Granie poprzez Hamachi 2x.   Wielu z Was, grając poprzez Hamachi 2x mogło napotkać wiele problemów. Częściej były te problemy spowodowane bledną konfiguracją kompa ( systemu Windows. ) Czasami nawet takowej konfiguracji nie było. Problem polega na tym, iż ktoś wmówił Wam że Hamachi nie wymaga konfiguracji, wiec jej nie stosujecie. Nie działa ? Wina Hamachi. 

   Jeśli ktoś używał starej wersji Hamachi ( 1x ) pamięta iż o wiele łatwiej było pograć właśnie przez tą wersję, niż przy użyciu wersji 2x. Powodów jest wiele, a najczęściej występującym jest zwyczajny rozwój w technologi komputerowej. Gra która była grywalna x lat temu, dzisiaj już nie jest. 

   To samo dotyczy Hamachi. Jednak jest małe ale które pozwoli wielu z Was pograć raz jeszcze w starsze tytuły przy użyciu Hamachi 2x. 

   Będziemy musieli utworzyć dla nowego Hamachi opcje tunelowego połączenia. Ustawienie to pozwoli nam rozwiązać wiele problemów ze starszymi grami. Aby tego dokonać, przechodzimy odpowiednio do menu 'System' > 'Preferencje' > 'Ustawienia' i wybieramy opcje 'Ustawienia zaawansowane.' Tutaj przewijamy na sam dół i zaznaczamy 'Konfiguracja usługi' i klikamy w guzik 'Otwórz.'

Kliknij aby powiększyć.

   W nowo otwartym oknie tworzymy plik o nazwie 'h2-engine-override.cfg'. Dokonać tego można np. w notatniku. W nowym pliku wpisujemy następującą wartość :


Vpn.Domain Hamachi, 0 [1 0 0 0] [1 0.0.0.0 0.0.0.0] [1 1 0] [] [1]

   Pamiętajcie, aby plik zawierał rozszerzenie 'cfg' w innym przypadku zmiany nie zostaną przyjęte przez Hamachi.

Kliknij aby powiększyć.   Teraz należy tylko zrestartować w usługach systemowych usługę   'LogMeIn Hamachi Tunneling Engine' by zmiany zostały zapisane w systemie. Możemy spokojnie grac ;)

Kliknij aby powiększyć.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz