Jak grać ... C&C Red Alert 3 ?

   Do napisania tego poradnika, nakłonił mnie user HoboTheClown ;) Pamiętam swoje pierwsze potyczki w red alercie. Jeszcze na starym i pamiętającym niejeden zwis 98 z 15" monitorem. Jesuu ależ to była zabawa przednia. Ileż to czasu człowiek przesiedział, wpatrując się w piksele, udające jednostki, by później wykorzystać przewagę, jaka daje mateczka Rosja w miażdżeniu dekadenckich kapitalistycznych świń. MUHAHA.

   Poradnik ten był już napisany, wystarczyło tylko poprawić błędy, sprawdzić raz jeszcze czy wszystko gra i opublikować go. Niestety bylem umówiony z osobami do potyczki, abym mógł sobie spokojnie porobić obrazki z gry i tutaj wstawić, tak się jednak nie stało. 

   Wszystkie niezbędne informacje, jakie będziecie potrzebowali aby zagrać w sieci LAN będą tutaj się znajdowały. W razie jakichkolwiek problemów, proszę o komentarze w poradniku. 

   Jak zwykle proszę o podsyłanie mi propozycji do nowych poradników. Jak widzicie, samemu ciężko mi wymyślić, jaki poradnik napisać jako kolejny. Głownie za sprawą gier w jakie gram ( mario w lewą stronę :P ) a także dlatego, iż w gry, w jakie ja gram, nikt inny nie gra. 

   Także jeśli możesz, kliknij w 'lubię to'. Ciebie to nic nie kosztuje, a ja może zyskam jedno wejście więcej ? Dzięki :D

Za Mateczkę Rosję.

1.) Załóż lub dołącz do sieci.
2.) Zainstaluj grę.
3.) Pobierz i zainstaluj C&C Red Alert 3: Patch 1.12 (multi lang.)
4.) Pobierz TeknoGods Red Alert 3 Loader.
5.) Zawartość archiwum wypakuj do katalogu głównego gry /Electronic Arts/Red Alert 3.
6.) Grę uruchamiasz poprzez plik:
a.) RA3_SRVEMU_FULLSCREEN.bat ( gra na pelnym ekranie. )
b.) RA3_SRVEMU_WINDOWED.bat ( gra w oknie. ) 

Porty i protokoły.

   Poniżej podaje porty i protokoły. Protokoły podane będą w nawiasach. Jednak w trakcie szukania za poradami, jak uruchomić grę, nie znalazłem wzmianki o potrzebie przekierowania portów w routerze. Co nie zmienia faktu, że możesz to uczynić. Jeśli tylko chcesz.

1.) Porty i protokoły:
a.) 80, 3783, 4321, 6660-6669, 28900, 29900, 2901 ( TCP )
b.) 6515, 6500, 13139, 27900 ( TCP ) 
 
 
 
 

4 komentarze :

 1. Hej, ten poradnik działa tylko do RA3 orginalnych z cdkey'em? bo chciałem sobie pograć z kumplem przez sieć i po instalacji patcha i technobods loadera gra po włączeniu prosi o serial.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. btw kontakt 3044374 prosiłbym o pomoc ;)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. it does. if it's not working, means you have done something wrong. firewall for example.

   Usuń