Serwer pośredniczący odrzucił prośbe o zalogowanie   Bardzo prawdopodobne, iż podczas używania Hamachi 1.x, wyświetliło Ci się okienko z następująca treścią:
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
   Jakkolwiek jest to dosyć rzadko spotykany błąd, tutaj przyjrzymy się, co może go powodować, oraz jak ten problem rozwiązać.


Serwer pośredniczący odrzucił prośbę o zalogowanie   Wymienię dwie najczęstsze przyczyny w podpunktach a i b.


a) Otrzymujesz ten błąd, ponieważ któryś z plików wymaganych do poprawnego działania Hamachi, został potraktowany jako zagrożenie. Mogło się tak stać na skutek działania oprogramowania anty-szpiegowskiego.  Teraz z racji, że wymaganego pliku brakuje, serwer nie może nawiązać poprawnego połączenia z klientem, czyli z Tobą. Możliwe jest także, że brakuje wybranego i ważnego wpisu w rejestrze. Wpisu który także odpowiada za konfiguracje/ustawienia połączenia z serwerem. 


b) Innym z rozwiązań, jest fakt, iż używałeś hamachi w wersji 1.0x, później z przyczyn tylko Tobie znanych zainstalowałeś wersje 0.9x Hamachi i później po czasie jakimś - bez względu jakim - zainstalowałeś ponownie hamachi w wersji 1.0x. W takim przypadku, serwer nawiązuje połączenie z Tobą jaki klientem i przedstawiasz mu się - serwerowi - jako wersja 1.0x. Po instalacji starszej wersji, czyli po 'downgrade' serwer ma z Tobą do czynienia ale jako starszym protokołem. A z kolei po ponownej instalacji nowszej wersji, serwer kolokwialnie mówiąc 'głupieje' i dlatego zwraca Ci błąd nie nawiązania połączenia. Ad. a. 

W temacie 

"Tworzenie kopi bezpieczeństwa naszych sieci oraz przywracanie utraconych sieci/konta na hamachi"
w którym opisałem, jak przeprowadzić backup danych konfiguracyjnych hamachi, a który to jest dostępny pod linkiem poniżej:

Tworzenie kopi bezpieczeństwa naszych sieci.


opisałem, jak można przenieść się do katalogu:

"C:\Documents and Settings\nazwa_usera\Dane aplikacji\"

Przenieśmy się tam teraz. Po odnalezieniu katalogu:

"Hamachi"

zmieniamy jego nazwę na:

"HamachiBackup"

i uruchamiamy Hamachi ponownie.


UWAGA


   Po zastosowaniu tych kroków, otrzymamy nowe konto/adres ip w Hamachi. Dzieje się tak, bo w  trakcie uruchamiania, Hamachi sprawdza za tym katalogiem, czyli za

"Hamachi"

oraz za jego zawartością, czyli za kluczami niezbędnymi w komunikacji z serwerem czy z peerami. W przypadku niewykrycia tego katalogu, bądź poprzez fakt, ze integralność tegoż została zmieniona w stopniu uniemożliwiającym Hamachi poprawna prace, następuje prośba klienta o przyznanie nowego adresu ip od serwera.

   Niestety powrót do starego konta, także poprzez stosowanie się do tego, co jest napisane w cytowanym linku nic nie da. Dzieje się tak dlatego, ze serwer nie mógł rozpoznać poprawnej wersji hamachi a co za tym idzie komunikacja była niemożliwa.


Ad. b.

   Jeśli błąd ten jest spowodowany właśnie używaniem różnych wersji hamachi, rozwiązaniem będzie programik dostępny pod linkiem poniżej:


HamachiFixUpUWAGA


   Program będzie współpracował tylko w przypadku, gdy na komputerze zainstalowana jest aktualnie wersja Hamachi 0.9x. Po pobraniu programu uruchamiamy go i w nowo otwartym oknie klikamy na

"Resolve"

i postępujemy dalej zgodnie z otrzymywanymi informacjami.


Ad2. b.

   To jest najrzadziej spotykany przypadek. Jeśli jednak poprzednie rozwiązania nic nie pomogły, rozwiązaniem ostatecznym będzie pobranie tego wpisu do rejestru, który jest dostępny pod linkiem poniżej:

Hamachi Pure Reg

   Po pobraniu tego pliku, klikamy dwa razy na nim i potwierdzamy dodanie do rejestru. Gdyby wystąpiły problemy z pobraniem, klikamy prawym i wybieramy:

"Zapisz jako ..."

   Natomiast, gdyby wystąpiły problemy z dodaniem do rejestru, klikamy prawym na tym pliku i wybieramy:

"Scal"

i potwierdzamy. I to już wszystko.


WAŻNE 


   Przy zastosowywaniu zmian z katalogiem hamachi w katalogu:

"C:\Documents and Settings\nazwa_usera\Dane aplikacji\"

czy z plikiem

" Hamachi Pure Reg"

czy z programem

" HamachiFixUp"


Hamachi MUSI BYĆ CAŁY CZAS WYŁĄCZONE. Dokonujemy tego poprzez krzyżyk w prawym górnym rogu programu.  Dopiero po zastosowaniu rozwiązania - zwykle 1 wystarczy, jeśli nie, wymagane jest kolejne - możemy włączyć hamachi.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz