Dungeon Defenders za darmo !


   Zbliża się rok mojej działalności na blogu. Przez rok opisywałem jak rozwiązać  najczęściej spotykane problemy z programami VPN, pisałem poradniki ( Wy także mi w tym pomagaliście ) do gier czy własne opinie dotyczące programów. 

   Na podsumowanie jeszcze czas. Mam już gotowy zarys własnego podsumowania wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane mi pytania tutaj czy prywatnie. 

   Ale teraz czas dla Was. Wykażcie się i zróbcie coś dla innych a przy okazji możecie wygrać grę. Opisywaną grą jest Dungeon Defenders


Kto może i na jakich zasadach ?


   Konkurs jest dla każdego. Każdy kto tylko chce, może uczestniczyć. Jakkolwiek jest tylko jedno miejsce pierwsze. Tylko jeden wygrany. Każdy z chętnych musi także posiadać aktywne konto STEAM, gdyż to właśnie poprzez STEAM uzyska nagrodę.  

Z kim muszę się przespać ?

   Wystarczy że podeślesz na adres email szametu@gmail.com dwa poradniki utworzone przez Ciebie. Poradniki dotyczą wybranych przez Ciebie gier. Ważne aby pokrywały minimum dwa rożne programy do grania. 
Dla przykładu dla Hamachi & Tunngle. 


Last but not the last ...

   Jakiekolwiek poradniki z tzw. 'lan fixami' lub inna treścią piracką są automatycznie banowane ! Tutaj nie ma i nie będzie miejsca na piractwo !

Jak grać ... Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas 2 ?


  Uwielbiam zagłębiać się w świat twórczości Toma Clancyego. Świat stworzony zupełnie na nowo, na potrzeby książki, ale jak cholernie realny ? A teraz także i świat gier komputerowych. 

   Wydawać by się mogło, ze jest to zupełnie odrealniony świat, który tak na dobra sprawę nie ma prawa powstać, a jednak ... wrażenie realności jest  niebywale. Tęczowa szóstka czy tęczy sześc ?


1.) Zainstaluj grę a następnie pobierz i zainstaluj patch 1.03 .
2.) Pobierz i zainstaluj zbiór map ( R6Vegas2GiftPack-WW ) po czym pobierz i zainstaluj ComcastEventMap .
   Instalacja dodatkowych map nie jest wymagana. Pamiętaj jednak iż nie będzie możliwością granie, jeśli ktokolwiek w sieci, z którym będziesz grał, będzie miał ten zbiór map zainstalowany wraz z grą.
3.) Utwórz lub dołącz do sieci w której będziesz grał. 
4.) Wybierz 'Story' - 'Versus' lub 'Terrorist Hunt' i odpowiednio:
a.) Jeśli tworzysz rozgrywkę wybierasz opcje ' Host a CO - OP Match ' i wybierasz opcje 'LAN'.
b.) Jeśli dołączasz do utworzonej rozgrywki wybierasz 'Join a CO - OP Match' i  tak samo jak w przypadku powyżej, wybierasz 'LAN' . 


Ekstra. 

   Pod tym adresem znajdziecie doskonały dodatek do gry, który rozszerza grę miedzy innymi możliwość zwiększenia liczby graczy do 16 w trybach rozgrywki i inne. Do pobrania tutaj .

Jak grać ... GTA IV ?   Pamiętam jakiś czas temu ktoś mi powiedział, że pisanie poradników powinno iść mi łatwo, a te ze względu na fakt, iż wystarczy tylko włączyć grę, wybrać tryb multi, później lan i gramy ;)

   Okazuje się że jednak nie jest tak kolorowo, a dobrym przykładem tego jest właśnie GTA IV. Niemniej jednak udało się i mogę poradnik zaprezentować.

   Proszę mieć na uwadze fakt, iż prawdopodobnie, jeśli coś się nie powiedzie, będziecie zmuszeni do ponownego procesu reinstalowania gry ( odinstalowanie i ponowne instalowanie gry ) a to ze względu na fakt problemów gry przy użyciu różnych wersji jak i loaderów. Inaczej nie potrafiłem zrobić. Mam nadzieje, że jesteście osobami wyrozumiałymi ;)

Miasto aniołów to to nie jest, drogi Watsonie ;)

1.) Zainstaluj grę, a następnie pobierz i zainstaluj patch 1.3
2.) Pobierz TeknoGods_Beta22 a zawartość archiwum wypakuj w dowolne miejsce.  
3.) Dołącz lub utwórz sieć w której będziesz grał.
4.) Przejdź do katalogu, gdzie wypakowałeś Teknogods i uruchom 'teknohelper'.
5.) Tutaj wybierasz odpowiednio:
a.) Jeśli będziesz hostował grę - 'Automatic Mode (Host)'
b.) Jeśli będziesz dołączał do gry - 'Automatic Mode (Client)'
6.) Kiedy tylko program wczyta listę dostępnych połączeń i wybierze aktualnie przez Ciebie używane ( program który używasz do połączenia się z innymi, i w którym to programie jesteś w sieci ) możesz spokojnie uruchomić grę.
7.) W grze wczytujesz dowolną rozgrywkę lub zaczynasz od nowa grać.
8.) Kiedy tylko gra się wczyta, wybierasz telefon ( u mnie było to domyślnie 'Strzałka w górę'. )
9.) Teraz odpowiednio 'Multiplayer' - > 'Player Match' -> 'Lan'.
10.) Jeśli to Ty tworzysz rozgrywkę, wybierasz 'Create Match' i ustawiasz własne zasady.
11.) Jeśli dołączasz do gry, wybierasz odpowiednio:
a.) 'Quick Match' aby dolaczyc do gry.
b.) 'Custom Match' aby wybrać grę z listy dostępnych. 
12.) Kiedy już pojawi się lobby w grze, wciskasz na klawiaturze 'F12' i jak zwykle oczekujesz  potwierdzenia 'Working'.
Dodatkowe info.
   Możesz spróbować zainstalować patch 1.7 który to jest ostatnim dostępnym w chwili pisania poradnika. Jeśli tak uczynisz, do grania potrzebować będziesz nowszej wersji   loadera  od Teknogods, czyli TeknoXlive_1.0 .

   Jeśli tak uczynisz i gra działa, wystarczy tylko wypakować archiwum w dowolne miejsce na dysku, uruchomić 'teknohelper' kiedy tylko okienko się pojawi, klikamy w przycisk 'Play!' i uruchamiamy grę.

   Teraz tylko wystarczy postępować zgodnie z poleceniami od punktu 7.) do 11.) Punkt nr. 12.) pomijamy. Nowa wersja Teknogods nie wymaga już więcej wciskania 'F12'.

   Proszę pamiętać także aby odinstalować z komputera 'Rockstar Games Social Club' inaczej gra może sprawiać problemy lub nie zadziałać w ogóle.