Poradnik - jak grać przez sieć w gry z Pegasusa.   Pamiętasz ? Ileż to czasu spędzało się, grając ze znajomymi w Contra czy w Tank 1990. Wspomnień czar, rzec by się chciało. Okazuje się ze ... możesz grac online ze znajomymi. A wszystko czego potrzebujesz, to zainstalowany program (Hamachi, Comodo Unite, Tunngle lub Wippien) i odpowiednio skonfigurowany emulator. Wszystko jest banalnie proste i zajmuje kilka chwil. Aby przenieść się na nowo do dzieciństwa i zatracić w ulubionych grach ;)


Przedstawiony ponizej poradnik nie jest mojego autorstwa. Został on udostępniony i przepisany ze strony Forum gry-pegasus . Dziekuje Evil'owi administratorowi tego forum, za możliwość udostępnienia tego poradnika tutaj. 


I. Czego potrzebujemy - emulatora, romu z grą, programu hamachi lub innego odpowiedniego programu.

II. Gra na emulatorze Nestopia (polecam, bo działa w większości przypadków sprawniej niż wszystkie inne emulatory.)

1. Pobieramy i rozpakowujemy Nestopię (najbardziej stabilna wersja 1.40, do pobrania tutaj klik)

Bardzo ważne!!! Pobieramy zmienionego klienta sieci, którego wgrywamy do głównego folderu nestopii! Do pobrania tutaj klik.

2. Pobieramy rom z grą, koniecznie taki sam jak osoba, z którą mamy zamiar grać (najlepiej niech obydwie grające osoby pobiorą wybraną grę z naszej strony www.gry-pegasus i nie zmieniają nazwy pliku). Ważne, żeby romy miały taką samą nazwę!!!

3. Uruchamiamy program hamachi lub odpowiednik i dołączamy do sieci.

4. Kiedy już jesteśmy w sieci razem z osobą, która ma z nami grać uruchamiamy nestopię (obydwie osoby oczywiście). klikamy u góry Netplay -> Connect.

5. Następnie przycisk Add.. i znajdujemy rom z grą. (jeśli klikniemy dwa razy pojawi nam się w okienku "Netplay"). Gdy już mamy grę w okienku, Wciskamy przycisk "Launch"

Kliknij aby powiększyć.


6. W oknie klienta sieci zmieniamy w prawym górnym rogu Change Mode na 1.P2P. W polu Nick wpisujemy swoją ksywkę. Jeden z graczy (najlepiej ten z szybszym łączem) klika nazwę gry tak, aby się podświetliła i wciska przycisk "Host".

Kliknij aby powiększyć.


7. Drugi z graczy klika zakładkę "Connect", w polu Peer IP przepisuje adres gracza hostującego z hamachi lub innego programu i wciska przycisk "Connect" po prawej stronie.

Kliknij aby powiększyć.

8. Jeśli wszystko zrobiliście poprawnie otworzy Wam się okno "Connection window", teraz wystarczy zaznaczyć pole "click here when ready". Jeśli rom nie załaduje się automatycznie, trzeba na nim kliknąć dwa razy (identycznie jak w punkcie 5). I gramy :)

 Kliknij aby powiększyć.III. Gra na emulatorze RockNES X 2.0

1.Pobieramy i rozpakowujemy emulator. (pobrać można tu -> klik.)

2. Pobieramy rom z grą, koniecznie taki sam jak osoba, z którą mamy zamiar grać (najlepiej niech obydwie grające osoby pobiorą wybraną grę z naszej strony www.gry-pegasus i nie zmieniają nazwy pliku). Ważne, żeby romy miały taką samą nazwę!!! Pobrany rom wrzucamy do folderu roms (który znajduje się w głównym katalogu RockNES X.)

3. Uruchamiamy program hamachi lub odpowiednik i dołączamy do sieci.

4. Kiedy już jesteśmy w sieci razem z osobą, z którą mamy zamiar grać uruchamiamy RockNES X (obydwie osoby oczywiście), klikamy u góry Widok -> Odśwież Listę ROM-ów, wtedy nazwa romu powinna się wyświetlić w głównym oknie emulatora.

Kliknij aby powiększyć.


5. Następnie klikamy Gra w sieci -> Start, Gracz z szybszym łączem wybiera "Graj jako: Gracz 1" wpisuje pseudonim i klika przycisk "Start..."
Kliknij aby powiększyć.


6. Gracz drugi wpisuje pseudonim, wybiera oczywiście "Graj jako: Gracz 2", klika przycisk "Start..." i w okienku, które wyskoczy wpisuje adres gracza hostującego (1) z hamachi lub innego programu. Kiedy już jesteśmy połączeni (w okienku są pseudonimy obydwu graczy), gracz 1. klika dwukrotnie w nazwę gry w głównym oknie emulatora, drugi gracz otrzyma pytanie czy chce zagrać (po angielsku) klika "Tak" :) i gramy...

Kliknij aby powiększyć.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz