Drukarki z serii HP ENVY 4500. Wstępna konfiguracja.
  Pisałem ostatnio o moim wyborze drukarki działającej w sicie bezprzewodowej. Dzisiaj postaram się przybliżyć wstępną konfiguracje naszej drukarki. 

  Postaram się także pokazać na przykładzie obrazków, który guzik odpowiada za jaką funkcje. 

   Z uwagi na fakt, iż drukarki z serii 4500 są do siebie podobne, będę się opierał tylko na jednym modelu. Ustawienia i ogólne pola wyboru za bardzo zbliżone w modelach tej serii, wiec nie powinniśmy mieć problemu z odnalezieniem się w ustawieniach. 


Główny panel sterowania drukarki. 
 1. Przycisk zasilania. Służy do włączania i wyłączania drukarki. 
 2. Przycisk 'domowy' pozwala nam na powrót do strony głównej drukarki, który to ukazuje się po włączeniu jej.
 3. Przycisk w górę. Pozwala nam na poruszanie się po menu o pole wyżej ( lub po wielokrotnym wciśnięciu do przejścia na pierwsze miejsce ) oraz by ustalić liczbę kopii. 
 4. Wskaźnik stanu połączenia w sieci bezprzewodowej. Jeśli świeci się na niebiesko, oznacza to połączenie z siecią. 
 5. Przycisk 'Sieć bezprzewodowa' który to po wciśnięciu pozwoli nam na sprawdzenie stanu połączenia oraz udostępni nam menu z opcjami. Wciśniecie i przytrzymanie wskaźnika tak długo, aż zacznie nam migać kontrolka ( punkt 4. ) pozwoli nam uruchomić tryb Wi-Fi Protected Setup ( WPS . )  - O tym trybie i konfiguracji drukarki przy wykorzystaniu tego trybu będę pisał więcej w innym poście.
 6. Przycisk ePrint. Po wciśnięciu tego przycisku zobaczymy menu 'Ustawienia usług WWW' gdzie możemy zmienić adres e-mail naszej drukarki oraz możemy zmienić ustawienia usługi ePrint. 
 7. Przycisk cofnięcia. Pozwala nam na powrót do poprzedniego menu / pola wyboru. 
 8. Przycisk wyboru który to zmienia się w zależności od opcji lub tego co jest akuratnie wyświetlane. 
 9. Po kliknięciu tego przycisku ... a zresztą sami się przekonacie :P
 10. Przycisk w dół. Pozwala nam na poruszanie się po menu o pole niżej ( lub po wielokrotnym wciśnięciu do przejścia na ostatnie miejsce ) oraz by ustalić liczbę kopii. 
 11. Pomoc. Po wciśnięciu w chwili wybierania ustawień, pozwoli nam na zapoznanie się z dowolnymi opcjami. Pomocne gdy nie wiemy co zrobić. Gdy na wyświetlaczu widzimy główne menu, możemy zobaczyć wszystkie dostępne opcje. 


Przycisk zasilania. 1. Sygnał wskaźnika - nie świeci. Oznacza to iż zasilanie drukarki nie jest włączone. 
 2. Sygnał wskaźnika - przygaszony. Jeśli widzimy przycisk zasilania w takiej pozycji, wskazuje nam to na fakt drukarki będącej w trybie uśpiena. Drukarka automatycznie przejdzie w tryb uśpienia ( wystarczy wysłać jakiekolwiek zadanie by samoczynnie się włączyła ) po 5 min od ostatniego zadania. Można to zmienić w opcjach.
 3. Sygnał - szybko miga. Oznacza to iż wystąpił błąd podczas ostatniego zadania. Sprawdź informacje na wyświetlaczu drukarki bądź komunikaty systemowe.
 4. Sygnał - Miga. Drukarka właśnie inicjuje włączanie lub wyłączanie.
 5. Sygnał - świeci nieprzerwanie. Drukarka jest gotowa do użycia. Oznaczać to może także iż w tej chwili nasze urządzenie wykonuje operacje drukowania / skanowania / kopiowania.Ikonka stanu połączenia bezprzewodowego.
 1. Sygnał wskaźnika - nie świeci. Oznacza brak komunikacji bezprzewodowej w naszym urządzeniu. Naciśnij przycisk by przejść do menu konfiguracyjnego komunikacji bezprzewodowej. Za pomocą menu komunikacji bezprzewodowej włącz drukowanie bezprzewodowe.
 2. Sygnał wskaźnika - miga powoli. Trwa nawiązywanie połączenia z siecią bezprzewodowa. Sygnał ten może także oznaczać iż urządzenie nie może ustanowić pełnego połączenia z siecią bezprzewodową. Jeśli mamy taki status od dłuższego czasu należy sprawdzić czy sieć bezprzewodowa działa poprawnie oraz czy urządzenie jest w zasięgu sieci. Czasami przesuniecie o dosłownie metr może rozwiązać problem. 
 3. Sygnał wskaźnika - miga szybko. Błąd sieci bezprzewodowej. Sprawdź komunikaty na wyświetlaczu głównym drukarki.
 4. Sygnał wskaźnika - świeci. Nawiązano stabilne połączenie i można drukować bezprzewodowo.


Konfiguracja komunikacji bezprzewodowej. 

   Na panelu kontrolnym drukarki naciśnij przycisk 'Sieć bezprzewodowa' aby wyświetlony został status połączenia bezprzewodowego  wraz z opcjami. W przypadku kiedy drukarka będzie połączona z siecią bezprzewodowa, wskaźnik połączenia będzie nam się świecił na niebiesko przez cały czas. Na wyświetlaczu urządzenia powinniśmy zobaczyć 'Connected' wraz z adresem IP naszej drukarki. 
   
   Jeśli połączenie bezprzewodowe nie zostało ustanowione, bądź jest wyłączone, wskaźnik nie będzie świecił na na wyświetlaczu zobaczymy stosowny komunikat. W przypadku gdyby urządzenie nie mogło ustanowić połączenia z siecią bezprzewodowa, nasz wskaźnik będzie migał. Na ekranie głównym zobaczymy informacje dotyczące łączenia lub o niepowodzeniu połączenia. 
Kliknij aby powiększyć.

4 komentarze :

 1. My cousin recommended this blog and she was totally right keep up the fantastic work!

  123.hp.com/setup

  OdpowiedzUsuń
 2. Thank you for the info. It sounds pretty user friendly. I guess I’ll pick one up for fun. thank u.
  123 HP Envy 4500 Install

  OdpowiedzUsuń
 3. Good post....thanks for sharing.Do you need cash loan against credit card?.Kindly see my blog


  123 HP Envy 4510 Setup

  OdpowiedzUsuń