Tunngle - problemy z rozpoznaniem połączenia.

   Chciałeś sobie zagrać poprzez Tunngle w starszą już ( czas na rynku gier płynie szybko i czasami coś co było fajne parę lat temu, dzisiaj już super nie jest ) i pomimo postępowania z poradnikiem opisującym dokładnie jak skonfigurować komputer i Tunngle do grania w dalszym ciągu nie masz możliwości by pograć.

   Gra zwyczajnie nie chce odnaleźć sterownika Tunngle.  Przyczyn może być wiele, tak jak i dróg prowadzących do rozwiązania tego problemu.   Kiedy inne rozwiązania nie skutkują, a rozwiązania siłowe nie wchodzą w rachubę, kiedy kurz już upadł i straciliśmy ochotę do dalszej walki z przeciwnościami, nadchodzi rozwiązanie.   Tunngle Adapter Helper Tool, bo tak nazywa się nasz wybawca, to niewielkie narzędzie, które pozwoli nam na bezstresowe rozwiązanie problemu z niewidzialnym dla gier połączeniem Tunngle.

   Wystarczy pobrać i wypakować archiwum i możemy przystąpić do zabawy. Przy probie uruchomienia możemy zobaczyć dwa okienka z błędami. Są to:


   Okienko informujące o tym, iż Tunngle nie zostało uruchomione. Drugim okienkiem z błędem jest :

Kliknij aby  powiększyć.

   Tutaj uzyskujemy informacje mówiącą nam o tym iż albo Tunngle działa w trybie off lline lub połączenie Tunngle nie jest ustawione w systemie jako pierwsze.

   Kiedy już uporamy się z rozwiązaniem problemów i program uruchomi się prawidłowo, powita nas okienko:

Kliknij aby powiększyć.


   Teraz kolejnymi krokami będzie dla nas odpowiednio:


1.) Wciśniecie jednocześnie klawiszy > Ctrl + Shift + d. Spowoduje to wyłączenie wszystkich połączeń sieciowych.

   Uwaga - po trym kroku utracisz połączenie z internetem. w następnym kroku połączysz się ponownie.

2.) Uruchomienie gry, wybranie rozgrywki w sieci LAN, i upewnienie się, że gra prawidłowo rozpoznała połączenie Tunngle.  

3.)  Kiedy tylko warunek podany w punkcie 2.) zostanie spełniony, możemy ponownie połączyć się z adapterami sieciowymi, poprzez wciśniecie klawiszy Ctrl + Shift + e. Po uzyskaniu przez Tunngle na nowo połączenia ( także połączenie z internetem ) usłyszymy dźwięk. 

4.) Według autora możemy poczekać chwilę ( zależnie od czynników czas wynosi od 30 sek do 2 min max. ) aby Tunngle 'dla wszelkiej pewności' się ponownie połączyło i możemy zacząć grać. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz