Jak grać ... Mercenaries 2 World in Flames ?


   Gra, której jedynym zadaniem jest dostarczenie zwykłej rozgrywki bez potrzebnego zagłębiania się w szczegóły. Ot zwykle 'karabin w rękę ( im większy tym większa zabawa ) i huzia na wroga' plując nabojami ile wlezie. 

   I z tego zadania wywiązuje się doskonale. A ile radości ? Trochę problemów z trybem multi, ale i z tym można sobie poradzić. 

Milej zabawy ;)
Najemnik potrzebny na gwałt. 

1.) Dołącz lub utwórz siec w której będziesz grał.
2.) Zainstaluj grę a następnie pobierz i zainstaluj patch 1.1 .
3.) Pobierz Mercenaries 2 server a zawartość archiwum wypakuj bezpośrednio do katalogu z zainstalowaną grą.
4.) Uruchom grę i wybierz nowy profil offline. Po utworzeniu nowego profilu, zapisz zmiany i wyjdź z gry.
5.) Będąc w katalogu z grą otwórz plik 'Mercs2.ini' a w sekcji '[Network]' ->
'Username=' wpisz dowolny nick name, jakim będziesz się posługiwał.
6.) Teraz przejdź do katalogu 'Program Files' lub 'Program Files (x86)' w którym to znajduje się zainstalowana gra ( domyślnie katalog 'EA Games' ). Kliknij prawym klawiszem myszy na tym katalogu i wybierz 'Właściwości'. W nowym oknie odznacz 'Tylko dla odczytu' i potwierdź dla wszystkich katalogów i plików. Zapisz zmiany i zamknij ( uwaga, będziesz musiał mieć uprawnienia administratora do tego ! )
7.) Ponownie przejdź do katalogu z zainstalowana gra i utwórz skróty na pulpicie dla plików 'mercs2server.exe' oraz  'Mloader.exe'. Osoby które będą dołączały do gry, muszą utworzyć skrót tylko dla pliku 'Mloader.exe'.
8.) Tylko host! Kliknij prawym na skrócie dla pliku 'mercs2server' i wybierz właściwości. W zakładce 'Zgodność' wybierz by był uruchamiany jako administrator. Teraz przechodzisz do zakładki 'Skrót' i wpisujesz w 'Element docelowy' po spacji adres IP Twojego programu, poprzez jaki będziesz grał i zapisz zmiany. Dla przykładu :
a.)  "D:\Program Files (x86)\EA Games\Mercenaries 2 World in Flames\mercs2server.exe" 5.x.x.x
9.) Powtórz tą sama czynność jak w punkcie 8.) ,  ze skrótem 'Mloader' stosując taki sam adres IP, jaki używałeś poprzednio. Pamiętaj o zapisaniu zmian. 
10.) Host - uruchom skrót 'mercs2server' a następnie uruchom skrót 'Mloader'.
11.) Host - W grze wybierz 'New Game' a następnie wybierz 'Online'.
12.) Osoba która dołączy, edytuje skrót  'Mloader' i podaje taki sam adres IP, jaki ustawiał host. Po czym zapisuje zmiany, włącza grę i wybiera odpowiednio   'Join Game' po czym wybiera rozgrywkę.   
13.) Jeśli będziesz poproszony o nick, podaj ten jaki wpisałeś podczas edycji pliku   'Mercs2.ini' pole z hasłem pozostawiając puste.  Dodatkowe informacje.


Jeśli przy probie dołączania do gry, otrzymujesz informacje 'cant connect to server' lub podobna, wykonaj następujące kroki:

1.) Przejdź do katalogu 'C:\WINDOWS\system32\drivers\etc'.
2.) Znajdź plik 'hosts' i otwórz go ( najlepiej za pomocą notatnika. ) 
3.)  Usuń wpisy 'mercs2-pc.fesl.ea.com(do not delete 127.0.0.1 mpa.one.microsoft.com)' i każdy podobny do niego. Zapisz zmiany, zamknij plik i ponownie spróbuj uruchomić serwer do gry.

2 komentarze :

 1. Witam. Wiem, że post nieco starawy ale mam pewien problem. Zakupiłem z bratem Mercenaries 2 z Origina. Niestety dopiero po zakupie dowiedzieliśmy się o zamkniętych serverach gry. Zrobiłem wszystko jak w tej instrukcji używając jednak Tunngle zamiast Hamachi. Ale gdy odpalam grę przez mloadera to się crashuje. Jest to wtedy gdy dopisuję IP w linji target, jak to usunę to działa jak zwykły skrót. Co zrobić?
  http://gyazo.com/a2bb610e322e629401c8d569dcda1f70
  http://gyazo.com/7c59a9304cb1776020d4b9e0633886f2

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a jak sprawa wyglada w druga strone ? bo rozumiem, ze to Ty stawiasz serwer ?

   druga sprawa dotyczy Tunngle. czy macie zielone ikonki w programie ? ( prawy dolny rog ? )

   firewalle skonfigurowane lub wylaczone ?

   Usuń