HP Touchpad. Pomijanie aktywacji systemu.


   Po powrocie do zdrowia postanowiłem kupić sobie tablet. Pomyśleć można nic trudniejszego.  Wybór jest duży, więc na pewno znade coś dla siebie. I właśnie dlatego ze tak duży miałem wybór, zajęło mi trochę czasu by wybrać to co chciałem. I w końcu zdecydowałem się ... na dwa. 

   Jeden działa doskonale; pomijam przeróbki systemowe, na jakie się zdecydowałem. Miałem domyślnie zainstalowane na tym tablecie systemy Windows 10 oraz Android 5.x. Po jakimś czasie postanowiłem, że zainstaluje sobie Windows 8.x; by później przenieść się na Android 5.x z modyfikacjami. Później był Windows 10 by po czasie dodać mu drugi system, czyli Android 4.x. Nie wiem dlaczego ale Android 5.x jakoś nie chciał działać poprawnie. 

   Kiedy już się znudziłem ciągłym instalowaniem i zmienianiem systemów na tablecie, przyszła pora na drugi. Tutaj sprawa była innego kalibru. A mianowicie system oryginalny został zamknięty i nie jest już wspierany. Co za tym idzie, nie powstają nowe aplikacje, wspierane przez producenta. Są natomiast pisane przez entuzjastów i te mają się dobrze.  

   Aby jednak moc zacząć używać systemu, dostarczonego wraz z tabletem ( tabletem o którym mowa jest HP Touchpad ) musimy system uruchomić. I tutaj, jeśli kupiliśmy ( do czego zachęcam, bo sprzęt jest doskonale wykonany, nawet używany można znaleźć w idealnej kondycji ) nasz tablet z systemem gotowym do pierwszego uruchomienia, napotkamy niemiłą niespodziankę. Producent, firma HP zamknęła wsparcie dla tego systemu jak i tabletu. A to oznacza iż utkniemy w pętli nieskończonej wstępnej konfiguracji naszego tabletu. 

   Tak oczywiście być nie musi. Entuzjaści i wszyscy Ci, którzy nie zgadzają się z polityka firmy HP, dalej wspierają system i wyszli z rozwiązaniem tego problemu. Sam proces nie jest szczególnie skomplikowany. Opisze go po kolei, krok po kroku. Sam także go wykonywałem parokrotnie, wiec zapewniam iż cała operacja zajmuje nie więcej niż 5 min.Instalacja i uruchomienie.


   Zanim przystąpimy do kroku pomijania przez nas aktywacji, która zakończy się powrotem do strony początkowej aktywacji ( jak już wspominałem, firma HP nie wspiera już swojego tabletu, działającego pod systemem WebOS ) musimy pobrać archiwum ( wielkość 60~ megabajtów ) w którym to znajdziemy najważniejsze potrzebne do tego zabiegu pliki.

Activate WebOS  HP TP - Mediafire.

Activate WebOS  HP TP - chomikuj.

   Do poprawnego obejścia procesu aktywacji tabletu HP Touchpad z systemem WebOS, wymagane będzie zainstalowane środowisko JAVA, dostępne do pobrania pod tym adresem .

   Następnie wymagane będzie przez nas zainstalowanie Universal Novacom . By proces ten przebiegł bezproblemowo, wystarczy uruchomić ' UniversalNovacomInstaller-1.4.1 ', znajdujące się w pobranym przez nas archiwum.

   Uruchom tablet w trybie ' Recovery '.
  • Jeśli masz na tablecie zainstalowany tylko system WebOS, uruchom go ponownie, trzymając wciśnięty klawisz głośności w gore ' volume up button ' . Proszę pamiętać iż standardowe trzymanie przycisku zasilania nie pokaże nam opcji ponownego uruchomienia.

Kliknij aby powiększyć.

   Aby mieć możliwość uruchomienia tabletu ponownie, Klikamy w ( strzałka nr.1 ), następnie wybieramy opcje ' Settings ' ( strzałka nr. 2 ) po czym wybieramy ' Device Info ' ( strzałka nr. 3. )

Kliknij aby powiększyć.

    W nowym oknie wybieramy opcje ' Reset Options' zaznaczona na czerwono.
Kliknij aby powiększyć. 

   A w nowym oknie które się pojawi wybieramy ' Restart '. Jak tylko ekran się ściemni, klikamy  i przytrzymujemy przycisk głośności w gore, i trzymamy do momentu ukazania się ikonki USB.
   Nasz tablet znajduje się w trybie naprawy. Możemy przystąpić do dalszych czynności.

Uwaga - jeśli mamy na tablecie zainstalowany system WebOS oraz Android, będziemy mieć także boot loader. Mały program który pozwala nam na wybranie który system chcemy uruchomić. W przypadku posiadania boot loadera, możemy wybrać ' WebOS Recovery ' co poskutkuje także przejściem tabletu w tryb naprawy.    Jak tylko znajdziemy się w tym trybie, możemy podłączyć nasz tablet za pomocą kabla USB do komputera / laptopa i przejść do kolejnego kroku.

   Najłatwiejszym rozwiązaniem jest uruchomienie pliku wsadowego ' Activate WebOS HP TP.bat ' który to plik znajduje sie w pobranym przez nas archiwum.

   Jeśli jednak lubimy ( coś fajnego jest w używaniu wiersza poleceń ) wpisywać komendy ręcznie, wciskamy i przytrzymujemy klawisz Shift, po czym klikamy prawym klawiszem myszy i wybieramy ' Otwórz okno polecenia tutaj '.


   Teraz w oknie wiersza poleceń wpisujemy:

java -jar devicetool2.jar

   Po chwili powinna się nam pojawić informacja:
 Device is ready.

co będzie oznaczało iż możemy odpiąć już nasz tablet i uruchomić system WebOS.

Uwaga -  jeśli mamy na tablecie zainstalowane dwa systemy ( o czym już wspominałem ) może się zdarzyć, iż jako pierwszy uruchamiał się będzie Android ( po czasie 5 sek. pozwalającym nam na wybranie co chcemy uruchomić. ) Jeśli tak się zdarzy, informacja w oknie wiersza poleceń ' Device is ready. ' nie pojawi się. Nie należy panikować. Wystarczy pozwolić tabletowi się uruchomić z systemem Android, po czym uruchomić go ponownie, i tym razem wybrać system WebOS i poczekać aż ten zacznie się uruchamiać. Nasze okienko wiersza poleceń powinno nas poinformować o pomyślnym procesie usunięcia aktywacji produktu.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz