Jak grać ... Mercenaries 2 World in Flames ?


   Gra, której jedynym zadaniem jest dostarczenie zwykłej rozgrywki bez potrzebnego zagłębiania się w szczegóły. Ot zwykle 'karabin w rękę ( im większy tym większa zabawa ) i huzia na wroga' plując nabojami ile wlezie. 

   I z tego zadania wywiązuje się doskonale. A ile radości ? Trochę problemów z trybem multi, ale i z tym można sobie poradzić. 

Milej zabawy ;)
Najemnik potrzebny na gwałt. 

1.) Dołącz lub utwórz siec w której będziesz grał.
2.) Zainstaluj grę a następnie pobierz i zainstaluj patch 1.1 .
3.) Pobierz Mercenaries 2 server a zawartość archiwum wypakuj bezpośrednio do katalogu z zainstalowaną grą.
4.) Uruchom grę i wybierz nowy profil offline. Po utworzeniu nowego profilu, zapisz zmiany i wyjdź z gry.
5.) Będąc w katalogu z grą otwórz plik 'Mercs2.ini' a w sekcji '[Network]' ->
'Username=' wpisz dowolny nick name, jakim będziesz się posługiwał.
6.) Teraz przejdź do katalogu 'Program Files' lub 'Program Files (x86)' w którym to znajduje się zainstalowana gra ( domyślnie katalog 'EA Games' ). Kliknij prawym klawiszem myszy na tym katalogu i wybierz 'Właściwości'. W nowym oknie odznacz 'Tylko dla odczytu' i potwierdź dla wszystkich katalogów i plików. Zapisz zmiany i zamknij ( uwaga, będziesz musiał mieć uprawnienia administratora do tego ! )
7.) Ponownie przejdź do katalogu z zainstalowana gra i utwórz skróty na pulpicie dla plików 'mercs2server.exe' oraz  'Mloader.exe'. Osoby które będą dołączały do gry, muszą utworzyć skrót tylko dla pliku 'Mloader.exe'.
8.) Tylko host! Kliknij prawym na skrócie dla pliku 'mercs2server' i wybierz właściwości. W zakładce 'Zgodność' wybierz by był uruchamiany jako administrator. Teraz przechodzisz do zakładki 'Skrót' i wpisujesz w 'Element docelowy' po spacji adres IP Twojego programu, poprzez jaki będziesz grał i zapisz zmiany. Dla przykładu :
a.)  "D:\Program Files (x86)\EA Games\Mercenaries 2 World in Flames\mercs2server.exe" 5.x.x.x
9.) Powtórz tą sama czynność jak w punkcie 8.) ,  ze skrótem 'Mloader' stosując taki sam adres IP, jaki używałeś poprzednio. Pamiętaj o zapisaniu zmian. 
10.) Host - uruchom skrót 'mercs2server' a następnie uruchom skrót 'Mloader'.
11.) Host - W grze wybierz 'New Game' a następnie wybierz 'Online'.
12.) Osoba która dołączy, edytuje skrót  'Mloader' i podaje taki sam adres IP, jaki ustawiał host. Po czym zapisuje zmiany, włącza grę i wybiera odpowiednio   'Join Game' po czym wybiera rozgrywkę.   
13.) Jeśli będziesz poproszony o nick, podaj ten jaki wpisałeś podczas edycji pliku   'Mercs2.ini' pole z hasłem pozostawiając puste.  Dodatkowe informacje.


Jeśli przy probie dołączania do gry, otrzymujesz informacje 'cant connect to server' lub podobna, wykonaj następujące kroki:

1.) Przejdź do katalogu 'C:\WINDOWS\system32\drivers\etc'.
2.) Znajdź plik 'hosts' i otwórz go ( najlepiej za pomocą notatnika. ) 
3.)  Usuń wpisy 'mercs2-pc.fesl.ea.com(do not delete 127.0.0.1 mpa.one.microsoft.com)' i każdy podobny do niego. Zapisz zmiany, zamknij plik i ponownie spróbuj uruchomić serwer do gry.

Ewolucja w programach VPN ?

   Pojawił się nowy gracz na polu programów VPN. Evolve, bo to o nim mowa przynosi nowy wymiar w graniu. Program został stworzony z myślą o graczach i o tym by granie było jak najbardziej łatwe i przyjemne. 

   Nazwa programu, może i początkowo zastanawiać, jednak zgodnie z powiedzeniem 'im dalej w las, tym więcej drwali' z czasem można zrozumieć idee stojącą za programem. 

   Program oferuje wiele, bardzo wiele. Począwszy od możliwości nagrywania filmów z grania, poprzez robienie zrzutów ekranu, rozmowę z osobami korzystającymi z rożnych protokołów ( xfire,jabber, msn, wiele innych ) poprzez rozmowę głosową za pomocą programu, dzielenie się osiągnięciami i nie tylko na FB, importowanie  własnego konta z PlayStation Network ( wraz z osiągnięciami ) czy importowanie czasu grania z XFire, i wiele innych. 

   W chwili pisania, program wspierał ponad 1800 roznych gier. Tych nowych i tych starych. Mało ? W każdej chwili można zgłosić się do twórców programu z prośbą o wsparcie dla danej gry. 

   Do minusów ( wszak i takowe się znajdują ) można zaliczyć anglojęzyczny program ( jakkolwiek twórcy doskonale zdają sobie sprawę z tego i obiecują iż niedługo powstanie pakiet wielojęzykowy tak dla programu jak i strony. ) Także i może zbyt częste aktualizowanie programu. Evolve Social Network nie zawsze jest intuicyjne i czasami można się pogubić w opcjach i możliwościach. I chyba najważniejszy dla wielu, nauczonych łatwości Hamachi ... do obsługi programu trzeba się przyzwyczaić.