Instalacja się nie powioda ... Setup has failedImage and video hosting by TinyPic


   Jeśli podczas instalacji hamachi na windows - najczęściej na xp/vista - pojawia się błąd, jak powyżej, oznacza to ze integralność systemu oraz jego wrażliwych plików, została naruszona. Dzieje się tak z wielu powodów. Jednym z najczęściej występującym, jest 'szkodliwe' działanie programów typu antyspyware. Zaliczane do tego typu programy, maja na celu usuniecie z systemu rożnego rodzaju oprogramowania szpiegującego, jak i koni trojańskich, dialerów, komponentów adware i spyware, robaków oraz innego złośliwego oprogramowania.


Opis, co oznacza termin programów szpiegujących zamieszczony na wiki

Programy szpiegujące

   Terminu 'szkodliwe' użyłem specjalnie w cudzysłowie, bo przy usuwaniu właśnie elementów podejrzanych, czasami są usuwane z systemu także i komponenty systemowe. I właśnie brak tychże komponentów jest powodem, że hamachi nie może zostać zainstalowane. Postaram się opisać tutaj, jak postępować, aby hamachi zostało zainstalowane pomyślnie.


Najważniejszym i najprostszym posunięciem, jest założenie nowego konta w systemie.WAŻNE

   Nie mowie tutaj o zalogowaniu się na już istniejące konto. Utworzenie a następnie zalogowanie się na nowe konto w systemie. Wiele prób wykazało, że nowe konto pracuje lepiej i w większości przypadków, na takim koncie, instalacja hamachi przebiega bez zakłóceń. Na koncie, które już było utworzone, taka instalacja przebiega 'w kratkę'. To znaczy, raz się uda raz nie ;p   Jeśli na nowo utworzonym koncie, instalacja przebiega pomyślnie, wtedy wina leży na koncie, na którym nie można zainstalować hamachi. Rozwiązaniem może być:

a) wyczyszczenie rejestru ze słowa 'Hamachi'
- także i z każdego klucza, jaki ma taka nazwę właśnie

b) w katalogu 'C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\' znajduje się katalog hamachi. Usunięcie tego katalogu także może pozwolić na poprawną instalację hamachi.

c) osoby z systemem wista/7 powinny włączyć hamachi, przejsc do preferencji → system i tam wybrać 'otworz folder konfiguracji' i wtedy już mamy nasz katalog hamachi.

d) także osoby korzystające z systemu vita/7 powinny przed instalacją (a później także podczas użytkowania) wyłączyć ochronę konta użytkownika. Można tego dokonać, poprzez ustawienia w koncie użytkownika, w panelu sterowania.

 

   Jeśli używasz hamachi premium, lub hamachi z czasowym premium, instalator nowego hamachi ma problemy z zatrzymaniem usługi hamachi starego. aby to zrobić za niego,

'start -> uruchom -> Services.msc'

prawym na usłudze hamachi i zatrzymaj. tylko jeśli masz ww. wersje hamachi i tylko jeśli ta usługa działa, ten krok się powiedzie.


   Kolejnym rozwiązaniem jest fakt, że używasz oprogramowania typu anty malware (anty spyware), które to działają, lub działały i 'posprzątały' windowsa z wymaganych plików.

   Jeszcze innym rozwiązaniem jest instalacja hamachi z wciśniętym klawiszem CTRL. to podczas instalacji utworzy plik '*.log' w 'c:\temp'. Tam będą się znajdowały wszystkie informacje, jakie są podczas instalacji a to może pomoc w rozwiązaniu problemu.

   W wersjach 1.0.2.2 i wcześniejszych, instalator mógł zawodzić, podczas tworzenia skrótów. mowa o wartości


HKEY_Classes_Root\


w rejestrze, dla rozszerzenia '*.hamachi'. Możesz użyć programu RegMon aby ręcznie  utworzyć tą wartość.


Ostatnim rozwiązaniem jest pobranie tego


Winsockxpfix

to przywróci ustawienia protokołu tcp/ip do ich domyślnych ustawień, co powinno pomoc z hamachi. Po zastosowaniu ostawień, wymagany jest restart.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz