Jak grać ... Re-Volt ?

   Swego czasu pisałem o grze Airfix Dogfighter i o tym, iż istnieją gry, które pomimo braku fabuły są nieprawdopodobnie grywalne. A to dzięki temu czemuś, co nie pozwala odejść od monitora. Jeszcze tylko chwila, jeszcze tylko jedna misja. I nagle okazuje się,  że przed kompem spędziliśmy o wiele więcej czasu, niźli chcieliśmy. Dzięki właśnie takiej grze. 

   Powodem do takiego wstępu jest kolejna z takiego gatunku gier. Re-Volt, bo to o niej mowa, opowiada o wyścigach małych, elektrycznych samochodzików. Może i nie ma w tym nic specjalnego, ot zwykła scigałka. Okazuje się że nie taka zwykła. Nie tylko dzięki mapom ( (nie)zwykłe przedmieście, supermarket wraz ze śliską nawierzchnia, poprzez muzeum czy toytanic ) ale także dzięki rożnego rodzaju znajdywanym niespodziankom. 

   Możemy np. znaleźć bateryjkę, która po aktywacji przeniesie nas z ostatniego miejsca w wyścigu, na pierwsze. Ale także możemy znaleźć i środek do rozpryśnięcia oleju na jezdni. A to ma odwrotny skutek do bateryjki. Balony z woda, którymi możemy strzelać w przeciwników przed nami. Małe rakiety, co dusza zapragnie aby przeciwnikowi uprzykrzyć życie i zniechęcić tegoż do ścigania nas. 

   W sieci istnieje dużo stron, za pomocą których będziemy mogli pobrać nowe modele samochodów, czy planszy. Istnieje także narzędzie, które pozwoli nam na rozgrywkę  sieciowa. Ja podam tylko parę z nich na końcu poradnika. Ale każdy szanujący się fan tej gry, powinien znać co najmniej dziesięć, co ja mówię, setki rożnych stron o tej grze :D


Czym byś nie był  napędzany, nie zawsze wygrasz.

1.) Dołącz lub utwórz siec, w której będziesz grał.
2.) Zainstaluj grę, a następnie pobierz  patch 1.10 . Zawartość archiwum wypakuj do katalogu z grą. 
3.) Utwórz skrót na pulpicie do gry ( tylko dla osób z systemami Vista i 7 ) a następnie otwórz właściwości tego skrótu. 
4.) W zakładce 'Element docelowy' powinieneś widzieć ścieżkę do pliku. Dopisz do niej wartość:
a.) spacja -sli

   Tak to wygląda w moim przypadku:

Kliknij aby powiększyć.

5.) W zakładce 'Zgodność' wybieramy 'Uruchom ten program w trybie zgodności z ... System Windows XP ( SP2 )' a także upewniamy się że zaznaczyliśmy opcje 'Uruchom ten program jako administrator' .
6.) Grę uruchamiamy zawsze poprzez skrót na pulpicie. W przeciwnym razie gra się uruchomi z błędem ( dotyczy systemów Vista & 7. )
7.)  Włączamy grę, wybieramy odpowiednio ''START RACE' -> 'MULTI-PLAYER'
8.) Upewniamy się że jest w opcji 'Connection Type' ustawione jest 'TCP/IP' a w opcji 'Direct Play Protocol' ustawione  jest na 'Yes'.
9.) Wybierając 'Start Game' możemy utworzyć własny serwer do gry. Jeśli chcemy dolaczyc do gry, poprzez przegląd aktywnych serwerów, wybieramy 'Join Game' a jeśli znamy adres IP osoby hostującej gry, wybieramy 'Host Computer' i wpisujemy adres  IP. 
10.) Gramy i upewniamy się że zebraliśmy każdą znajdźkę, jaka pozwoli  nam na oszukiwanie w grze :DReszta dodatkowych informacji.

   Do gry możemy pobrać dodatkowe mapy, którą  to zawartość archiwum ( katalogi z nazwami poziomów ) wypakujemy  do katalogu /levels , w katalogu instalacyjnym gry.

   Możemy grać także w internecie, a to jest możliwe po pobraniu RV House (v0.93.4) . Możliwe jest także pobranie archium dla linuksa a tutaj znajdziesz informacje jak uruchomić grę na linuksie.

   Jedna z największych stron w internecie poświęcona tej grze:

Revolt Live

   Gra do poprawnego działania wymaga przekierowania portów ( protokoły podane w nawiasach. )

  • 47624 ( TCP/IP )
  • 2300-2400 ( UDP


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz