Jedno konto na wielu pc ? A może VPN bez gui ?
   Wiele osób instaluje Wippien na wielu kompach, jako konkurencje dla Hamachi. I niestety podczas pierwszego uruchamiania i konfiguracji, wymagane jest założenie nowego konta. Ale czy aby na pewno ?

   Otóż nie ;) ... Zaraz zaraz, pomyślisz sobie. Jak to ? Mogę używać jednego konta na wielu różnych kompach ? Tak. Jest jedno ale ... Ale podczas dodawania nowego konta musisz tylko wybrać w zakładce:

'Resource ...'

różną wartość dla danego pc. Dla jednego wybierzesz dla przykładu ' WippienIM3 ' ale dla drugiego kompa będziesz zmuszony wybrać inna wartość, jak np.  'HOME ' .... Ale ciągle możesz podawać ten sam logon jabber, jak w moim przypadku:

szametu@wippien.com

   I tak dla jednego kompa dałem wartość ' HOME ' drugi już ma wartość ' Laptop '. Teraz pozostaje tylko wypróbowanie połączenia poprzez klikniecie w  ' Test account ' i możemy już używać Wippien na jednym koncie.

Wszystko omówione tutaj

Konfiguracja-instalacja WipienA może VPN bez GUI ?


   Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu Wippien, możesz już grac, dzielić się plikami i co tam sobie jeszcze zachcesz. Ale można to zrobić bez użycia Wippien. Ot po prostu razem z programem, masz możliwość używania jego młodszego brata. Który to służy tylko do ustanowienia połączenia i grania.

   W przeciwieństwie do Wippien, gdzie możesz rozmawiać i co tam jeszcze, tutaj tylko łączysz się z serwerem, i z osobami z listy możesz grać. Masz pewność, że nikt podczas grania nie napisze do Ciebie, co mogło by zaowocować 'zejściem gry do pulpitu' i Twoją przegrana. Niezbyt ciekawa perspektywa, czyż nie ?

   Kilka prostych kroków i możesz cieszyć się tylko usługa VPN. Wymagane do używania MiniVPN'a jest, aby Wippien (starszy brat) był zainstalowany oraz skonfigurowany. Włącznie z utworzeniem/dodaniem konta oraz chociaż jednokrotnym połączeniem się.

   MiniVPN będzie działał, ale jeśli nie masz nikogo na liście kontaktów,  nie będziesz miał z kim pograć. Ale to oczywiste ;) Teraz po zamknięciu starszego brata (nie mogą obydwa korzystać z jednego połączenia) możesz spokojnie uruchomić MiniVPN i korzystać do woli.

   Wpisujesz tylko swój kontakt jabber (taki sam, jaki podałeś przy konfiguracji Wippien) oraz hasło (takie samo) i tyle. Po połączeniu możesz robić, co dusza zapragnie.


   Link do pobrania MiniVPN ...


Pobierz MiniVPN

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz