Hamachi - lista sieci.
   Hamachi pozostaje największym ( pod względem ilości użytkowników ) jak i najbardziej popularnym programem do grania. To jest oczywisty fakt, i spierać się z tym, to jak prowadzić dyskusje, czy osoby udostępniające pliki ( scrakowane gry, filmy, muzykę etc, ) na chomikuj.pl to złodzieje, czy działający charytatywnie paserzy. 

   Dzieje się tak za sprawą prostoty użytkowania, tworzenia czy dołączania do sieci, i wielu innych czynników. Niestety czasami ciężko znaleźć odpowiednia dla nas sieć. A jeśli już mamy to szczęście i znaleźliśmy sieć, trudno aby w chwili, kiedy chcemy grać, znalazł się ktoś online. Bywa to frustrujące jednak, a zachwalane Tunngle nie jest lepsze. Sieci są pełne tylko chwile po premierze gry. Później już stoją odłogiem i ze świeczka można szukać kogokolwiek do grania. 

   Tutaj na pomoc użytkownikom Hamachi przychodzą dwie strony. Pierwsza z nich to chyba najpopularniejsza w internecie strona z listami sieci Hamachi Hamachi server list . Dzieki kanałowi RSS, możemy być na bieżąco z sieciami, jakie są dodawane. A tychże jest dużo. W ciągu 4 zaledwie dni, mój klient poczty RSS wypluł mi 407 sieci! Ogrom nieprawdopodobny do przejrzenia. Główne sieci to pewnie jak wszędzie do Minecrafta, CS czy Call of Duty ( rożne warianty.) Jednak aby nie zginać w ilości sieci, możemy także przeglądać sieci według kategorii gier czy państw pochodzenia. Możemy także dodać własną sieć używając odpowiedniego formularza

   Drugą stroną z sieciami Hamachi jest strona http://networkshamachi.com/ . Tutaj także mamy możliwość przeglądania stron z sieciami Hamachi czy przy użyciu odpowiedniego formularza, możemy dodać własną stronę z siecią.