Drukarki z serii HP ENVY 4500. Wstępna konfiguracja.
  Pisałem ostatnio o moim wyborze drukarki działającej w sicie bezprzewodowej. Dzisiaj postaram się przybliżyć wstępną konfiguracje naszej drukarki. 

  Postaram się także pokazać na przykładzie obrazków, który guzik odpowiada za jaką funkcje. 

   Z uwagi na fakt, iż drukarki z serii 4500 są do siebie podobne, będę się opierał tylko na jednym modelu. Ustawienia i ogólne pola wyboru za bardzo zbliżone w modelach tej serii, wiec nie powinniśmy mieć problemu z odnalezieniem się w ustawieniach. 


Główny panel sterowania drukarki. 
 1. Przycisk zasilania. Służy do włączania i wyłączania drukarki. 
 2. Przycisk 'domowy' pozwala nam na powrót do strony głównej drukarki, który to ukazuje się po włączeniu jej.
 3. Przycisk w górę. Pozwala nam na poruszanie się po menu o pole wyżej ( lub po wielokrotnym wciśnięciu do przejścia na pierwsze miejsce ) oraz by ustalić liczbę kopii. 
 4. Wskaźnik stanu połączenia w sieci bezprzewodowej. Jeśli świeci się na niebiesko, oznacza to połączenie z siecią. 
 5. Przycisk 'Sieć bezprzewodowa' który to po wciśnięciu pozwoli nam na sprawdzenie stanu połączenia oraz udostępni nam menu z opcjami. Wciśniecie i przytrzymanie wskaźnika tak długo, aż zacznie nam migać kontrolka ( punkt 4. ) pozwoli nam uruchomić tryb Wi-Fi Protected Setup ( WPS . )  - O tym trybie i konfiguracji drukarki przy wykorzystaniu tego trybu będę pisał więcej w innym poście.
 6. Przycisk ePrint. Po wciśnięciu tego przycisku zobaczymy menu 'Ustawienia usług WWW' gdzie możemy zmienić adres e-mail naszej drukarki oraz możemy zmienić ustawienia usługi ePrint. 
 7. Przycisk cofnięcia. Pozwala nam na powrót do poprzedniego menu / pola wyboru. 
 8. Przycisk wyboru który to zmienia się w zależności od opcji lub tego co jest akuratnie wyświetlane. 
 9. Po kliknięciu tego przycisku ... a zresztą sami się przekonacie :P
 10. Przycisk w dół. Pozwala nam na poruszanie się po menu o pole niżej ( lub po wielokrotnym wciśnięciu do przejścia na ostatnie miejsce ) oraz by ustalić liczbę kopii. 
 11. Pomoc. Po wciśnięciu w chwili wybierania ustawień, pozwoli nam na zapoznanie się z dowolnymi opcjami. Pomocne gdy nie wiemy co zrobić. Gdy na wyświetlaczu widzimy główne menu, możemy zobaczyć wszystkie dostępne opcje. 


Przycisk zasilania. 1. Sygnał wskaźnika - nie świeci. Oznacza to iż zasilanie drukarki nie jest włączone. 
 2. Sygnał wskaźnika - przygaszony. Jeśli widzimy przycisk zasilania w takiej pozycji, wskazuje nam to na fakt drukarki będącej w trybie uśpiena. Drukarka automatycznie przejdzie w tryb uśpienia ( wystarczy wysłać jakiekolwiek zadanie by samoczynnie się włączyła ) po 5 min od ostatniego zadania. Można to zmienić w opcjach.
 3. Sygnał - szybko miga. Oznacza to iż wystąpił błąd podczas ostatniego zadania. Sprawdź informacje na wyświetlaczu drukarki bądź komunikaty systemowe.
 4. Sygnał - Miga. Drukarka właśnie inicjuje włączanie lub wyłączanie.
 5. Sygnał - świeci nieprzerwanie. Drukarka jest gotowa do użycia. Oznaczać to może także iż w tej chwili nasze urządzenie wykonuje operacje drukowania / skanowania / kopiowania.Ikonka stanu połączenia bezprzewodowego.
 1. Sygnał wskaźnika - nie świeci. Oznacza brak komunikacji bezprzewodowej w naszym urządzeniu. Naciśnij przycisk by przejść do menu konfiguracyjnego komunikacji bezprzewodowej. Za pomocą menu komunikacji bezprzewodowej włącz drukowanie bezprzewodowe.
 2. Sygnał wskaźnika - miga powoli. Trwa nawiązywanie połączenia z siecią bezprzewodowa. Sygnał ten może także oznaczać iż urządzenie nie może ustanowić pełnego połączenia z siecią bezprzewodową. Jeśli mamy taki status od dłuższego czasu należy sprawdzić czy sieć bezprzewodowa działa poprawnie oraz czy urządzenie jest w zasięgu sieci. Czasami przesuniecie o dosłownie metr może rozwiązać problem. 
 3. Sygnał wskaźnika - miga szybko. Błąd sieci bezprzewodowej. Sprawdź komunikaty na wyświetlaczu głównym drukarki.
 4. Sygnał wskaźnika - świeci. Nawiązano stabilne połączenie i można drukować bezprzewodowo.


Konfiguracja komunikacji bezprzewodowej. 

   Na panelu kontrolnym drukarki naciśnij przycisk 'Sieć bezprzewodowa' aby wyświetlony został status połączenia bezprzewodowego  wraz z opcjami. W przypadku kiedy drukarka będzie połączona z siecią bezprzewodowa, wskaźnik połączenia będzie nam się świecił na niebiesko przez cały czas. Na wyświetlaczu urządzenia powinniśmy zobaczyć 'Connected' wraz z adresem IP naszej drukarki. 
   
   Jeśli połączenie bezprzewodowe nie zostało ustanowione, bądź jest wyłączone, wskaźnik nie będzie świecił na na wyświetlaczu zobaczymy stosowny komunikat. W przypadku gdyby urządzenie nie mogło ustanowić połączenia z siecią bezprzewodowa, nasz wskaźnik będzie migał. Na ekranie głównym zobaczymy informacje dotyczące łączenia lub o niepowodzeniu połączenia. 
Kliknij aby powiększyć.

1 komentarz :

 1. My cousin recommended this blog and she was totally right keep up the fantastic work!

  123.hp.com/setup

  OdpowiedzUsuń