Jak grać ... Aliens: Colonial Marines ?   Zarządca jedynego zaworu od pary podesłał mi poradnik dla tej gry. Czytałem i widziałem już wiele opinii na temat tej gry. Opinii niezbyt pochlebnych, a czasami nawet bardzo ciężkich zarzutów ... między innymi fakt, iż demo nie ma nic wspólnego z grą! Czyli demo nie zostało utworzone na podstawie gry. 

   Do tego dochodzą opinie, iż nie do końca wiadomo jakie studio odpowiada za produkcje gry jako całość, mierna grywalność i pustki w multi i macie przepis na kaszankę roku. A rok dopiero się zaczął.Podobał mi się Prometheus.


1.) Uruchom STEAM a następnie pobierz grę.
2.) Dołącz lub utwórz sieć w której będziesz grać. 
3.) Uruchom grę i wybierz 'Campaign'.
4.) Wybierz 'Coop Campaign' ( pod 'Multiplayer'.)
5.) W nowym menu wybierz 'Advanced Options'.
6.) W sekcji 'Network Mode' wybierz 'LAN'.
7.) Po tym wystarczy wybrać 'Fnd Game'  aby znaleźć grę. 
8.) Możesz także wybrać 'Create New' aby utworzyć własną rozgrywkę. 

Jak grać ... Prey ?Jedna z ciekawszych strzelanek, jakie przyszło mi grac ostatnimi czasy. Nie wiem, co złożyło się na tak doskonałą zabawę. Gra ma niezaprzeczalny klimat. Nie ma nic wesołego w wybijaniu wrogów, chcąc uratować wybrankę serca ( nie jest takie banalne, jak może wyglądać ) czy starając się odkryć własną tajemnice i przeszłość jako natywnego Indianina.

Jest to doskonale zaprezentowana gra. Smaczna oprawa graficzna, doskonale rozwiązania systemowe jak i dobrze zorganizowani wrogowie. Doprawdy, nie żałuję czasu spędzonego na graniu w singla ;)W poszukiwaniu straconego czasu. 

1.) Zainstaluj grę. 
2.) Pobierz i zainstaluj patch 1.4 ( uwaga patch do wersji polskojęzycznej. )
3.) Dołącz lub utwórz siec w której będziesz grać. 
4.) Włącz grę i wybierz tryb 'MultiPrey'.
5.) W zakładce 'Player Settings' możesz ustawić wygląd gracza.
6.) Zakładka 'Create Server' służy do tworzenia serwera. Upewnij się że masz ustawione 'Server Type' -> 'LAN'.
7.) Po ustawieniu wybranych przez Ciebie ustawień, uruchamiasz serwer poprzez klikniecie w 'Create' a po włączeniu się serwera, klikasz w F4, aby być gotowym do rozgrywki. W tej chwili właśnie serwer jest widoczny na liście dostępnych serwerów. 
8.) Jeśli chcesz dołączyć do utworzonego serwera, wybierz zakładkę 'Find Servers' i upewnij się że masz zaznaczone 'Scan servers of type' -> 'LAN'.
9.) Po wybraniu serwera, możesz się dołączyć. Może się zdażyć iż osoba, która uruchomiła serwer, wymaga zainstalowanego PunkBustera ( do ochrony przed oszustami. ) Upewnij się że także masz zainstalowanego PB, w przeciwnym razie nie będziesz mógł dołączyć. 
10.) Jeśli nie możesz odnaleźć serwera w sieci LAN, a wiesz jednak iż takowy istnieje, możesz połączyć się poprzez wpisanie adresu IP. Zrobisz to w zakładce 'IP Connect'. Porty, protokoły i inne.

   Gra wymaga przekierowania portów w routerze ( do poprawnego odnajdywania serwerów. )

1.) 27719 ( TCP )
2.) 27719 ( UDP )

   Dodatkowo można zakupić grę dla systemu Linux