Jak grać ... GTA San Andreas ?


 Kolejny z poradników, jaki wynalazłem w przepastnych czeluściach bloga :P Trochę trwało, nim w końcu się odnalazł ( wiedziałem że gdzieś tam jest. )

   O samej grze mówić wiele nie trzeba, z racji iż każdy szanujący się fan gier akcji grę te zna, grał w nią i wie o co 'kaman' .

   Poniżej podam także linki do ciekawszych stron, jakie znalazłem w internecie, a które to wydawały się warte mojej uwagi. 
Gangsta czy ziomal ?

1.) Dołącz lub utwórz sieć w której będziesz grał.
2.) Upewnij się, że Twoja gra jest w wersji 1.0. Jeśli tak nie jest, pobierz łatkę,  której zadaniem będzie obniżenie gry do wersji 1.0.
3.) Pobierz i zainstaluj klienta multiplayer - SA-MP 0.3e Client ( pamiętaj, iż klient multi musi być zainstalowany w katalogu z grą. )
4.) Pobierz a następnie wypakuj archiwum serwera ( dla windows ) lub wersja dla linuxa .
5.) Po wypakowaniu archiwum, otwórz plik 'server.cfg' i skonfiguruj go według własnego uznania. Poradnik, jak należy skonfigurować plik znajduje się na końcu.Możesz także pobrać przykładowy plik konfiguracyjny serwera .
6.) Kiedy wszystko zostało ustawione i skonfigurowane, uruchamiamy serwer poprzez klikniecie w plik o nazwie 'samp-server.exe' .
7.) Serwer został uruchomiony. Jeśli chcemy dolaczyc do utworzonego serwera, uruchamiamy plik 'samp.exe' znajdujący się w katalogu z gra. W nowym oknie, wybieramy nemu 'Servers' -> 'Add Server' .
8.) Dodanie serwera to nic innego jak tylko wpisanie adresu IP, na jakim działa serwer wraz z portem. Dla przykładu:
a.) 7.32.71.135:11160


Strony i dodatki.

   Zamieszczam poniżej listę stron, jakie uznałem iż powinny się znaleźć w tym poradniku. Zainteresowani zapewne znajda wiele ciekawych informacji.

Oficjalne forum SA MP ( można znaleźć wiele serwerów do gry. )
Wiki dla serii gier GTA
 Polska strona o GTA MP ( wiele interesujących poradników. )
Konfiguracja pliku server.cfg

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz