Hamachi - tunel bezpośredni zablokowany.   System Windows sam najczęściej ustanawia w połączeniach, za pomocą jakiego protokołu będziemy się łączyć. Czasami jednak to zawodzi, co może skutkować błędami w połączeniu. W Hamachi może być to problem z uwierzytelnianiem ( klucze RSA ) lub poprzez ustawienie połączenia z wybraniem odpowiedniego protokołu IP.

   Przypadłość z problemami kluczy RSA to najczęściej domena Windows 7. Jednak można to rozwiązać poprzez ustawienie aby blokować lub nie blokować nowych członków w sieci.

   Najprostszym rozwiązaniem, w przypadku problemów z kluczami i uwierzytelnianiem peera w sieci, jest wybranie właściwości peera, a po otwarciu nowego okienka, wystarczy kliknąć w 'szczegóły' znajdujące się obok błędu z uwierzytelnianiem, a po pojawieniu sie 'chmurki' kliknąć w nią i wybrać 'zaufaj.'

   Odmiennym rozwiązaniem dla połączenia jest ustawienie użytkowania odpowiedniego protokołu IP w systemie. Często może się zdarzyć iż system sam nie przypisał odpowiedniej konfiguracji w połączeniu sieciowym, lub używa obydwu połączeń IP ( IPv4 oraz IPv6. )

   W takim to przypadku, z poradnika Konfiguracja Windows i Hamachi do grania dowiedzieć się możecie, jak ustawić w połączeniach sieciowych, aby system korzystał z połączenia przy użyciu protokołu IPv4 lub IPv6 ( w przypadku korzystania z Windows XP, należy pamiętać iż system ten domyślnie nie korzysta z protokołu IPv6. ) Ważne jest, aby każdy klient w sieci używał tylko tego protokołu do połączenia. W przypadku gdyby któryś z peerow w sieci używał innego rodzaju protokołu, nastąpi konflikt połączeń co skutkować będzie stosownym komunikatem o zablokowanym połączeniu.

   Więcej o konfiguracji Hamachi w poradniku ( język angielski ) dostępnym pod linkiem -> LogMeIn Hamachi User Guide.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz