Rok działalności blogu myvpnworld ;)


   Rok temu powstał pierwszy poradnik. Dużo czasu minęło i powstało wiele poradników. Zostały opisane nowe programy, alternatywne dla Hamachi. 

   Wiele poradników powstało także dzięki Wam ;) To dzięki Wam powstały takie poradniki jak miedzy innymi ' Jak grać ... Sniper Elite v2 ? ' czy ' Gears of War ? ' a i należy wspomnieć o doskonałym poradniku ( wielu autorstwa tej osoby ) do gry
' Borderlands '.

   Nie ma co ukrywać, to był pracowity rok. Ze smutkiem pożegnaliśmy Leaf VPN. Jeśli nie był idealnym programem, był dobry w tym co robił. A pozwalał między innymi na połączenie X Box'a i jego młodszego brata 360 do komputera. ( A chyba wiecie co to oznaczało ? ) Po przejęciu przez NetGear usługa została wyłączona. Czekamy co dalej.

   Szczegółowo został opisany Wippien wraz z Tunngle . Zacząłem przygodę z nowym programem, który rości sobie zasłużone prawa jako najlepszy dla graczy ( Tunngle słusznie powinno czuć się zagrożone ) i będzie tutaj dokładnie opisany. Jak tylko zakończę przygodę z Evolve, bo to o nim mowa, przyjdzie czas na Comodo Unite. Tutaj jest jednak pewien problem, bo nie wiadomo czy usługa będzie dalej utrzymywana przez Comodo. Częste pady serwera pośredniczącego nie wróżą dobrze, a szkoda, bo to kolejny kawałek dobrego programu.

   Jak mogliście zauważyć, coraz rzadziej pojawiam się na stronach supportujących programy VPN ( hamachi.pl czy tunngle.cba.pl .) Niestety jest to związane z moim trybem pracy i zajęciami, nie tylko przy blogu. To właśnie dla Was, osób chętnych przy pisaniu poradników ale nie tylko, powstała strona z naborem do ekipy . Tam możecie znaleźć namiary na mnie, jeśli chcielibyście zamieścić własne poradniki i opinie.

   Dziennie odwiedza tego bloga ponad 300 osób ( dane z google analytics ) więc jest duża szansa na własne zaistnienie w sieci :P Jeśli tylko interesujesz się tematyka VPN, serdecznie zapraszam.

   Ale właśnie i to ( moja nieobecność i brak supportu ) jest powodem, dla którego mam nadzieje uruchomić własny projekt w najbliższym roku. A mowa o własnym forum, gdzie udzielane będzie wsparcie dla osób mających problemy z VPN'ami. Tymi już opisanymi na blogu, jak i tymi które jeszcze opisane nie są. To duże przedsięwzięcie ale wiem że mi się uda.

   Pracuję także nad przetłumaczeniem podręcznika użytkownika Hamachi. Problem w tym iż nie zawsze mam czas. I chociaż to tylko niewiele ponad 40 stron, prace posuwają się powoli. Ciągle napływają Wasze nowe prośby o poradniki. Prośby te są dopisywane do powiększającej się listy. Już niedługo podręcznik użytkownika Hamachi powinien ujrzeć światło dzienne.

   Kolejnym krokiem, nad którym już pracuję, jest nowy wygląd bloga. Bardziej przejrzysty, efektowniejszy i łatwiejszy w użytkowaniu. Niestety z racji iż jest  to operacja pracochłonna ( szczęśliwie znalazłem odpowiednia do tego osobę ) prace idą pełną parą ;)

   W trakcie tego roku zadawaliście masę pytań, na które nie zawsze miałem możliwości odpowiedzieć. Może niedługo uda mi się zebrać je wszystkie razem i zrobić jeden post, w którym postaram się Wam odpowiedzieć ?

   Tym czasem dzięki Wam za chwile spędzone na tym blogu. Mam nadzieje, że będziecie wracali częściej ;)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz