Tunngle - błąd [4-116]

Powody dla których otrzymujesz taki komunikat ( obrazek poniżej ):1.) Tunngle napotkało na problem podczas użycia Winsock .


Rozwiązania tego problemu.


1.) Jeśli klikniesz w 'TAK' Tunngle automatycznie spróbuje rozwiązać ten problem. Pamiętaj o utworzeniu punktu przywracania. 
2.) Więcej informacji także w rozwiązaniu błędu - Tunngle - błąd [1-106]

Tunngle - błąd [4-115]

Powody dla których otrzymujesz taki komunikat ( obrazek poniżej ):1.) Tunngle nie mogło ustalić konfiguracji Winsock .


Rozwiązania tego problemu.


1.)  Jeśli Tunngle działa bezproblemowo, nie powinieneś się martwic występowaniem tego błędu.
2.) Jeśli pomimo wszystko chcesz naprawić ten błąd, zapoznaj się z tym artykułem w bazie wiedzy Microsoft -Jak ustalić, czy wystąpiło uszkodzenie klucza Winsock2, i usunąć błąd w systemach Windows Server 2003, Windows XP i Windows Vista .  Pamiętaj o utworzeniu punktu przywracania systemu przed naprawami. 

Tunngle - błąd [4-114]

Powody dla których otrzymujesz taki komunikat ( obrazek poniżej ):1.) Zapora systemu Windows blokuje Tunngle połączenie wychodzące i/lub przychodzące.
2.)  Inny zainstalowany firewall blokuje Tunngle połączenie wychodzące i/lub przychodzące.
3.) Firewall wbudowany w router blokuje Tunngle połączenie wychodzące i/lub przychodzące.
4.) Nie można ustanowić połączenia UDP.


Rozwiązania tego problemu.

1.) Zapoznaj się z rozwiązaniem przedstawionym w opisie błędu - Tunngle - błąd [4-112]

Tunngle - błąd [4-113]

Powody dla których otrzymujesz taki komunikat ( obrazek poniżej ):1.) Twoja konfiguracja NAT w routerze nie pozwala Tunngle na poprawne połączenie. 


Rozwiązania tego problemu.


1.) Zapoznaj się z tematem - Przekierowanie portów dla Tunngle. 

Tunngle - błąd [4-112]

Powody dla których otrzymujesz taki komunikat ( obrazek poniżej ):1.) Zapora systemu Windows blokuje Tunngle połączenie wychodzące i/lub przychodzące.
2.) Inny zainstalowany firewall blokuje Tunngle połączenie wychodzące i/lub przychodzące.
3.) Firewall wbudowany w router blokuje Tunngle połączenie wychodzące i/lub przychodzące.
4.) Nie można ustanowić połączenia UDP.


Rozwiązania tego problemu.

1.)  Zapoznaj się z tematem - Firewall - Informacje & Konfiguracja - aby przekonać się jak powinna wyglądać konfiguracja Zapory systemu Windows.
2.) Zapoznaj się z tematem -   Firewall - Informacje & Konfiguracja oraz z tematem Konfiguracja komputera i Tunngle do instalacji, używania i grania- aby przekonać się jak powinna wyglądać konfiguracja innych zainstalowanych firewalli.
3.) W rzadkich przypadkach w Twoim routerze jest dodatkowo wbudowany firewall, który to nie skonfigurowany blokuje Tunngle poprawne połączenia. W takim przypadku musisz albo ustanowić wyjątki dla połączenia Tunngle, lub zdezaktywować wbudowany firewall. 
4.) Może się zdarzyć iż podczas usuwania firewalla ( norton, eset lub inny ) niektóre jego komponenty nie zostały poprawnie usunięte lub  nie zostały usunięte w ogóle. W temacie Firewall - Informacje & Konfiguracja opisane są narzędzia, pozwalające na poprawne usuniecie firewalla wraz z jego komponentami.  

Tunngle - błąd [4-111]

Powody dla których otrzymujesz taki komunikat ( obrazek poniżej ):1.) Dokładne rozwiązanie błędu podane poniżej.


Rozwiązania tego problemu.

1.) Proszę zapoznać się z poradnikiem dotyczącym błędu 4-110 .  

Tunngle - błąd [4-110]

Powody dla których otrzymujesz taki komunikat ( obrazek poniżej ):1.) Po zainstalowaniu Tunngle nie uruchomiłeś ponownie komputera.
2.) Inne połączenie jest na górze, w ustawieniach połączeń sieciowych.
3.) Po zainstalowaniu Tunngle zainstalowałeś inny program VPN.
4.) Zmieniłeś metrykę połączenia Tunngle.
5.) Zmieniłeś metrykę innego połączenia VPN.
6.) Firewall blokuje plikowi 'TnglCtrl.exe' połączenia przychodzące i/lub wychodzące. 
7.) Usługa systemowa 'DHCP ...' nie działa poprawnie. 
8.) Przyczyną także może być złe skonfigurowany Firewall.Rozwiązania tego problemu.

1.) Uruchom ponownie komputer.
2.) Zapoznaj się z poradnikiem Konfiguracja komputera i Tunngle do instalacji, używania i grania i upewnij się że połączenie Tunngle jest na górze w ustawieniach połączeń sieciowych.
3.) Jeśli używasz Tunngle, musisz wiedzieć że powinien to być jedyny program VPN zainstalowany na komputerze. W przeciwnym razie system może mieć problemy z poprawnym połączeniem. Im więcej połączeń, tym więcej ew.  problemów. 
4.) Upewnij się że w ustawieniach metryki Tunngle są domyślne wartości.
5.) Upewnij się że w innych połączeniach wartości metryki także ustawione są jako domyślne. 
6.)  Zapoznaj się z tematem - Firewall - Informacje & Konfiguracja - aby upewnić się że Tunngle wraz z połączeniami jest poprawnie ustawione w używanym przez Ciebie firewallu.
7.) Sprawdź także czy usługa systemowa DHCP działa poprawnie. 

Tunngle - błąd [4-109]

Powody dla których otrzymujesz taki komunikat ( obrazek poniżej ):


1.)  Instalacja Tunngle zakończyła się przedwcześnie.
2.) Nie powiodła się  instalacja sterownika sieciowego Tunngle.
3.) Wystąpiły problemy z cyfrowym podpisywaniem sterowników ( Windows. )
4.) Oprogramowanie zabezpieczające nie pozwoliło na instalację sterownika Tunngle.
5.) Oprogramowanie zabezpieczające nie pozwoliło na utworzenie w rejestrze wartości dla sterownika sieciowego Tunngle.  
6.)  Oprogramowanie zabezpieczające nie pozwoliło na poprawna komunikacje pomiędzy sterownikiem sieciowym Tunngle a samym programem. 
7.) Wystąpiły problemy z Twoimi ustawieniami IP w głównym sterowniku sieciowym.
8.) Nie masz wystarczających uprawnień ( administrator systemu ) aby poprawnie zainstalować sterownik sieciowy Tunngle.


Rozwiązania tego problemu.

1.)  Odinstaluj Tunngle, uruchom ponownie komputer, zainstaluj ponownie Tunngle, uruchom ponownie komputer i teraz na nowo spróbuj uruchomić Tunngle. 
2.)  Upewnij się że w oprogramowaniu zabezpieczającym ( antywirus/firewall/inne ) są dodane wyjątki dla Tunngle. Jeśli ten krok zawiedzie, możesz spróbować wyłączyć tymczasowo ochronę na czas instalacji Tunngle. 
3.) Zapoznaj się z podpisywaniem sterowników w systemie Windows oraz z Windows Hardware Certification .  
4.) Pobierz WinSock XP Fix dzięki któremu będziesz mógł przywrócić ustawienia protokołu IP do standardowych ( pamiętaj iż możesz utracić połączenie z internetem, jeśli używasz niestandardowych ustawień. Przez uruchomieniem programu warto dokonać kopi zapasowej systemu/punkt przywracania systemu. )
5.) Upewnij się że na czas instalacji Tunngle masz uprawnienia administratora.  

Tunngle - błąd [4-108]

Powody dla których otrzymujesz taki komunikat ( obrazek poniżej ):1.) Twój nick zawierał zabronione przez Tunngle.net GmbH słowa. 
2.) Twoje zachowanie w społeczności Tunngle stało w sprzeczności z regułami panującymi tam ( ja mam bana za mówienie ze Tunngle wspiera piractwo :d )
3.) Niesprecyzowane  bliżej wyjątki. Rozwiązania tego problemu.

1.) Jeśli wybrałeś zły nickname, możesz poprosić o usuniecie konta. W takim przypadku będziesz mógł używać adresu email, jaki poddałeś podczas rejestracji, raz jeszcze. 
2.) Możesz poprosić o informacje, dotyczące Twojego zbanowanego konta, poprzez wysłanie  emaila na adres - support@tunngle.net . Przy pisaniu wiadomości, pamiętaj aby podać nickname oraz by używać takiego samego adresu, jak podczas rejestracji. 

Tunngle - błąd [4-107]

Powody dla których otrzymujesz taki komunikat ( obrazek poniżej ):1.) Po zarejestrowaniu na stronie - rejestracja nowego konta dla Tungle - nie kliknąłeś w link aktywacyjny, jaki otrzymałeś na pocztę email.Rozwiązania tego problemu. 

1.) Zaloguj się do poczty email, jaką podałeś podczas rejestracji i szukaj za wiadomością pochodząca od community@tunngle.net ( sprawdź także SPAM.) Aby zakończyć proces rejestracji kliknij w link, jaki podany jest w wiadomości. 
2.) Możesz także podać nowy adres email tutaj - rejestrowanie nowego adres email .
3.) Możliwe także, iż po kliknięciu w link aktywacyjny, odnośnik nie działa poprawnie. Możesz kliknąć w link - ręczna autoryzacja - aby ręcznie aktywować konto przy użyciu ID jakie podałeś podczas rejestracji a także przy użyciu 'Validation Key' jaki otrzymałeś wraz z wiadomością. 

Jak grać ... Left 4 Dead 2 ?

   Przyjechał niedawno brat i od razu zastanawialiśmy się w co pogramy w sieci ? Musieliśmy obydwoje sobie przypomnieć, jak to się ratowało skórę przed hordami zombich, dlatego też wybór nasz był oczywisty ... L4D2. 

   Po chwili obydwoje siedzieliśmy w steam i tylko wybranie trybu wraz z kampania oddzielało nas od wspólnej zabawy. 

   Jak to zwykle bywa, gdzie dwóch gra ... tam trzecia chce się dolaczyc. Chwilowo ( w momencie kiedy Pyskata zagroziła że poskarży się rodzicom, jeśli nie pozwolimy Jej grac z nami :P )  nie mieliśmy nowej kopi gry do grania poprzez steam, musieliśmy się posłużyć gra_z_nielegalnego_łoża. Później już tylko na nowo poustawiać wszystko i możemy grac. 

  Niestety najmłodsza wybrała sobie Coach'a i z maczeta w ręce leciała przez hordy zombie jak dziura budżetowa przez Polskę ;) Naszym zadaniem było ochranianie siebie nawzajem. Nie wiedziałem ze tanka można zabić kataną ( miecz samurajski w grze ) a co ciekawe sam tank pewnie także był zdziwiony :D ... A to nie jedyna ciekawostka jaką najmłodsza odkryła.

   Opisze komendy wymagane do uruchomienia serwera wraz z lista dostępnych kampanii w najnowszej wersji gry. Lista kampanii może się różnic w zależności od wersji gry.

   Ty z drugiej strony, jeśli możesz kliknij w 'Lubie to' lub w plusa google. Dzięki Tobie inni Twoi znajomi dowiedzą się o tym poradniku. A to tak niewiele ;)


Brain ... czyli to już było ( oj nie raz. ) 

1.) Zainstaluj grę i pozwól aby steam zaktualizował ją do najnowszej wersji ( mi pobrało ponad 7 giga poprawek. )
2.) Dołącz do sieci lub utwórz własną sieć ( my graliśmy początkowo na Tunngle, ale były problemy z połączeniem w weekend - serwery Tunngle nie wytrzymują obciążenia - dlatego tez przenieśliśmy się  na Wippien. )  
3.) Uruchom grę i na każdej grze upewnij się ze w 'Opcje' -> 'Gra wieloosobowa' opcja 'Automatycznie odszukaj gry w sieci LAN' ustawione jest na 'Włączone'.
4.) Poustawiaj grę według własnych wymagań oraz zapoznaj się z ustawieniami klawiszy ( wymagane będzie do uruchomienia konsoli. )
5.) Kiedy wszystko już masz ustawione uruchom konsole ( domyślnie u mnie była to tylda  ~ ) po czym wpisz następujące komendy. Pamiętaj iż po wpisaniu komendy zatwierdzaj je enterem:
a.) hostname (nazwa gry) -  nazwa gry wpisywana po spacji, bez nawiasów. 
b.) sv_consistency 0 - pozwoli to grze na ignorowanie ew. błędów w niezgodności z mapami. Jakkolwiek nie zawsze to działa i gra  zwraca błędy. Najczęściej jednak spowodowane jest to różnicami w mapach, lub źle dobranymi mutatorami. 
c.) net_start - Po tej komendzie gra poinformuje Cie iż hostowanie się  rozpoczęło, jak to jest podane poniżej:
 - Network: IP (adres IP różny w zależności od używanego programu), mode MP, dedicated No, ports 27015 SV / 27005 CL
d.) map (mapa) coop - Listy dostępnych map opisane są na końcu. Mapę wybieramy bez nawiasów. Ostatnia wartość, to rodzaj rozgrywki. Dostępne są:
- coop,
-  versus,
-  scavenge,
-  realism, 
-  survival, 
6.) Oto przykładowy wpis do konsoli. Wybrałem kampanie 'Krwawa ulewa' w trybie kooperacji:
a.) hostname rodzinka na full
b.) sv_consistency 0
c.) net_start
d.) map c4m1_milltown_a coop
7.) Utworzona gra będzie widoczna w przeglądarce sieci LAN, dostępnej  w prawym dolnym rogu gry. Gdyby jednak gra nie była widoczna, należy zamknąć grę  i uruchomić ją ponownie. Musimy także upewnić się, że dołączamy dopiero po tym, jak osoba hostująca zacznie grać ( pojawi się pierwsza plansza.) W przeciwnym razie możemy oczekiwać błędu lub możemy w  ogóle się nie połączyć. 
8.) Możemy także użyć polecenia 'connect' by połączyć się z grą. Takie polecenie musi być użyte z adresem IP ( adres IP zależny jest od programu jaki używamy do grania.)  Przykładowe polecenie 'connect':
a.) connect 5.24.56.251 Dostępne kampanie w najnowszej wersji gry ( marzec 2012.)

c10 - death toll
c11 - dead air
c12 - krwawe żniwo
c13 - lodowaty potok
c9 - kurs kolizyjny
c7 - poswiecene
c8 - no mercy
c6 - the passing
c1 - dead center
c2 - dark carnival
c3 - bagienna gorączka
c4 - krwawa ulewa
c5 - parafia

   Każda kolejna kampania zaczyna się także od nazwy mapy  jaką możecie wybrać. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby grać już finałową mapę w kampanii. Wszystko zależy od Waszego uznania.

Jak grać ... Borderlands?


AKTUALIZACJA  
   Napisało do mnie wiele osób, twierdząc iż ten poradnik jest ich autorstwa. Nie potrafili tego udowodnić, a wystarczyło podać parę faktów z naszej rozmowy. Mając już dosyć ludzi poszywających się pod cudzą pracę, postanowiłem  podać nr gg dwóch ostatnich delikwentów. Chcesz do nich trafić ? 

 3145311

4989043


   Nie jest to mój poradnik. Niestety osoba odpowiedzialna za ten właśnie poradnik, pomimo czasu nie odpowiedziała, jak mam ją tutaj tytułować, może jaki nick sobie wybrała, nic ;)

   Nie miałem przyjemności z tą grą, jednak oglądając gameplaye z gry na YT, muszę powiedzieć że naprawdę wygląda klimatycznie. Połączenie uniwersum Fallouta z fps'em i dorzucenie grama rpg może  skutkować ciekawym efektem. 

   Poniżej także zamieszczone są porty, które przekierować należy, aby moc swobodnie  grac wraz z linkiem do najnowszego patcha do  gry.   Nie strzelać do robota ... to jedyny jakiego mamy na składzie. 

1.) Zainstaluj grę ( nie ma znaczenia czy jest to wersja GOTY czy podstawka bez DLC. Jeśli jednak jest to zwykła wersja, pobierz i zainstaluj najnowszy patch.) 
2.) Utwórz lub dolacz do sieci, w której będziesz grał.
3.) Po uruchomieniu gry, wybierz 'LAN Game'.
4.) OPCJONALNIE - Po wybraniu 'Select Character' możesz utworzyć własne alter ego w grze. 
5.) Tutaj ( jeśli nie wybrałeś punktu 4. ) możesz utworzyć grę w sieci LAN 'Host Public Game' lub dolaczyc do już utworzonego serwera 'Join Game'.
6.)  Nie pozwól by jakikolwiek mutant zbeszcześcił świętą ziemie. KILL THEM ALL.Porty & patch.

1.) Gra do prawidłowego grania i 'widzenia' wymaga odblokowania następujących portów ( wszystkie porty na protokołach TCP + UDP ) :
a.) 7777, 27900, 28900, 28902, 28910
2.) Patch do gry - Pobierz patch 1.4.1.