Jak grać ... Enemy Territory: Quake Wars ?


   Quake ma długą i bardzo dobrą historię w grach komputerowych. Dla wielu  to najważniejsza gra, jaka powstała jeśli mowa o gry typu FPS. 

   Osobiście nie uważam się za wielkiego fana Q. Pograć i pogram, ale na dłużej gra mnie nie przyciąga. 

   Inaczej było w przypadku ET-QW. Tutaj zasiedziałem się na długo. Może to wina wymogów ( team play ) a może po prostu w końcu jest to coś w grach Q, co potrafi mnie wciągnąć. 

   Jak by nie było, wraz z ludem graliśmy ostro i długo. Jak to mówią 'raz na tarczy, raz bez tarczy ... a raz po tarcze ;p' Obcy także maja specjalizacje.A to Ci nowość ...

1.) Dołącz do sieci lub utwórz siec w której będziesz grał.
2.) Zainstaluj grę a następnie pobierz i zainstaluj patch 1.0 do 1.5 .
3.) Jeśli jesteś osobą, która dołącza się do gry, uruchom ją, utwórz profil offline, wybierz 'Play on LAN' i upewnij się że masz wybrane 'Source - LAN'. Wybierz interesującą Cię rozgrywkę i dołącz do gry.
4.) Jeśli jesteś osobą, która tworzy rozgrywkę w sieci LAN, z menu z gra wybierz ' Server Launcher ' lub z katalogu z gra uruchom plik 'serverlauncher.exe'. Tak czy inaczej pojawi Ci się okienko, pokazane na obrazku poniżej:
Kliknij  aby powiększyć.

5.) Najbardziej interesującymi Cię opcjami w ustawieniach serwera są:
a.) -MIN PLAYERS - Tutaj ustawiasz ile ma być min osób, zanim będzie mozlna uruchomić serwer gry. ( Najlepiej zacząć od 1. )
b.) -MAX PLAYERS - Opcja która pozwala określić kiedy serwer zwróci błąd o maksymalnej liczbie graczy. Każdy chętny dolaczyc się, otrzyma taką informację.
 c.) -GAMETYPE - Czyli gramy w kampanie ( sdGameRulesCampaign ) wykonujemy misje ( sdGameRulesObjective ) lub gra na czas ( sdGameRulesStopWatch. )
d.) -LAN SERVER - Ustawienie tej opcji na ( True ) nie pozwoli graczom spoza  sieci na dołączanie się.  
6.) Możesz także poeksperymentować z własnymi ustawieniami gry, jak na przykład jaki procent graczy ma ustawić opcje 'Ready' zanim gra rozpocznie się automatycznie, czy ilość botów, jakie będą Wam towarzyszyły. Kiedy już w końcu będziesz miał wszystko ustawione, klikasz w 'Start Server'.
7.) Możesz dolaczyc do własnego serwera, po uruchomieniu gry.


Porty i protokoły.

   Do poprawnego działania, gra wymaga  przekierowanych portów i protokołów.

  • 277333074 ( UDP )

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz