Jak grać ...Freelancer ?   Jest to kolejny poradnik, jaki wynalazłem w odmętach tego bloga. Wiem, że gdzieś tam zachowane są jeszcze inne poradniki. Miedzy innymi NFS-Most Wanted. 

   Co lubię we Freelancerze ? Wolność właśnie jak może wskazywać tytuł. Można było dowolnie  bawić się, nie patrząc na wszystko, w przestrzeni. Ograniczało nas tylko ... właściwie nic nas nie ograniczało.

   A dodajcie do tego mody tworzone przez graczy dla graczy ? Radości nie ma końca. Każdy nowy przynosił coś innego. Chociaż  wiele było nastawionych na grę tylko  w sieci, oferowały rozgrywkę na zupełnie nowym poziomie. Wysokim poziomie. 

   Istnieje wiele  stron do dzisiaj, traktujących o tej grze. Na wielu można pobrać interesujące nas mody, czy znaleźć informacje o działających serwerach. Darmowych. Na końcu poradnika podam namiary na te najbardziej interesujące. 

   Granie odbywało się przy użyciu moda do gry, który bardzo poprawiał rozgrywkę. Nic nie  stoi na przeszkodzie, abyście grali bez użycia tego moda. Ja dodałem go, właśnie przez wzgląd na rozszerzenie rozgrywki. I przy użyciu tego właśnie, powstał poradnik.


Wolność przestrzeni. 

1.) Dołącz lub utwórz siec w której będziecie grali.
2.) Zainstaluj grę ( w zależności czy będziesz dołączał do serwera, czy tylko serwer będziesz tworzył, możesz wybrać odpowiednią opcję instalacji.)
3.) Pobierz i zainstaluj menadżer modów do gry .
4.) Po instalacji menadżera pobierz i zainstaluj mod TNG 2.7 .

   Jeśli jesteś osobą, która będzie uruchamiała serwer:

5.) Przejdź do:
a.) Menu Start -> Programy -> Microsoft Games -> Freelancer i wybierz link odpowiadający za uruchamianie serwera.  
6.) W nowym oknie wybierasz nazwę serwera, ew hasło do zabezpieczenia, możesz ustawić ile osób będzie grało, także czy serwer może być znajdowany w internecie. 
7.) Kiedy już wszystko ustawiłeś, uruchamiasz serwer, a po chwili, kiedy serwer będzie uruchomiony, dajesz znać znajomym w sieci, iż mogą się dołączać.

   Jeśli jesteś osobą która będzie dołączać się do serwera:
8.) Uruchom grę i wybierz opcje 'Multiplayer' .
9.) W nowym oknie wybieramy 'LAN' . 
10.) W oknie pokazującym aktywne serwery, wybieramy interesujący nas i klikamy w 'Connect' .
11.) Teraz wybieramy opcje 'New character' aby utworzyć nasze alter ego w grze. Kiedy postać będzie gotowa, klikamy w 'Load charakter' aby dołączyć do gry.
12.) Wybieramy statek, misje i ruszamy na podbój świata. 


Porty i strony.

   Poniżej podaje adresy do stron, gdzie możesz znaleźć informacje o grze.

Freelancer HD
Freelancer Void serwer
Lista modów do gry

   Dla poprawnego  działania serwera, gra musi mieć odblokowane porty:

  • 2300-2400 ( UDP )

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz