Wippien.
   Czym jest Wippien ? Do czego służy i jak się nim posługiwać ? Dlaczego warto się na niego przesiadać ?

   Na niektóre postaramy się odpowiedzieć teraz. Inne poczekają na później. Ale jednego możesz być pewien. To jest REALNA alternatywa dla Hamachi. Kolejnymi są inne programy, które będą opisywane tutaj.

   Wygodniejsza, szybsza, stabilniejsza. Łatwiejsza w użyciu, mogąca pomieścić więcej osób w sieciach (AŻ DO 250!).
   Przypomnij sobie ile max osób możesz mieć w hamachi ? Nie było tego wiele, prawda ? W wippien, możesz łączyć się z nieograniczona ilością osób. Poważnie. Możesz także w ramach sieci połączyć się AŻ z 256 osobami i z nimi grac. Oczywiście, jest to niemożliwe - mało które łącze od dostawcy wytrzyma taki napór osób - ale i tak robi wrażenie, prawda ?

   Ile to razy, miałeś problemy z połączeniem z serwerem pośredniczącym w Hamachi ? Ileż to razy omówiona rozgrywka odpadała, bo serwer był przepełniony ? Tego w wippien nie uświadczysz. Dlaczego ? Coś takiego, jak serwer pośredniczący nie występuje. Program łączy się pomiędzy userami. Wszystko co wymaga, to serwer jabber.

   Czym jest serwer jabber, powinieneś wiedzieć, jeśli miałeś kiedyś do czynienia dla przykładu z Google talk. Zaraz zaraz, przecież nie miało być żadnego serwera ? Ano nie i nie ma ;)  Wippien do komunikacji z innymi userami korzysta z usług serwerów jabber. I tak długo jak te sa sprawne ( wystarczy sprawdzić google, aby wybrać sobie najlepszy ) możesz się łączyć i grać, i robić cokolwiek tylko zechcesz ;)

   Każdy, kto chociaż 'liznął' jabbera, wie że serwery sieci jabber są niebywale stabilne i ich 'dostępność' wynosi wielokrotnie powyżej 95% czasu online. Teraz tylko wystarczy wybrać odpowiedni serwer - może być także proponowany przez program, o czym później - i tyle. Teraz kolega podaje Ci swój jabber ID, Ty go dodajesz do listy kontaktów i macie zabawę na całego.


Właśnie czym jest jabber ID ?


   Przykładowo wygląda on tak

szametu@gmail.com

   Pewnie powiesz, że wygląda jak adres email ? Masz racje. Ale tak samo wygląda właśnie jabber ID. Reprezentuje jakaś osobę ( nick danej osoby,nazwisko, imię, ulubione cyfry/cokolwiek ) gdzieś w internecie. Właśnie ta część po @. W tym przypadku, mówi to Nam tyle, ze mój adres e mail to usługa poczty google. Ale i serwer jabber to także usługa Google.   Czyli sprawę ważną mamy za sobą. Czas na inne sprawy, związane z połączeniem poprzez Wippien. Po dodaniu znajomych do swojej listy kontaktów, dostępne będzie bezpośrednie połączenie pomiędzy Wami. Tak, jak by to był komp kolegi, który jest kolo Ciebie zaraz, siedzi obok. Coś podobnego jak w Hamachi. Ale tam połączenie wyglądało 'bardziej skomplikowanie' i wiele się nie udawało.

   Możliwość wyszukiwania chatów, w przypadku jak masz na swojej liście kontaktów dużo osób :P Tylko wystarczy szukać za takim ,który Cie interesuje i dołączyć się. Ew. możesz także skorzystać z prywatnego, gdzie wymagane będzie hasło!

   Możliwość zmiany skorki programu. Pewnie, ąe to niewiele. Ale wyobraź sobie ta szara i bez wyrazu skórkę z Hamachi ? Pewnie, że jest nowe Hamachi i nowa skorka. Ale ileż można patrzeć ciągle i ciągle na to samo ? Nawet porshe 911 w jednym kolorze będzie nudzić. Bo to co fajne, ma pod maska. A ta maska ciągle w tym samym kolorze :D

   A możliwość dodawania własnego avatara, lub wybrania istniejącego ? Pewnie że to niewiele, ale nie zawsze będziesz grał. Czasami będziesz rozmawiał z kimś, choćby podczas wymiany plikami, i milo czasami spojrzeć na druga osobę, poprzez pryzmat avatarka. Lub zdjęcia Jej/Jego ;p

   Wippien jest DARMOWY. Czyli co to oznacza ? Ano właśnie to, że z tymi 256 osobami na chacie, możesz się połączyć TOTALNIE za darmo(pamiętasz ograniczenia Hamachi ?) Nic nie musisz płacić. Nic i nikomu. A jak było z Hamachi ? Ograniczenia, konto premium tylko na czas określony. A jak chciałeś kupić licencje, cena odstraszała.

   Często w użytkowaniu Hamachi, wiele osób narzekało, że po dłuższym czasie bycia online, połączenie robi się coraz gorsze. Testy pomiędzy nami wykazały, że tak nie jest w przypadku Wippien'a. Oczywiście, ciągle będziecie uzależnieni od dostawcy internetowego. Ale tylko od niego, a nie dodatkowo od Hamachi i serwera pośredniczącego :D

   Plotka - niesprawdzona niestety (brak czasu) - głosi, ze Wippien sam usuwa osoby z Twojego serwera, które są offline. Nie ma to większego znaczenia, w związku z faktem, że ilość serwerów jest nieograniczona ! ... Ale kiedy ( o ile ) Hamachi będzie miało taka usługę ? Pamiętasz, jak szybko sieci w Hamachi się zapełniały ?

   Chyba najważniejsza informacja. Wippien konfigurujesz tak samo jak to robisz z Hamachi. Te same polecenia, te same ustawienia i opcje. Ale o tym w kolejnych poradnikach.

   A i jeszcze sprawa. Nie chcesz używać tylko jabbera ? Masz możliwość komunikacji/wymiany plików/rozmowy głosowej i wideo z innymi, jeśli używają miedzy innymi:

ICQ, MSN, AIM, Google Talk...

oraz paru innych. Jakich ? Sam sobie na to odpowiesz, jeśli będziesz ciekawy świata.

   Jeszcze kwestia prywatności oraz bezpieczeństwa. Tak jest to bezpieczne, inaczej mało kto byłby tym zainteresowany ;p ... Nie wszyscy mogą się z Tobą połączyć. Jak to ? Po prostu, jeśli jakiegoś kontaktu nie zaakceptujesz, osoba ta nie będzie miała możliwości rozmowy i nie tylko, z Tobą.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz