Jak grać ... Torchlight 2 ?


   Osobiście ? Jedna z wyczekiwanych bardziej gier tego roku ( chyba bardziej czekam tylko na Black Ops 2. ) Bo na Borderlands 2 muszę poczekać. Nie wiedzieć jak, znikła mi gra ze STEAM. Ale i do Borderlands 2 będzie poradnik.

Dla mnie, Torchlight 2  to objawienie na rynku gier. Nie ukrywajmy ... Diablo 3 nie był tym czym miał być. Dla mnie, trojka powinna mieć pełne 3D, tak jak to było w przypadku Fallouta 3. 

Tak się jednak nie stało. I rozczarowanie moje jest wielkie grą. Owszem grało się fajnie ...  przez chwile. Później jednak ciągle tłukło się przekonanie w głowie 'ta gra nie powinna tak wyglądać.' Rozstałem się z D3 i czekałem na Torchlight 2  ....

... gra w końcu się ukazała i od wczoraj, od chwili jak wróciłem z pracy grałem przez 5 godz. I przyszedł czas na  multi ... a to okazało się nieprawdopodobnie smaczne. Można grać i grać i nie czuje się upływającego czasu. Gra oferuje tony radości i zabawy. Nie ma końca chordzie potworów czy losowym broniom. A to jest to, co było dobre w diablo 2 a w Torchlight 2 zostało wyniesione do rangi sztuki samej w sobie. Chyba tylko w 'Hellgate London' widziadłem podobnie dopracowany system generowanych losowo 'itemów'.Long live the King. 


1.) Uruchom grę i wybierz:
a.) 'New game' jeśli chcesz utworzyć nowa postać z nowym pupilem.
b.) 'Load' jeśli już masz utworzona postać i chcesz nią grac.  
2.) Bez względu na wybór, wybierz poziom trudności na jakim chcesz grac, a w nowym oknie wybierz opcje 'LAN'.
3.) Jeśli chcesz dołączyć do jakiejkolwiek rozgrywki, wybierz ją z listy dostępnych gier i dołączaj. Pamiętaj o tym, iż twórca rozgrywki mógł ustawić wybrany dla niego poziom minimalny lub maksymalny i jeśli nie mieścisz się w tych granicach, nie będziesz mógł się dołączyć. 
4.)  Jeśli tworzysz własną rozgrywkę, wybierz 'Create game'.
5.) Tutaj ustawiasz poziom trudności rozgrywki w opcji 'Difficulty', możesz także ustawić wymagany poziom minimalny i maksymalny dla osób dołączających do gry ( przydatny jeśli chcesz grac na najtrudniejszym poziomie a nie masz ochoty grac z niskopoziomowymi graczami. ) 
Jeśli masz grę zakupiona poprzez STEAM i masz połączone konto Runig Games ze  STEAM'em możesz zaznaczyć opcje 'Friends only' tak by grac ze znajomymi tylko. Wybranie opcji 'Reroll world' spowoduje utworzenie losowo wygenerowanego świata wraz z losowym spawnem i podziemiami ( polecam na trudności 'Elite' ... wypas taki, że tylko mruczeć z zadowolenia :P )
 Możesz także wybrać ilu maksymalnie graczy będzie z Tobą grało. Pamiętaj tylko o pewnej zależności. Im więcej graczy, tym więcej roboty przy ubijaniu mobów. Ale dla dobrze zbalansowanej drużyny ( tank na przedzie z inżynierem  wspierany przez outlandera i supportujacego ich czarodzieja ) żadne wyzwanie nie jest zbyt trudne. A niemożliwe zadania wykonują natychmiast :P

5.) Graj i nie myśl o Diablo 3. Nie warto :D Soundtrack

Do pobrania, ze strony producenta, jest za  darmo ścieżka dźwiękowa do gry Torchlight. Tutaj znajdziecie jej kopie.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz