Jak grać ... Empie Earth ?   Nie tak dawno chwaliłem się pełną kolekcją Empire Earth. Pisałem także iż powstaną poradniki dla gier z tej serii. 

   Słowa dotrzymuje i oto kolejny poradnik. Niestety jest tylko małe ale ... grać w Empire Earth ( tylko pierwsza cześć z dodatkiem ) można tylko za pośrednictwem Tunngle. 

   Winą jest błąd, jaki gra zwraca, mianowicie 'you are not on the same subnet as the host'. Podobnie jak to jest w przypadku Counter Strike, gra działa tylko dla odpowiednich klas adresowych ( możecie poczytać o tym w internecie. )
Oni na  koniach, a my ich czołgami. 


1.) Dołącz do sieci lub utwórz siec z emulacją adresu IP ( Class C.)
2.) Zainstaluj grę, a następnie pobierz patch 1.0 do 1.4 , zainstaluj go po czym pobierz patch 1.4 do 2.0 i ten także zainstaluj.
3.) Uruchom grę i wybierz 'Multiplayer'.
 4.) Tutaj wybierasz 'Other Multiplayer' aby zagrać w sieci LAN. 
5.) Teraz odpowiednio zaznaczasz zakładkę LAN, i jeśli chcesz utworzyć własną rozgrywkę, wybierasz 'Host Game'. Jeśli chcesz się dolaczyc do gry, wybierasz utworzoną rozgrywkę, po czym klikasz w 'Join Game'.
6.) Opcja 'Direct Connect'  pozwoli na bezpośrednie wpisanie adresu IP w przypadku gdybyśmy nie widzieli rozgrywek w głównym menu. Aby używać tej opcji, musimy znać adres IP osoby hostującej grę. 


Porty i protokoły.

Do  poprawnego grania, wymagane jest udostępnienie portów w routerze ( protokoły w nawiasach. )

  • 33335-33336 (TCP / IP )
  • 33334 ( UDP )

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz