Jak grać ... Dungeon Defenders ?

   Pierwszy raz spotkałem się z tą grą jadąc pociągiem. Obok mnie siedziała dwójka nastolatków zawzięcie operując komórkami, parskająca śmiechem co chwile i zawzięcie komentująca posunięcia drugiej osoby.

   W końcu ciekawość okazała się większa i po chwili ja sam mogłem przekonać się, co dawało tej dwójce takie emocje. Wciągnąłem się do tego stopnia, iż po dotarciu na stacje docelową, moje pierwsze kroki skierowałem do sklepu z grami. I tyle mnie widzieli przez ostatnie 3 tyg.

   Zaskakujące jak zwykła ( a może nie zwykła ? ) gra potrafi zmienić dorosłego faceta w śliniące się ( w pozytywnym znaczeniu :P ), parskające śmiechem i walczące o przetrwanie z wyimaginowanymi przeciwnikami dziecko. Szczerze ? Właśnie nabyłem pozostałe kampanie wraz z dodatkowymi mapami na multi w sklepie STEAM. I mało mnie interesuje DIABLO 3  które wychodzi niedługo. Moja gra roku już jest ze mną :P

   Zostawiając grę na boku, napisze jak można sobie pograć w sieci LAN. Zamieszczę także  przydatny moim zdaniem link do DD wiki, gdzie można znaleźć wiele użytecznych poradników, opisów bohaterów ( w tym nowych postaci w grze ) czy w końcu patche do gry.

   Proszę także o klikanie w przycisk 'Lubię to'. Pomoże mi to rozreklamować bloga i poradniki. Dzięki temu zgłosiło się wiele osób z prośba o poradniki. Kolejnym będzie Garry's MOD.Czas przywdziać zbroję i  stanąć naprzeciw wrogowi. Bez względu jak wielki i brzydki by był :P

1.) Instalujemy ( chociaż poradnik ten już trochę leży zapomniany i w chwili pisania go obowiązywał patch ze stycznia tego roku, podaje link do najnowszego ) najnowszy aktualny patch .
2.) Po poprawnym zainstalowaniu patcha, przechodzimy do katalogu z gra i uruchamiamy plik 'DunDefConfig'.
3.) W nowym okienku, w lewym dolnym rogu upewniamy się że w sekcji 'Online platform' zaznaczone jest 'GameSpy' jak to jest pokazane na obrazku poniżej:
Kliknij aby powiększyć.
4.) Po wprowadzeniu zmian, zapisujemy je.
5.) Dołączamy do sieci lub tworzymy własną sieć.
6.) Włączamy grę a po uruchomieniu wybieramy 'Play Online'.
7.) W nowym meny wybieramy 'Open' gdyż chcemy grac w sieci Lan. Wersja 'Ranked' wymaga STEAM ale daje nam możliwość moderowania naszych gier, tworzenia statystyk oraz ochrony przed cziterami.
8.) Po wybraniu interesującej nas opcji 'Open' wybieramy lub tworzymy bohatera i przechodzimy dalej.
9.) Z racji iż interesuje nas rozgrywka LAN, wybieramy 'Play LAN Games' i wybieramy interesującą nas rozgrywkę. 
10.) Wybieramy odpowiednio dla nas 'Host Game' aby utworzyć własną rozgrywkę na naszych zasadach lub opcje 'Join Game' jeśli chcemy wspomóc kogoś umiejętnościami naszego bohatera. 
11.) Niczym Gandalf kolorowy w przereklamowanym 'Władcy Pierścieni' stajemy naprzeciw armii niemilców  mówiąc 'You shall no pass.'


Co mlody obronca wiedziec powinien ?

   Jak wspominałem wyżej, podaje link do wiki dla tej gry - > Dungeon Defenders Wiki .  Mam nadzieje że znajdziecie tyle samo informacji ile ja znalazłem. A może znajdziecie więcej ? Tak czy inaczej, roz(g)rywka gwarantowana.
9 komentarzy :

 1. Gdzie ten link do patcha... ;x

  OdpowiedzUsuń
 2. fakt, moja wina. steam pobierze latke i dodatki do gry automatycznie po zainstalowaniu gry.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie zauważyłeś, że większość graczy na tunngle ma nie oryginalną wersje gry.
  I do tego ten patch ciężko znaleźć na sieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. mowilem to nie raz i powiem raz jeszcze. ja nie wspieram piractwa na moim blogu. musialem odrzucic pare poradnikow, jakie mi przyslano, wlasnie z powodu zawartosci tych poradnikow.

  pewnie, otrzymywalem po tym emaile, pisano mi na gg etc. ale szczerze ? zyje i mam sie dobrze ;)

  milego dnia ;)

  ps. a gra jest naprawde za grosze. nawet uzywana ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wolał bym te grosze przeznaczyć na coś bardziej wartościowego niż ta gra.

  OdpowiedzUsuń
 6. podaasz tego patcha bo splukany jestem i nie kupie tej gry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dlaczego mialbym ? skoro jestes splukany i nie kupisz gry, po cholere Ci patch do gry, ktorej nie masz ?

   Usuń
 7. Dzisiaj gra po 4,07€, więc musisz być wyjątkowo biedny, aby nie pozwolić sobie na tak mały wydatek.

  OdpowiedzUsuń
 8. ja kupiłem podstawkę z wszystkimi możliwymi dodatkami za 15zł na g2a.com rok temu :D i powiem zajebiście się gra :D

  OdpowiedzUsuń