Gbridge. Prostota i wielozadaniowość.
   Miałem ( właściwie to mam ciągle, bo nie przestałem  używać  ) przyjemność używać szalenie użytecznego narzędzia, jakim jest Gbridge. Samo narzędzie działa w oparciu o konto Google talk, a służy do wielu zadań, jakie można wykonać z poziomu jednego programu. Początkowo sadziłem, iż to zwykły, kolejny program 'napisany' w oparciu o technologie VPN. 

   Jednak jak mawiał mój znajomy z wielogodzinnych sesji przy papierowych RPG'ach 'im dalej w las tym więcej drwali'.I tak samo miała ( może powinienem powiedzieć raczej ma, bo co i rusz odkrywam nowe możliwości, ew połączenie jednych z drugimi, co daje ostatecznie coś zupełnie nowego ) sprawa z programem. 

   Kiedy już pierwszy kurz opadł, zdałem sobie sprawę iż mogę za pomocą tego jednego tylko programu, zrobić coś, do czego zwykle potrzebowałem kilku innych, czasami dosyć topornych w używaniu narzędzi. A jeśli pomyśleć, iż musiałem te narzędzia instalować na każdym nowym pc, by w przyszłości mieć ułatwione zadanie, aż ciarki przechodzą po zakończeniu pleców ( okolice kości ogonowej. ) 

   W końcu mogę powiedzieć dosyć! I spokojni używać tylko jednego narzędzia, które można z powodzeniem nazwać szwajcarskim scyzorykiem wśród programów opartych o technologie VPN. Co można zrobić, kiedy już zaopatrzymy się w Gbridge ? Poniżej kilka możliwości w przypadku kiedy program zainstalowany jest tylko na jednym komputerze, jeśli mamy dwa lub więcej własnych ( lub pracujących pod nasza kontrola ) komputerów oraz jeśli nasi znajomi używają programu. 
Jeden komputer z zainstalowanym programem.

     Możliwość używania EasyBackup do tworzenia kopi zapasowej danych. 

     Rozmowa  ze znajomymi, jeśli są połączeni z poczta Google ( lub usługą gtalk. )

 

   Jak widać możliwości wiele nie ma, jednak program rozwija skrzydła, kiedy mamy możliwość do większej ilości komputerów ( w sieci domowej, lub w pracy. ) I oto możliwości.


     Zabezpieczony, zdalny dostęp do komputera z poziomu programu ( czyli z naszego na inny ) dzięki czemu będziemy mogli przekopiować wymagane dane, przesłuchać utwory mp3 czy zobaczyć zdjęcia. Wszystko dzięki SecureShare. 


     AutoSync pozwoli nam na transfer dużych plików i synchronizacje folderów pomiędzy komputerami


     Aby móc tworzyć kopie zapasowe katalogów pomiędzy komputerami, uzyjemy EasyBackup. 

     Zdalny dostęp w czasie rzeczywistym do komputera i jego zasobów, w tym także tryb graficzny, dzięki wbudowanym usługom DesktopShare  oraz Microsoft Remote Desktop.
   Już widać, iż program posiada wiele interesujących nas możliwości. A co jeśli mamy znajomych, którzy także używają Gbridge ? Przypatrzmy się możliwościom, jakie są nam oferowane.

     Przy użyciu SecureShare będziemy mogli dzielić się zdjęciami ze znajomymi. Wygenerujemy miniaturki lub pokaz slajdów naszych zdjęć. Bez wymaganej potrzeby wysyłania zdjęć!

     Podobnie jak w przypadku dwu lub większej ilości komputerów pracujących pod nami, także i ze znajomymi możemy wymieniać się plikami lub folderami. Możemy także wymieniać się nawet tymi największymi. Współdzielenie plików i katalogów jest bardzo proste. 

     Wyślij znajomym zaproszenie, by połączyli się zdalnie z Twoim komputerem, lub sam połącz się zdalnie z ich komputerem, by np. pomoc w rozwiązaniu problemu z innym programem.   Jak już napisałem, program ma wiele możliwości. W kolejnych odsłonach postaram się bardziej je Wam przyblizyć. Program do pobrania pod linkiem -> tutaj