Tunngle - błąd [2-101]


Powody dla których otrzymujesz taki komunikat ( obrazek poniżej ):1.) Firewall może blokować Tunngle połączenie się z serwerem głównym.
2.) W rzadkich przypadkach Tunngle nie może połączyć się z serwerem głównym, z racji przeprowadzania konserwacji serwera głównego.


Rozwiązania tego problemu.

1.) Należy upewnić się że  firewall nie blokuje połączenia plikowi
a.)  TnglCrtl.exe
   połączenia z serwerem. Plik ten musi być zdolny ( musi zostać przepuszczony w ustawieniach firewalla ) do otrzymywania i wysyłania pakietów ICMP . W poradniku traktującym o firewallu można uzyskać informacje traktujące o konfiguracji tychże by współpracowały z Tunngle. ( Może się jednak zdarzyć iż pomimo faktu, firewall zdaje się być poprawnie skonfigurowany, Tunngle w dalszym ciągu nie jest w stanie połączyć się z serwerem. Rozwiązaniem ostatecznym może być wyłączenie - lub w przypadku firewalii firm trzecich - odinstalowanie tegoż. )

2.) W przypadku przeprowadzania konserwacji serwera głównego, należy uzbroić się w cierpliwość i czekać aż prace zostaną zakończone. Czasami trwa to godzinę, innym razem o wiele dłużej. Jeśli mamy pewność ze to nie firewall jest przyczyną, należy próbować połączyć się z serwerem w regularnych odstępach czasu lub poprzez sprawdzenie tematu dostępnego w linku poniżej: 

The Official "Is Tunngle Down Right Now?" Thread 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz