Jak grać ... Metal Fatigue ?

   
   Kiedyś to się robiło gry. To były czasy, kiedy dało się przykuć do monitora na długie godziny. Budowało się budynki i inne struktury,tylko po to, by można było się ulepszyć, by później wybudować nowe struktury, by się znowu ulepszyć ... 

  ... aż przechodzi czas, kiedy przeciwnikowi trzeba było skopać cyfrowe 4 litery. Gdzie taktyka i sposób prowadzenia wojny miał znaczenie.  A nie ilość wojska, jakim się atakowało.

  Może te czasy kiedyś wrócą ? Jednak zamiast narzekać, po napisaniu poradnika wracam do wirtualnego świata, gdzie czeka na mnie zwycięstwo lub porażka. Ważne że czas spędzę milo przy ciekawym tytule.Pikseli klimatycznych czas ...

1.) Pobierz i zainstaluj GlideWrapper .
2.) Uruchom zainstalowany program, i upewnij się że masz ustawione jak na obrazku poniżej:
Kliknij aby powiększyć. 

3.) Teraz zainstaluj grę a w czasie wybierania opcji graficznych, upewnij się że masz wybrane jak na obrazku poniżej:
Kliknij aby powiększyć. 
4.) Jeśli używasz Windows Vista lub 7, przejdź do katalogu z zainstalowana grą, znajdź aplikacje 'MFatigue.exe' , wybierz zakładkę 'Zgodność' i upewnij się że masz ustawione:
a.)  Uruchom program w trybie zgodności z XP SP2.
b.) Wyłącz kompozycje wizualne.
c.) Wyłącz kompozycje pulpitu.
d.) Wyłącz skalowanie ekranu dla ustawień ...
e.) Uruchom program jako administrator.
5.) Dołącz lub utwórz sieć w której będziesz grać. 
6.) Po zapisaniu zmian, uruchom grę i wybierz 'Multiplayer'.
7.) Jeśli dołączasz do gry, w liście powinieneś widzieć utworzone serwery. Jeśli nie widzisz, a wiesz że serwer jest utworzony, poprzez funkcje 'Search IP' możemy bezpośrednio połączyć się z serwerem, poprzez wpisanie adresu IP wybranego przez nas serwera. 
8.) Jeśli natomiast tworzymy własną rozgrywkę, wybieramy opcje 'Create' i ustawiamy grę według naszych upodobań. Kiedy w lobby wszyscy będą połączeni, wciskamy 'Ready' i grany.  

Jak grać ... Killing Floor ?

   Nazbierało się survial horrorów nastawionych na współprace. Każdy powinien znaleźć odpowiednią pozycje dla siebie. 

   Będąc na fali uniesienia, kiedy to po raz kolejny uratowałem świat od zalewu żywych trupów, kupiłem Killing Floor aby po raz kolejny świat miał okazje do dziękowania mi za moja heroiczna walkę ze złem i występkiem i politykami.

   A że przy okazji zebrało się paru chętnych do zadymy, długo nie czekaliśmy na sygnał do ataku. Gun do reki, paczka nabojów i jakieś bandaże, i niczym drużyna rambo, wzięliśmy się za oczyszczanie świata ze zła. Lub złego. Killing aż będzie czysty floor.

1.) Włącz STEAM i upewnij się ze gra jest zaktualizowana do najnowszej wersji. 
2.) Utwórz lub dołącz do sieci w której będziesz grać.
3.) Jeśli będziesz tworzył rozgrywkę w sieci, wybierz  opcje 'Host Game' a następnie zakładkę 'Servver Rules'. Tutaj możesz zaznaczyć 'LAN Server' i odpalać serwer od razu, lub po zaznaczeniu 'View advanced options' możesz ustawić serwer według własnych upodobań. Kiedy tylko będziesz gotowy, odpalasz serwer i czekasz na graczy.
 4.) Jeśli będziesz dołączał do serwera, wybierz opcje 'Multiplayer' a po wybraniu zakładki 'LAN' dołączamy się do serwera który nam najbardziej odpowiada. 


Pozostałe drobne informacje.

   Do poprawnego działania, gra wymaga przekierowania następujących portów ( protokoły w nawiasach ):

  • 8075, 28852  ( TCP
  • 7707, 7708, 7717, 20560 ( UDP )


   Jeśli standardowe mapy nie wystarczają Wam do rozgrywki, możecie pobrać zestaw gotowych map do gry. Po pobraniu, należy przenieść katalogi do folderu instalacyjnego gry.


Jak grać ... Frontlines: Fuel of War ?


   Dynamiczna gra akcji, w której można wybrać w jaki sposób wyślemy przeciwnika do Bozi. Ale zanim z radości za klaśniemy, dobrze wiedzieć że i przeciwnik myśli o tym samym. Za pomocą czego zrobić nam kuku ? 

   A naprawdę jest z czego wybierać. Sam myślałem że jak się schowam wysoko i daleko, ciężko będzie się do  mnie dostać, a ja sam dzięki snajperce będę mógł zrobić wielu ludziom krzywdę. Okazało się że wystarczy mały samolocik aby to mi zrobić krzywdę. 

   Tak mniej więcej przedstawia się granie w F-FoW. A dodajcie do tego zróżnicowane mapy ( nie raz i nie dwa się zgubiłem ) i zbalansowane postaci w drużynie, a macie emocjonujący i pompujący adrenalinę do żył zestaw. Wszystko to co tygryski lubią najbardziej. 


Wojna to moje Fuel ;p


1.) Utwórz lub dolacz do sieci w której będziesz grał. 
2.) Zainstaluj grę i:
a.)  Przy pierwszym uruchomieniu, po wyświetleniu się komunikatu o dostępnych aktualizacjach, przejdź na podana stronę i postępuj zgodnie z pojawiającymi się komunikatami.
b.) Lub pobierz i zainstaluj odpowiednio:
- Patch All to v1.1.0
- Patch v1.1.0 to v1.1.1
- Patch v1.1.1 to v1.2.0
- Patch v1.2.0 to v1.3.0
3.) Uruchom grę, a w głównym menu wybierz 'LAN'.
4.) Jeśli jesteśmy osobą która będzie dołączała do utworzonej rozgrywki, wybieramy 'Browse Games'.  
5.) Jeśli jednak będziemy tworzyli własną rozgrywkę, wybieramy 'Create Game'. Nie zapomnijmy aby zajrzeć do 'Advanced' gdzie możemy wybrać miedzy innymi jakimi rodzajami broni będą się posługiwali nasi wojacy.

Jak grać ... Warrior Kings ?
   Znakomita gra. Rozmach bitew. Wielkość map i ilość jednostek. A do tego fakt, iż trzeba myśleć jak przeciwnika ugryźć, by go zabolało. A nie ilościowo i huzia na juzia ;)


Waleczne serce ? 

1.) Dołącz lub utwórz  siec w której będziesz grał. 
2.) Uruchom grę i wybierz 'Gra Wieloosobowa'.
3.) Tutaj wybierasz opcje 'Załóż serwer' a w zakładce 'Ustawienia' możesz ustawić mapę, ilość jednostek i wiele innych.
4.) Z listy możesz także wybrać istniejące już gry i przyłączyć się do wybranej. Jeśli gry nie ma  na liście ( nie widzisz jej, pomimo faktu iż wiesz ze takowa istnieje ), możemy się do gry dolaczyc po wpisaniu imienia osoby, która serwer utworzyła.