak na obrazku widać 'Uzyskaj adres IP automatycznie.'


   3.  W usługach systemu, usługa 'Klient DHCP' nie działa poprawnie. Aby przekonać się w jakiej sytuacji znajduje się ta usługa, przechodzimy do:


   - Start => Uruchom


   - services.msc


   - wyszukujemy usługi 'Klient DHCP' klikamy prawym i wybieramy 'Uruchom ponownie.' 


   Teraz uruchamiamy dla pewności komputer i sprawdzamy efekt, poprzez włączenie Hamachi. 


   4. W połączeniach sieciowych może znajdować się inny sterownik ( klient VPN ) który może kolidować z naszym Hamachi. Jeśli jesteś taką osobą, która ma więcej niż jeden klient VPN zainstalowany w komputerze, spróbuj pozostałe sterowniki tychże powyłączać. Jeśli to nic nie daje, spróbuj odinstalować te VPN'y i wtedy przekonaj się czy Hamachi działa. 


   5. Niektóre osoby twierdziły, na rożnych forach, że odłączenie usługi 'Harmonogram pakietów QoS' w połączeniu sieciowym Hamachi pozwala także na pozbycie  się tego problemu. Aby to wykonać, przejdź do 'Połączenia sieciowe' w 'Panelu sterowania' i kliknij prawym na połączeniu Hamachi. Pokaże się okienko:


   Image and video hosting by TinyPic


   I tutaj chyba wiec co masz uczynić :)


   6. Tak jak w poprzednim błędzie, tutaj także możesz pobrać i uruchomić program WinSock fix. 

   Brak komentarzy :

   Prześlij komentarz