Sprawdzanie pingow - Request Timed Out   Już na wstępie tego poradnika, powinieneś się zapoznać z terminem ( jeśli wiesz, ni musisz odwiedzać linku) czym tak właściwie jest ping.Czym jest ping ?

   Wiele osób ma ciągle problemy z pingami. To że nie nie dochodzi, że nie mogą Ciebie pingować etc. Jest i rozwiązanie, o którym to napisze poniżej.


Sprawdzanie pingow - Request Timed Out


   Jeśli spotykasz się z takim błędem, jest to najczęściej spowodowane faktem, iż używasz firewalla, który blokuje Ci połączenie z internetem. Zanim jednak zechcesz pingować danego peera w sieci, musisz się upewnić, że wybrany przez Ciebie użytkownik, ma zielone światełko koło swojego nicka.


Jeśli tak nie jest, sprawdź link niżej, aby się dowiedzieć więcej na temat różnych statusów w sieci:


Statusy w sieciach HamachiPierwszym krokiem, aby sprawdzić Twoje połączenie, jest próba pingowania lokalnego. Zrób, co następuje:

start - > uruchom - > cmd ... enterWpisz

"ping 127.0.0.1"

i Enter.   Jeśli zwracany jest błąd, poszukaj pod adresem poniżej, jak ustawić firewalla, którego Ty używasz.

Konfiguracja Firewalli (eng.)

Więcej o firewallach pisałem w poradniku

Błąd adaptera sieci i tęczowe hamachi - opis statusów hamachi.
kory to poradnik znajduje się w linku poniżej:


Błąd adaptera sieci i tęczowe hamachi - opis statusów hamachi.W przeciwnym razie, powinieneś zobaczyć mniej więcej podobny komunikat:
   Jeśli program, po wpisaniu adresu lokalnego, zwrócił Ci podobne informacje, oznacza to, że możemy przejść do kolejnego kroku.

   Następnym ruchem naszym, będzie sprawdzenie, czy możesz pingować sam siebie. A dokładniej, swój adres IP z Hamachi.


Aby to uczynić, ponownie:

start - > uruchom - > cmd ... enter   Wpisz

"5.x.x.x"

gdzie 5.x.x.x jest Twoim adresem IP w Hamachi. Hamachi musi być włączone i musisz być online. Nie jest wymagane, abyś był w jakiejkolwiek sieci.

   Jeśli i ta próba zawiedzie, odwiedź ponownie link, gdzie podana jest konfiguracja firewalli.

W przeciwnym razie, powinieneś otrzymać komunikat, podobny do tego, jaki widać na obrazku:   Jeśli próba pingowania własnego adresu IP zakończyła się sukcesem, przejdziemy do pingowania adresu IP wybranego użytkownika w wybranej sieci Hamachi.

Aby to zrobić:

start - > uruchom - > cmd ... enter

   Wpisz

"5.x.x.x"

gdzie 5.x.x.x jest adresem IP wybranego użytkownika sieci. Dla ułatwienia, będzie to mój własny - tymczasowy zaznaczam - adres Hamachi. Wpisuję więc 5.150.203.108 i wciskam Enter.

   Jeśli ta próba zawiedzie ... wiesz co to oznacza? U tego właśnie użytkownika - jak powiedziałem, w tym przypadku jest to mój własny adres IP, więc się nie spodziewaj, że będzie działać - coś, opisywane nie raz tutaj blokuje dostęp usłudze ping. Dla pewności, możesz popróbować adresami z losowych  sieci - niezbędne jest skonfigurowanie firewalla.   Mała podpowiedź ,ułatwiająca życie. Jeśli często używasz opcji podwójnego kliknięcia na użytkownikach sieci Hamachi, proponuje, abyś pod tą opcję dał możliwość pingowania.


Omówienie problemu ... ciąg dalszy 


   Jeśli się z nim zetknąłeś, i dalej możesz pingować własny adres ip hamachi, ale nie możesz kolegi ... Albo kolega może pingować własny adres ip i odwrotnie ... Problem jest gdzie indziej, i postaramy się go poszukać.   Zakładam, że jesteś szczęśliwym posiadaczem xp z sp2 (opisany tutaj przykład, dotyczył będzie windows xp, z racji iż nie posiadam tak vista jak i 7, a co za tym idzie, nie mogę napisać poradników o tychże systemach) oraz nie używasz innego firewalla/pakietu internet security/total security. W takim przypadku ( jesteś posiadaczem jednego z ww. ) musisz udać się w odpowiednie miejsce ( forum/strona producenta/google) aby tam uzyskać informacje dotyczące odpowiedniej konfiguracji.Podstawowe informacje
   Poradnik, jak rozwiązać ( uwaga, to co pisze, przetestowałem w moim przypadku z moim ulubionym testerem i u nas działało, jednak nie mogę dać 100% pewności, że zadziała za każdym razem u wszystkich)  opieram na tym, co znalazłem w sieci. Dotyczy to pomocy technicznej Microsoftu ale i także tego, co możesz znaleźć pod 1 linkiem na tej stronie. Reszta przydatnych linków znajdzie się na końcu.    Dlatego też Baza Wiedzy Microsoftu powinna być dla ciebie wyznacznikiem i kierunkowskazem, jakim masz się kierować, aby uzyskać pomoc. Tam właśnie jest wiele rozwiązań, dotyczących nie tylko Xp ale także Vista czy 7.

Co to takiego ?   Czym jest ping, powinieneś wiedzieć.  Podstawowym problemem, jest fakt używania firewalla. Jeśli i korzystasz z systemowego firewalla ( w przypadku systemów od XP w gore ) pierwsze co powinieneś zrobić, to wyłączyć go. Po tej operacji uruchom ponownie komputer i teraz przekonaj się, czy inni mogą Cie pingować.  Problemem, którym się zajmiemy, jest niemożliwość pingowania Ciebie.   Przekonałeś się, że pomimo wyłączenia firewalla ( ciągle ufam, ze masz tylko systemowego. Jeśli masz inne, nawet jeśli je wyłączyłeś, te dalej DZIAŁAJĄ W TLE JAKO PROCES ) dalej nie ma możliwości pingowania Ciebie.   Teraz kolejne pytanie, jakie się nasuwa, to czy posiadasz router ? O routerach pisałem obszerniej w temacie

Router. Problemy i konfiguracja 

który to poradnik znajduje się linku poniżej:

Router. Problemy i konfiguracjaJeśli tak, przekonaj się, czy w Twoim modelu routera nie ma opcji"Block ICMP Ping"   Opcja ta może  mieć wiele nazw i pod różnymi postaciami występować. Jeśli takowa opcja jest, musi zostać odznaczona. Opcja ta służy nie mniej nie więcej, tylko do blokowania pingu, jaki jest do Ciebie wysyłany. Bardzo prawdopodobnie, że po wprowadzeniu ustawień, będziesz musiał się na nowo połączyć z netem. Lub nawet uruchomić kompa ponownie. ( Tak było w naszym przypadku )   Jeśli jednak routera nie masz, przechodzimy do konfiguracji  zapory systemu windows. Udaj się do


Panel sterowania -> Zapora Systemu WindowsDwuklik na tej zaporze, przywoła nam okienko główne tejże. Obrazek poniżej:Image and video hosting by TinyPic   Jak możesz zauważyć, w tym przypadku zapora jest wyłączona i pozwala na przepuszczanie pingow. Jednak może się zdarzyć, że w Twoim przypadku, pomimo wyłączenia zapory, pingi dalej nie dochodzą ( a inne programy firewall wykluczyliśmy z routerem na czele. ) Dlatego też  przejdziemy do zaawansowanej konfiguracji zapory, tak aby wymagane przez nas pingi jednak docierały.W ciągle otwartej zaporze, klikamy na zakładkę"Zaawansowane"przez co otrzymujemy takie oto okienkoImage and video hosting by TinyPicW nowo otwartej zakładce, zaznaczamy połączenie Hamachi i klikamy na"Ustawienia"po czym uzyskujemy nowe okienko. Takie jak na obrazku:Image and video hosting by TinyPicKlikamy w zakładkę:"Protokół ICMP"po czym zaznaczamy jak na obrazku poniżej:Image and video hosting by TinyPicPo kliknięciu na:"OK"powtarzamy to samo z naszym połączeniem z internetem. Czyli znowu, po wybraniu naszego połączenia internetowego, klikamy na:" Protokół ICMP"i wybieramy opcje:" Zezwalaj na przychodzące zadanie echa"i klikamy aby potwierdzić zmiany, na


"OK"

   Kolejna cześć naszych ostawień to ciągle będąc na zakładce

"Zaawansowane"

klikamy poniżej, przy opisie:"Protokół ICMP - Za pomocą protokołu komunikacyjnego sterowania ..."klikamy na"Ustawienia"co sprowadza nam kolejne okienko, przedstawione na obrazku poniżej:Image and video hosting by TinyPicTutaj upewniamy się, ze zaznaczone zostało"Zezwalaj na przychodzące zadanie echa"tak jak to ma miejsce na obrazku poniżej:Image and video hosting by TinyPic   Teraz po dokonaniu zmian w naszej zaporze, zamykamy ja poprzez klikniecie w ok oraz uruchamiamy ponownie komputer. Teraz, po połączeniu się z internetem, możemy uruchomić hamachi i przekonać się, czy mogą nas pingować w sieci Hamachi.   Zakładam oczywiście, że status u ciebie jak i u kolegi, który chce Cie pingować to status zielony. W przypadku innych statusów, mogą występować problemy, których tutaj nie sposób rozwiązać. Jeszcze raz mowie, ze testowaliśmy to na wersji Hamachi 1.0.1.5 i nie daje gwarancji, że na innych będzie działać.
LinkiRozwiązywanie problemów z ustawieniami Zapory systemu Windows w systemie Windows XP z dodatkiem Service Pack 2Blocking PING Response in Windows to Prevent Hackers from Finding YouPing nie odpowiada - konfiguracja ICMP

Instalacja się nie powioda ... Setup has failedImage and video hosting by TinyPic


   Jeśli podczas instalacji hamachi na windows - najczęściej na xp/vista - pojawia się błąd, jak powyżej, oznacza to ze integralność systemu oraz jego wrażliwych plików, została naruszona. Dzieje się tak z wielu powodów. Jednym z najczęściej występującym, jest 'szkodliwe' działanie programów typu antyspyware. Zaliczane do tego typu programy, maja na celu usuniecie z systemu rożnego rodzaju oprogramowania szpiegującego, jak i koni trojańskich, dialerów, komponentów adware i spyware, robaków oraz innego złośliwego oprogramowania.


Opis, co oznacza termin programów szpiegujących zamieszczony na wiki

Programy szpiegujące

   Terminu 'szkodliwe' użyłem specjalnie w cudzysłowie, bo przy usuwaniu właśnie elementów podejrzanych, czasami są usuwane z systemu także i komponenty systemowe. I właśnie brak tychże komponentów jest powodem, że hamachi nie może zostać zainstalowane. Postaram się opisać tutaj, jak postępować, aby hamachi zostało zainstalowane pomyślnie.


Najważniejszym i najprostszym posunięciem, jest założenie nowego konta w systemie.WAŻNE

   Nie mowie tutaj o zalogowaniu się na już istniejące konto. Utworzenie a następnie zalogowanie się na nowe konto w systemie. Wiele prób wykazało, że nowe konto pracuje lepiej i w większości przypadków, na takim koncie, instalacja hamachi przebiega bez zakłóceń. Na koncie, które już było utworzone, taka instalacja przebiega 'w kratkę'. To znaczy, raz się uda raz nie ;p   Jeśli na nowo utworzonym koncie, instalacja przebiega pomyślnie, wtedy wina leży na koncie, na którym nie można zainstalować hamachi. Rozwiązaniem może być:

a) wyczyszczenie rejestru ze słowa 'Hamachi'
- także i z każdego klucza, jaki ma taka nazwę właśnie

b) w katalogu 'C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\' znajduje się katalog hamachi. Usunięcie tego katalogu także może pozwolić na poprawną instalację hamachi.

c) osoby z systemem wista/7 powinny włączyć hamachi, przejsc do preferencji → system i tam wybrać 'otworz folder konfiguracji' i wtedy już mamy nasz katalog hamachi.

d) także osoby korzystające z systemu vita/7 powinny przed instalacją (a później także podczas użytkowania) wyłączyć ochronę konta użytkownika. Można tego dokonać, poprzez ustawienia w koncie użytkownika, w panelu sterowania.

 

   Jeśli używasz hamachi premium, lub hamachi z czasowym premium, instalator nowego hamachi ma problemy z zatrzymaniem usługi hamachi starego. aby to zrobić za niego,

'start -> uruchom -> Services.msc'

prawym na usłudze hamachi i zatrzymaj. tylko jeśli masz ww. wersje hamachi i tylko jeśli ta usługa działa, ten krok się powiedzie.


   Kolejnym rozwiązaniem jest fakt, że używasz oprogramowania typu anty malware (anty spyware), które to działają, lub działały i 'posprzątały' windowsa z wymaganych plików.

   Jeszcze innym rozwiązaniem jest instalacja hamachi z wciśniętym klawiszem CTRL. to podczas instalacji utworzy plik '*.log' w 'c:\temp'. Tam będą się znajdowały wszystkie informacje, jakie są podczas instalacji a to może pomoc w rozwiązaniu problemu.

   W wersjach 1.0.2.2 i wcześniejszych, instalator mógł zawodzić, podczas tworzenia skrótów. mowa o wartości


HKEY_Classes_Root\


w rejestrze, dla rozszerzenia '*.hamachi'. Możesz użyć programu RegMon aby ręcznie  utworzyć tą wartość.


Ostatnim rozwiązaniem jest pobranie tego


Winsockxpfix

to przywróci ustawienia protokołu tcp/ip do ich domyślnych ustawień, co powinno pomoc z hamachi. Po zastosowaniu ostawień, wymagany jest restart.