Hamachi 2.x i brak połączenia z internetem.
   Ostatnimi czasy coraz więcej osób uskarża się na problemy związane z Hamachi 2.x i brakiem połączenia z internetem. 

   W większości przypadków, wina leży po stronie konfiguracji komputera. Czy może wypadało by powiedzieć, braku konfiguracji komputera. 

   Okazuje się jednak, iż jest rozwiązanie. Które jednak nie zawsze będzie skutkowało. Nie oszukujmy się. Jeśli ktoś nie skonfigurował poprawnie komputera, tak by współpracował z Hamachi bezkonfliktowo, raczej mało prawdopodobne, by to rozwiązanie pomogło  mu. 

   Po pierwsze, należy się zaopatrzyć w najnowsza wersje programu Hamachi. Kiedy tylko ten krok mamy za sobą, należy uruchomić program, i poczekać aż trn się zaloguje do sieci. 

   Teraz przechodzimy odpowiednio do menu 'System' > 'Preferencje'. Tutaj przechodzimy do zakładki 'Ustawienia' i wybieramy 'Ustawienia zaawansowane'.


Kliknij aby powiększyć.


   Tutaj, wyszukujemy opcji 'Tryb protokołu IP' i wybieramy 'Tylko IPv6'.  Po dokonaniu zmian w programie, zamykamy go. Wyłączamy zasilanie i włączamy ponownie. Czasami zmiany zapisane zostaną dopiero po ponownym uruchomieniu komputera.

Kliknij aby powiększyć.


   Więcej informacji dla osób korzystających z Windows XP ( Internet Protocol Version 6 (IPv6) ). Dla osób używających sytemu Linux, następująca komenda musi zostać wpisana i wykonana w konsoli:

hamachi set-ip-mode ipv6

   Wartości dla tej komendy to:

ipv6, ipv4, both 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz