Jak grać ... Diablo 1 ?   Któż nie grał w Diablo lub chociażby nie słyszał o tej grze ? Było wiele gier, które ustanowiły rozgrywkę na danym poziomie. Nie raz mówi się także o grach,, iż są podobne do pierwowzorów. 

   Pamiętam swoje pierwsze chwile przeciwko panu ciemności. Przemierzanie lochów, walka z przeciwnikami, zbieranie artefaktów, i tak dalej i ciągle to samo. Długo można było by pisać o tej grze. I zawsze można było by dodać coś nowego.   Poniżej opiszę jak grać w Diablo I poprzez LAN. Poradników, jak grac jest wiele. Ja oparłem  się na paru i z tego powstały dwa odrębne poradniki. Ten poradnik będzie opierał się o współprace z TCP-Com i programami VPN. Drugi, który mam nadzieje udostępnić już niedługo, będzie oparty o mod do Diablo I. Podam także rozwiązanie, dla osób korzystających z systemów VISTA/7. Zapraszam.Pan ciemności przybył ... by zjeść wasze dusze. 

1.) Dołącz do sieci lub utwórz sieć w której będziesz grał w grę.
2.) Zainstaluj grę, a następnie pobierz i zainstaluj łatkę 1.9 .
3.) Pobierz i zainstaluj TCP-Com .
4.) Uruchom program, po czym upewnij się że masz ustawione:
a.) Dla osoby która będzie tworzyła rozgrywkę w sieci LAN:
Kliknij aby powiększyć.
 b.) Dla osoby która będzie dołączała do stworzonej gry:
Kliknij aby powiększyć.

    W opcji 'Remote Host IP Adress' należy wybrać adres IP z listy, jeśli tworzymy serwer do gry. W moim przypadku adres zaczyna się od 5.x.x.x ze względu na fakt używania Wippien do grania. W przypadku, gdybyście używali innego programu do grania, z listy będziecie mogli wybrać stosowny adres IP. 
   
   Dla osób, które będą dołączały do rozgrywki, wymagane będzie podane adresu IP. W tym przypadku, adres taki uzyskacie od osoby która grę hostuje. 

   Przy opcji 'Remote Port' będziecie musieli podać port, jaki będzie używany podczas grania. W moim przypadku używałem portu z Tunngle. Tunngle nie było zainstalowane na moim systemie, wiec mogłem bez problemowo tenże port używać. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyście wybrali inny port.

5.) Kiedy już wszystko będzie ustawione w programie, klikamy w 'Active' i w dolnej części programu, powinniśmy uzyskać potwierdzenie o treści:
a.) Dla osoby hostującej grę:
- TCP/IP Status: Listening ... 
b.) Dla osoby dołączającej do gry:
-   TCP/IP Status: ( to pole jest puste. )

   W przypadku gdyby status programu, po kliknięciu 'Active' różnił się, wymagane będzie uruchomienie ponowne programu. Gdyby problem się powtarzał, rozwiązaniem będzie ponowne uruchomienie systemu.

6.) Uruchom grę i przejdź do 'MULTI PLAYER'.
7.) Utwórz lub wybierz już wcześniej przygotowana postać.
8.) Jeśli będziesz hostować grę, wybierz 'DIRECT CABLE CONNECTION' a następnie 'CREATE GAME'. 
9.) Jeśli jesteś osobą, która będzie dołączała do utworzonego serwera, wybierz  'MULTI PLAYER'.
10.) Powtórz krok z punktu 7.) 
11.) Aby dolaczyc do utworzonej już gry, wybierz opcje 'DIRECT CABLE CONNECTION'.
12.) Wyślijcie Pana ciemności w niebyt ... Madagaskar podobno jest takim miejscem :P Rozwiązywanie problemów.

   Jeśli używasz systemu VISTA/7 zapoznaj się z poradami opisanymi na stronie z poradnikiem - Diablo 1 na Windows 7 .


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz