Jak grać ... Empire Earth II ?   Opisałem już poradnik do gry Empire Earth III a także poradnik do pierwszej czesci

   W końcu przyszła kolej na ostatni poradnik do drugiej części. Opierał się będę na wersji z serwisu gog.com . Dla zainteresowanych, podam oczywiście  możliwość pobrania patch do gry. 
Moje imperium i tylko moje. 


1.) Dołącz lub utwórz sieć w której będziesz grał. 
2.) Zainstaluj grę, a jeśli nie posiadasz edycji z ww. serwisu, pobierz i zainstaluj patch 1.2.
3.) Uruchom grę i wybierz opcje 'Multiplayer'.
4.) Tutaj wybierz 'LAN / Direct Connect'. 
5.) Jeśli będziesz tworzył serwer do gry, wybierz opcje 'Create'. Jeśli będziesz osobą, która dołącza do istniejącego serwera, wybierz jeden z listy z gotowymi rozgrywkami. Gdybyś jednak nie widział istniejących rozgrywek, a wiesz że takowe są, opcja z wpisywaniem adresu IP serwera jest dla Ciebie.  


Porty i protokoły.

Do poprawnego grania, wymagane jest udostępnienie portów w routerze ( protokoły w nawiasach. )

  • 26000 ( TCP / IP )
  • 26000 ( UDP

Jak grać ... Ubreal Tournament 2003 ?

   Musze się pochwalić kolejną kompletną kolekcją gier. Tym razem kompletem uzupełniającym jest Unreal Tournament. Dokładniej to wersja Unreal Anthology. Do kompletu zabawy brakowało mi tylko wersji 2003. 

   Ale skoro przesyłka dotarła do mnie, czym prędzej postanowiłem rozegrać sobie partyjkę z botami, by później zabawę przenieść do sieci. Niestety ciężko było ze znalezieniem 'żywych' serwerów, jednak znalazło się parę osób chętnych do pogrania w sieci LAN.

Tak oto powstał ten poradnik.Boom ... headshot!


1.) Dołącz lub utwórz sieć w której będziesz grał. 
2.) Zainstaluj grę a następnie pobierz Patch-2.225 po czym wypakuj archiwum, a jego zawartość ( katalogi ) przenieś do katalogu z zainstalowana gra ( nadpisując istniejące pliki. )
3.) Osoba która chce otworzyć własną rozgrywkę, powinna wybrać opcje 'Host Multiplayer Game'. Tutaj wybierz zakładkę 'Server' i zaznaczamy opcje 'LAN' oraz 'Advertise Server' .
4.) Osoba, która będzie dołączała do istniejącej rozgrywki wybiera opcje 'Play Online / LAN' gdzie wybiera zakładkę 'LAN' i wybiera grę z listy istniejących rozgrywek. Gdyby nie było widać gry, a jednak mamy pewnosc, że gra istnieje, przechodzimy do konsoli w grze ( tylda ) i wpisujemy:
a.) open (adres IP ) - pamiętamy o tym, by pominąć nawiasy.  

Jak grać ... Empie Earth ?   Nie tak dawno chwaliłem się pełną kolekcją Empire Earth. Pisałem także iż powstaną poradniki dla gier z tej serii. 

   Słowa dotrzymuje i oto kolejny poradnik. Niestety jest tylko małe ale ... grać w Empire Earth ( tylko pierwsza cześć z dodatkiem ) można tylko za pośrednictwem Tunngle. 

   Winą jest błąd, jaki gra zwraca, mianowicie 'you are not on the same subnet as the host'. Podobnie jak to jest w przypadku Counter Strike, gra działa tylko dla odpowiednich klas adresowych ( możecie poczytać o tym w internecie. )
Oni na  koniach, a my ich czołgami. 


1.) Dołącz do sieci lub utwórz siec z emulacją adresu IP ( Class C.)
2.) Zainstaluj grę, a następnie pobierz patch 1.0 do 1.4 , zainstaluj go po czym pobierz patch 1.4 do 2.0 i ten także zainstaluj.
3.) Uruchom grę i wybierz 'Multiplayer'.
 4.) Tutaj wybierasz 'Other Multiplayer' aby zagrać w sieci LAN. 
5.) Teraz odpowiednio zaznaczasz zakładkę LAN, i jeśli chcesz utworzyć własną rozgrywkę, wybierasz 'Host Game'. Jeśli chcesz się dolaczyc do gry, wybierasz utworzoną rozgrywkę, po czym klikasz w 'Join Game'.
6.) Opcja 'Direct Connect'  pozwoli na bezpośrednie wpisanie adresu IP w przypadku gdybyśmy nie widzieli rozgrywek w głównym menu. Aby używać tej opcji, musimy znać adres IP osoby hostującej grę. 


Porty i protokoły.

Do  poprawnego grania, wymagane jest udostępnienie portów w routerze ( protokoły w nawiasach. )

  • 33335-33336 (TCP / IP )
  • 33334 ( UDP )